Zaloguj się do konta

Uraz i Raków- rzeka Odra

utworzono: 2010/09/02 22:03
jaro35

Witam kolegów po kiju , mam pytanie odnośnie odry w miejscowości Uraz i Raków jak tam wygląda Odra  i czy sie tam coś łowi obecnie? mam nadzieje że coś ktoś napisze ,z góry dziękuje i pozdrawiam. [2010-09-02 22:03]

Bromar

Witam Kolegę, jeśli mogę doradzić, to raczej Odra na dzień dzisiejszy nie nadaje się do łowienia. Choć osobiście nie łowiłem nad nią ostatnio to obserwuję jej zachowanie w rejonie Wrocławia, i dziś rano mając okazję jechać kilkoma mostami z przykrością muszę stwierdzić, że nurt jest bardzo szybki ( zapewne robią zrzuty wody po opadach deszczu ) woda jest bardzo brudna i poziom na odcinkach w mieście jest już wyższy o około 60-70 cm. podejrzewam że będzie wzrastał. Moim zdaniem szkoda czasu teraz na Odrę ale oczywiście decyzja należy do kolegi.
Pozdrawiam serdecznie.
[2010-09-03 09:28]

arekde

Witam,

Atrakcyjne odrzańskie łowiska to te z główkami służącymi do regulacji rzeki. Znajdziesz takie na wysokości Brzegu Dolnego a to tylka kilka km od Urazu. Też ciekawe miejsce to tuż za elektrownią wodną w Wałach Śl. to między Urazem a Brzegiem Dln. 

Co do ryby to jest szczupak, okoń, leszcz, karp, boleń, jaź, kleń, sum i kilka innych ciekawych ryb.

Zatem jak widać jest w czym wybierać i co połowić. Ja łowię na spinning (woblery) i w ostatnich dniach kilka boleni (takie 38-44 cm) okoni (15-30 cm) kleń (46cm) szczupak (52cm)

jak widać nie za duże ale przyjemność spora.

Niestety jak napisał kolega Bromar na chwilę obecną warunki bardzo ciężkie, woda w ciągu dwóch dni poszła do góry o 2 metry, dodaję link, gdzie na bierząco można kontrolować poziom Odry. Najlepsze efekty osiągałem jak woda była w przedziale 150-270cm, jak widać dziś jest 530cm i prąd jak w górskiej rzece. Byłem dziś i widoczne są pogonie bolenia za ukleją ale ciężko złapać, poza tym woda bardzo mętna i dużo przeszkód ze sobą niesie.

Trzeba kilka dni odczekać.

http://www.armator.com.pl/stan_wod/Odra/Brzeg_Dolny/58

[2010-09-03 16:42]

jaro35

Dzięki koledzy za szybkie informacje , awięc trzeba troszke poczekać mam nadzieje że w najbliszym czasie wszystko sie unormuje i będzie lepiej. [2010-09-03 18:37]

Roger 1

Witam.

Moi poprzednicy mają jak najbardziej w 100 % racje. Ze względu na nurt i dość nieczystą wodę nie polecam Odry. Jak zawsze można próbować, jednak nie uważam aby były większe efekty. Pytałem znajomych łowiących na spinning i tych na grunt także, zresztą sam byłem 2 razy - raz spinning i raz grunt... efekt to lepsze powietrze niż w mieście :) Na spina dawałem chyba wszystko - gumki, woblery, twistery, blachy. Niestety trafił się jeden wariat - OKOŃ zprzez małe "o".

Pozdrawiam
Roger 1

[2010-09-06 18:25]

arekde

Jest doby znak....dziś woda opadła już o ok 50 cm. Teraz z dnia na dzień powinno być coraz lepiej. Myślę, że już w weekend będzie można połapać fajne sztuki ;-) [2010-09-06 19:07]

jaro35

Oby tak było bo w piątek napewno pojadę, ale znowu pada byle nie zadużo.Dzięki panowie jak by była jeszcze poprawa to dajcie znać. [2010-09-06 19:41]

brusmen

Witam kolegów mam pytanie odnośnie rakówa czy może ktoś łowi tam na spining?Czy tylko na gruntówke?Jakie efekty można tam osiągnąć?dzięki i połamania kija [2013-10-19 21:24]