Urlop na jeziorem do 250km od Warszawy

/ 9 odpowiedzi
Hej,Macie może jakieś sprawdzone miejsca nad jeziorem z dobrą populacjąc szczupaka i okonia gdzie można solidnie odpocząć?Nie interesują mnie duże ośrodki wczasowe oblegane przez masę ludzi a raczej małe, kameralne agroturystki położone gdzieś nad brzegiem jezioro. Woda nie musi być PZW może być prywatna.Ktoś coś poleci???
Sith


Mogę polecić Zaniemyśl koło Kórnika, rybne jeziorka (wymagana karta wędkarska i opłata http://sklepzookostrzyn.pl/index.php?p=1_32 ). Niewielka miejscowość, dobre zaopatrzenie, cisza, spokój. Jedyna niedogodność w stosunku do Twoich wymagań, to odległość 300km. Mimo to polecam. Spędzam tam od roku weekendy i chwalę sobie. (2015/06/15 13:30)

w6i6e6


O Miłosław :-) A jak z sandaczem na tych jeziorkach? (2015/06/15 14:10)

Sith


Moja Pani dwa tygodnie temu w Łęknie złowiła dwa okonki 24 i 18cm. Miała tęż dwukrotnie branie sandacza, na oko 60-70cm - na oko, bo dwa razy wybrał wolność...
Są okonie, sandacze i szczupaki, z wielkością szału nie ma, ale wymiarową sztukę nietrudno złowić.
Odnośnie białorybu nie mam pojęcia, bo wyłącznie spinningujemy, ale widziałem "moczykijków" jak wyciągali zupełnie przyzwoite karpie. (2015/06/15 15:10)

ania1


Witam .Czy można tam przyjechać z własną przyczepą kempingową ?
Jakie mogą być opłaty za postój i ile wynoszą opłaty za wędkowanie jakieś dwa tygodnie (2015/06/15 15:57)

w6i6e6


Masz na myśli jezioro Kórnik - w necie jest trochę informacji, że woda jest III kl. czystości? To kwestia zakwitów? Czy raczej zwyczajnie syf ? (2015/06/15 16:23)

MadmaxM4


pojezierze łęczyńsko włodawskie, jezior masa... i coś czuje, że więcej w nich ryb niż na słynnych mazurach... (2015/06/15 22:40)

Sith


Witam .Czy można tam przyjechać z własną przyczepą kempingową ?
Jakie mogą być opłaty za postój i ile wynoszą opłaty za wędkowanie jakieś dwa tygodnie

Zadajesz pytania w trzech tematach o to samo a później nie czytasz.
Tutaj masz odpowiedź http://forum.wedkuje.pl/f,jezioro-raczynskie-prosze-o-info-o-tym-lowisku,96345,0.html

Jeśli chodzi o czystość wody w jeziorach GR Miłosław, to na pewno do picia się nie nadaje, ale do kąpieli na pewno, a rybki są zdrowe i żwawe. (2015/06/16 05:33)

w6i6e6


MadmaxM4 - jakieś konkretne jeziora polecisz?Ważne, żeby było czysto i mało ludzi :-) a ryby to już sam znajdę :-) :-)  (2015/06/16 10:31)

MadmaxM4


Łukcze - zaplecze domków itp, jezioro dzierżawione przez kogoś tam, wykup pozwolenia na miejscu. ilość ludzi znośna :)

w pobliżu Rogóźno, PZW. fajny dołek, jakieś zaplecze chyba tam jest. ludzi znośnie

Zagłębocze - jezioro PZW, dodatkowa licencja. drapieżnik ponoć jest.

ryb poszukaj sam :) na pewno tam są, tylko ja na inne gatunki poluje :)

a w promieniu 30km mnóstwo innych jezior. (2015/06/16 14:00)