Zaloguj się do konta

Uprawnienia Straży Miejskich i Gminnych.

utworzono: 2013/01/17 08:08
troc

Jakie uprawnienia przysługują strażnikom w/wym. straży względem kierowców na drogach osiedlowych nie będących strefami ruchu- czy mają prawo np. zatrzymać pojazd do kontroli, sprawdzić zawartość bagażnika itp? Wiedza ogólna na ten temat jest nikła. Który z Kolegów dysponuje wiedzą na ten temat?
[2013-01-17 08:08]

troc

O, widzę, że po raz kolejny zadałem trudne pytanie...
[2013-01-17 21:02]

89krzysztof

Widzę, że znowu przed zadaniem pytania nie poszukałeś odpowiedzi w internecie. Dziękuję, dobranoc.
[2013-01-17 21:12]

troc

Krzysztofie, wiem o co pytam: na drogach osiedlowych nie będących strefami ruchu. [2013-01-17 21:33]

MASTINO

SM nie ma prawa przeszukać pojazdu i osobistego beż ważnych przyczyn (podejrzenie wykroczenia lub przestępstwa). Chyba we wrześniu 2010 weszło rozporządzenie, albo ustawa (nie pamietam teraz) uprawniająca SM i Policję do interwencji i czynności służbowych ogólnie na drogach osiedlowych i wewnętrznych np. przy marketach. [2013-01-17 22:53]

rysiek38

Teoretycznie podobno nie moga ale przepisy zmieniają się szybciej niż nadąży się je czytać
a tak na marginesie to myśle że jest to formacja po to by gnębić np. górników po szychcie nad ranem co na przystanku wypiją jedno piwko.moim zdaniem są tak samo potrzebni jak odległościowcom mgła
[2013-01-17 23:35]

89krzysztof

Ryszardzie, nie wątpię, że wiesz o co pytasz. Mówiłem jedynie o tym, że przed zadaniem pytania dobrze jest sprawdzić, czy odpowiedź w internecie się już nie pojawiła.
[2013-01-18 08:03]

89krzysztof

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,8343293,Drogi_osiedlowe_pod_nadzorem_strazy_miejskiej.html

http://www.look.it-service.pl/informacje-6958-Drogi_osiedlowe_pod_nadzorem_policjantow_i_Strazy_Miejskiej.html

http://www.mmwarszawa.pl/274022/2010/9/4/policja-i-straz-miejska-moga-juz-wystawiac-mandaty-na-drogach-osiedlowych?category=news

Tak na szybko.
[2013-01-18 08:04]

rysiek38

Ja napisałem ogólnie po prostu o moim podejściu do tej formacji  i o tym że u nas przepisy zmieniają się czasem nagle i nie wiadomo czemu_miało to mieć charakter raczej bardziej żartobliwy niż być precyzyjną odpowiedzią na pytanie
[2013-01-18 17:30]

SZUWARdragon2

Jakie uprawnienia przysługują strażnikom w/wym. straży względem kierowców na drogach osiedlowych nie będących strefami ruchu- czy mają prawo np. zatrzymać pojazd do kontroli, sprawdzić zawartość bagażnika itp? Wiedza ogólna na ten temat jest nikła. Który z Kolegów dysponuje wiedzą na ten temat?                                                                                           Takich napewno nie maja.

[2013-03-23 19:37]

Bernard51

Jak przejdzie ustawa w Sejmie to "kominiarze" nie będa już mieli uprawnień do posługiwania się fotoradarami tylko Policja i Inspekcja Drogowa
[2013-11-30 06:03]

Arcymisiek

Jak przejdzie ustawa w Sejmie to "kominiarze" nie będa już mieli uprawnień do posługiwania się fotoradarami tylko Policja i Inspekcja Drogowa

Jasne, słowniki ortograficzne niech im kupią. Mowa o tym mandacie w/w na " czysta złotych ". (LOL)

[2013-11-30 13:13]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia