Zaloguj się do konta

Uprawnienia 15 letniego wędkarza

utworzono: 2010/03/14 11:19
WojMatt

Koledzy, moje pytanie dotyczy w zasadzie uprawnień mojego 15-letniego syna odnośnie wędkowania. Jest zrzeszony w naszym Miejskim kole podobnie jak ja, opłaca składkę uczestnika i składkę okręgową, nie posiada jednak Karty Wędkarskiej. Moje pytanie dotyczy tego, na ile wędek może łapać mój syn łowiąc w moim towarzystwie i czy ewentualnie może wędkować samodzielnie. Od ilu lat może posiadać Kartę Wędkarską i łowić na zasadach obowiązujących dorosłych wędkarzy. Pozdrawiam proszę o e-maile.  mstoszewski@plusnet.pl [2010-03-14 11:19]

darekgliwice

syn nie posiadający karty wędkarskiej nie ma prawa do wedkowania, z obowiązku posiadania karty zwolniona jest młodzież do lat 14-tu i obcokrajowcy, a na kartę może zdawać nawet 10-cio latek, więc Twój syn po zdaniu na kartę i opłaceniu składki może łowić spokojnie jak dorosły, z wyjątkiem pory nocnej, wtedy może łowić pod opieką dorosłego. pozdrawiam
[2010-03-14 19:52]

panoni

no nie do końca sie zgodzę przepisy które czytałem (co prawda 2 lata temu) mówią że dzieci do lat 14-tu mogą łowić w obecności wędkarza na jeden kij w porze dziennej. Zgadzam sie że kartę już może psokojnie zdać kwestia chęci i podejścia . proponuje koledze który zadał pytanie by zajrzał na regulamin amatorskiego PZW połowu ryb i znajdzie pełną odpowiedz.    [2010-03-15 20:59]

Maciek96

Hehhe ja mam 13 lat . Mam oplacone wszystko i lowie sobie spokojnie na 2 to twoj syn tym bardziej ma takie uprawnienia jak ja .

Pozdrawiam | polamania kijjja , ;p
[2010-04-05 11:43]

Lewy9

Legitymacje wędkarską się ma do 16 roku życia i w moin kole płace 43zł. Można łowić jak dorosły wędkarz prócz pory nocnej. Na 2 wędki.


A mając Kartę wędkarską czyli od 16 lat u mnie składka wynosi 110 zł to można na 2 wedki i w porze nocnej.

[2010-04-05 14:21]

Do lat 14 można posiadać legitymację członkowską i łapać na 2 wędki pod opieką osoby dorosłej a zaś jak się ma ukończone 14 lat zdaję się na kartę wędkarską i wtedy można łapać samemu. [2010-04-05 15:15]

Bombal

no od lat 14 samodzielnie moze łowić ale nie w nocy nosne połowy dopiero od 16 lat ........... ja mam 15 właśnie zdałwm karte jakieś 2 tygodnie temu ..... dzisiaj jade opłacić karte o 17


połamania kija ;P
[2010-04-06 15:54]

Łowić można w nocy ale pod opieką osoby dorosłej

 

[2010-04-07 16:31]

Soobeq

Żadna odpowiedź nie mówi na zadane pytanie. Chyba jedynie ta która odsyła do Regulaminu Połowu Ryb. 

Osoba posiadająca kartę wędkarską może łowić na 2 wędki, wiec w twoim towarzystwie może łowić jedna osoba z jedna wędką, jedną ty jedna twój syn. Natomiast sam nie może łowić ponieważ osoba, która skończyła 14 rok życia musi taką kartę wyrobić. [2010-04-12 22:14]

karlik


PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
§ 1
1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski
mają członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską,
przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po opłaceniu stosownych
składek.
2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia
1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz
cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że
młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowanie w porze nocnej bez nadzoru osoby
uprawnionej do opieki.
5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w
ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod
nadzorem osoby uprawnionej do opieki.
6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą
spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania
opiekuna na jedną wędkę.
b) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna,
mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.
7. Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieży nie posiadających
kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia
oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu lub koła. Każda osoba z grupy ma
prawo łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego
stanowiska i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW.
8. Posiadaczowi odznaki "Wzorowy Młody Wędkarz", który nie ukończył 14 lat,
przysługują uprawnienia do wędkowania na równi z członkiem PZW, z zastrzeżeniem
pkt.4.
KONIEC KROPKA  AMEM
[2010-04-12 22:33]

dawid836

jak mam 15 lat to mogę łowić na dwie wędki???
[2012-03-21 20:17]

bluehornet

http://forum.wedkuje.pl/post/legitymacja-wedkarska-test/419392/0 [2012-03-21 20:42]

robine

bluchornet ty to jesteś nie do podrobienia
[2012-03-21 20:48]