Uniwersalny zestaw spinningowy-opinie

/ 12 odpowiedzi
Witam szanowne grono spinningistów.

Przymierzam się do kupna wędki z kołowrotkiem. Mam ograniczony budżet. Chciałbym coś w miarę możliwości uniwersalnego na początek. wiem, że nie jest to do końca możliwe, ale jednak nie mogę sobie pozwolić na kupno dwóch wędek ( jednej super delikatnej do małych przynęt, drugiej do cięższych przynęt). Dlatego chciałbym znaleźć złoty środek.

Co sądzicie o takim zestawie:

Wędka robinson tritium truot 2.7m 5-20g. + Kołowrotek Ryobi Ecusima 3000??

z góry dzięki za pomoc!!
89krzysztof

Inazuma flash zander 30g + red arc 10300 (2015/01/10 07:55)

SanDiego

wszystko pięknie. tylko zestaw, który ja zaproponowałem łącznie kosztuje mniej niż każdy element, który Ty zaproponowałeś, a jak pisałem mam ograniczony budżet... (2015/01/10 10:09)

Przemas83

Do łowienia z łódki proponuję taki zestaw za małą kaske. Wędka Dragon Express Spin 245 cw do 25gr oraz kołowrotek Shimano Catana 2500 lub 3000, cały zestaw w połączeniu z dobrą plecionką powinien zmiescic się w 500zł. Ja mam i jestem zadowolony pozdro! (2015/01/10 12:32)

Przemas83

Chyba że w gre wchodzi troling z ręki to wtedy mam drugi zestaw z mocnym dolnikiem ale  akcja wędki półparabola ;] (2015/01/10 12:38)

89krzysztof

wszystko pięknie. tylko zestaw, który ja zaproponowałem łącznie kosztuje mniej niż każdy element, który Ty zaproponowałeś, a jak pisałem mam ograniczony budżet...

Nie napisałeś jak ograniczony masz budżet, wybacz. Ja też miałem ograniczony więc kupiłem taki zestaw, a nie inny. (2015/01/10 15:33)

SanDiego

ok, ok. Sprecyzuję ograniczony budżet 200-300 zł.
Kołowrotek już jest ten co o nim pisałem.
Jeśli chodzi o wędkę to mam opcję kupić sporadycznie używaną (super stan) Konger Champion Turbo 240 7-21g. Co powiecie o czymś takim?? (2015/01/10 16:37)

kozasss

http://allegro.pl/dragon-millenium-hd-pike-270cm-10-35g-i4946362566.html
kupiłem własnie i mam ten sam kołowrotek zestaw GENIALNY jak dla mnie i spoko cena 175 razem z przesyłką we wtorek zamówiłem i w czwartek miałem do tego plecionka mikado i czekam na szczupłego (2015/01/10 19:39)

SanDiego

jednak chciałbym coś nieco delikatniejszego. ktoś się wypowie o tym kongerze? (2015/01/10 20:11)

sebastian1983

Witam. Co kongera turbo to nawet się nie zastanawiaj tylko go bierz jeśli cena jest dobra i oczywiście jest w dobrym stanie. Sprawdź uchwyt kołowrotka, połączenia składów i przelotki, szczególnie szczytową. Co do ceny to domyślam że jest atrakcyjna i dlatego się nad nim zastanawiasz. Wiem że pewnie zaraz zostanę skrytykowany ale według mnie kongery z tej serii biją na głowę wszystkie dragony exspresy, millenium itp. Miałem, używałem trzy sezony bardzo intensywnie i mogę polecić szczerze. Bardzo wytrzymałe wędzisko, szybkie, wytrzymałe na urazy co rzadko się zdarza oraz czułe. Jedyne co mi akurat tylko się w nim nie podobało to troszkę ciężko je wyważyć ale z tym kołowrotkiem myślę że będzie ok. Co do kołowrotka się nie wypowiadam bo nigdy nie miałem, nie używałem a samo macanie jak to mówią nie upoważnia według mnie do recenzji. Co do Inazumy którą polecał jeden z kolegów owszem kij idealny ale nie jako uniwersał, według mnie jest kij na cięższe łowienie. A tym kongerem połowisz począwszy od okoni poprzez klenie skończywszy na lekkim szczupakowaniu jak to mawiał mój kolega.   Na cięższe sandaczowanie np na dużej rzece będzie za lekki będzie za lekki ale jak sam powiedziałeś chodzi Ci o uniwersał.  (2015/01/10 22:29)

SanDiego

no i na taka odpowiedź liczyłem. Cena jest bardzo atrakcyjna według mnie, a wizualnie kij wygląda jakby był parę razy używany. dołożyłem parę złotych, ale wychodzi na to, że mam kij kilka klas wyższy niż ten o którym wcześniej pisałem:)

Postanowione zestaw w komplecie.

pozdrawiam (2015/01/11 12:24)

nizgor

no i na taka odpowiedź liczyłem. Cena jest bardzo atrakcyjna według mnie, a wizualnie kij wygląda jakby był parę razy używany. dołożyłem parę złotych, ale wychodzi na to, że mam kij kilka klas wyższy niż ten o którym wcześniej pisałem:)

pozdrawiam

Robinson tritium trout 5-20g jest bardzo dobry jeśli chodzi o uniwersalność i jestem przekonany, że nie odbiega jakością od wymienionego kongera.  Wybór tritiuma na pewno nie byłby złą decyzją. (2015/01/11 12:38)

sebastian1983

pozdrawiam

Robinson tritium trout 5-20g jest bardzo dobry jeśli chodzi o uniwersalność i jestem przekonany, że nie odbiega jakością od wymienionego kongera.  Wybór tritiuma na pewno nie byłby złą decyzją.

Co do robinsona się nie wypowiadam gdyż nie łowiłem na niego a według mnie samo macanie jak to mówią nie uprawnia do recenzji. Choć na temat tej marki muszę potwierdzić że jej sprzęt jest dobrej jakości, łowiłem kilka dni swego czasu na kołowrotek robinsona z serii marshall i stosunek jakość-cena oceniam bardzo dobrze. Co do wędzisk to mój pierwszy kij sandaczowy był właśnie robinsona model diplomat power jig i wytrzymał 2 sezony bardzo intensywnego łowienia po czym znalazł innego właściciela który też był z niego zadowolony. Jeśli tritium ma podobny stosunek cena-jakość to zapewne też jest wart uwagi. Ale i tak zostanę przy swoim że ta seria kongera jest jedną z najbardziej niedocenianych jeśli chodzi o stosunek jakość-cena i pomimo wszystko wybrałbym kongera. Ale to jest tylko moja ocena i szanują to że ktoś może mieć inną. Mi akurat ten kij bardzo pasował i jako uniwersał sprawdzał się wyśmienicie. Długość 2,40 jest według mnie też w sam raz gdyż i z brzegu i z łódki a radę. Poza tym ja osobiście właśnie taką długość preferuję. 2,70 jest za długa na łódkę i trudniej z nią przedzierać się przez krzaki. (2015/01/11 16:45)