Zaloguj się do konta

Uniwersalny spining do 150zł

utworzono: 2013/09/10 22:26
dawid73132

Witam :)
Mam zamiar kupić nie drogi a dobry spining :)  cena do 150 zł :)
Mam problem ponieważ nie chcę zbyt czułego ani sztywnego  bo  chcę łowić sandacze szczupaki bolenie a zarówno cieszyć się  holem okonia :) Nie mam zamiaru   łowić okoni na  jakiś kołek :) 
Więc proszę o jakieś wasze typy  ktore są w miarę czule a zarazem wytrzymałe :) [2013-09-10 22:26]

Dawia Megaforce do 20 gram [2013-09-10 22:45]

grisza-78

Gdyby klucz nastawny, zwany też francuskim był tak bardzo uniwersalny, jak się o nim mówi, to w sklepach technicznych, czy nawet marketach nie byłoby żadnych pudeł z grzechotkami i innymi cudami. A teraz na poważnie - pytań jak Twoje było już na forum dziesiątki, jak nie setki. Poszperaj trochę, a będziesz mądrzejszy o sporą wiedzę. Z góry Ci mówię, że nie pogodzisz kija, który ma holować dorodne szczupaki a kija na wymiarowe okonie. Niechętnie to piszę, bo temat trochę nudny, ale nie ma na rynku kija, który będzie rzucał okoniowego paproszka na 1,5 gramowej główce, a za chwilę będzie potrzeba założenia na agrafkę wahadła o wadze 20 gram. Dla mnie kij uniwersalny nie istnieje. Nie słuchaj porad, że masz kupić kij do iluś tam gramów.... Powodzenia.
[2013-09-10 23:12]

wirefree

Z sandaczem może być kłopot bo technika prowadzenia przynęty wymaga raczej sztywnego kija a takim to okoni raczej nie połowisz. Tzn połowisz ale nie będziesz czuł skubnieć drobnicy jeśli będą a o to własnie chodzi w czułym kijku z niskim cw, czujesz skubnięcia i ponawiasz rzuty w tym samym miejscu, podobnie ze szczupakiem może tylko delikatnie skubać przynętę. [2013-09-10 23:38]

Tak jak wyżej moim zdaniem, nie ma kijka uniwersalnego, do wszystkiego i na okonia i sandacza np..  Musisz się określić co będziesz, na co będziesz najczęściej chodził na ryby czy na okonia czy szczupaka. Jak na szczupaka - bolenia i na lekko na sandacza, wystarczy kijek do 30-35 g. Jeżeli chodzi o okonia to powinien starczyć kijek o cw 10 - 15 g. Ja sam na okonia używam patyka o cw. 7-21 g ale to już inna półka cenowa niestety. I używam tak dużego cw jedynie na rzekach, rzece, ponieważ od czasu do czasu bywam na Bzurze, więc kijek z większą mocą się przydaje, ponieważ nigdy nie wiemy co się trafi. Wiadomo nie ma tego komfortu łowienia takim kijkiem małymi przynętami, no ale... da się. Śmigałem tym kijkiem woblerkami typu hornet 2.5 cm jak i Tiny, i jakoś to szło. Inna sytuacja jest jak wybieram się na okonia nad jezioro. Tutaj zawsze ze sobą biorę kijek do 10 g i taki jest w sam raz. [2013-09-11 09:02]

Granademis

20-30 lat temu nie było wklejanki na boczny trok, kija do podbicia, kija castinowego, etc etc.
Oczywiście że za 150zł można kupić W MIARĘ  uniwersalny kij. Nie będzie to żadna profesjonalna maszyna, ale pozwoli ci na swobodny połów okoni i szczupaków. Wedką nie powinna być zbyt sztywna CW powinien oscylować w granicach 15-25. Dodam że mój brat łapł okonie na najtańsza pałe jaxona  z cw do 35gram, nauczył się wyczuwać każde pstryknięcie 10cm okoni. Łowiąc rózne gatunki taką wędką"niewyspecjalizowaną" zdobędziesz duże doświadczenie, i później w momencie zmiany sprzętu będzie to procentowało. Moim zdaniem dobrym wyborem jest np
Konger
Tiger cross maxx 7-25 kij sprężyty dobrze wykończony, zbiera dobra recenzje sam miałem-polecam. poza tym kupisz go w tej chwili za ok 100zł


[2013-09-11 10:46]

piotr694

Witam;)
Dawid, ostatnio kupiłem spinning ROBINSON Tritum Zander Jig 2,70 c/w 8- 45 g

Bardzo dobry kij na wszystkie drapieżniki. Bardzo czuły, wyczuwalne nawet najdelikatniejsze branie. Sztywna wędeczka pozwalająca na szybkie zacięcie. Na rybie pięknie pracuje. Przez miesiąc złowiłem na nią każdego drapieżnika. Pozwala na wszystkie metody spinningowania.
Polecam Ci ją. Ja kupilem za 125 zł. Ale ceny wachają się 135-160zł
[2013-09-11 13:46]

piotr694

Wędka ma wklejaną szczytówkę.
[2013-09-11 13:47]

dawid73132

Dziękuję tym którzy pomimo  głupiego pytania  starali się pomóc :) Widać że duża grupa wędkarzy nie wie o czym mówię :) 
Dodam że  łowię na Warcie i    ryby które łowię na codzien to okon szczupak bolen :)Chodzi mi o czuly sprzet ale zeby  dalo się tez kilku kilogramowego szczupaka czy bolenia wyjąć :) Nie stac mnie na   kilka spiningów żeby kupić cw do 15 g i  do 40g.   na razie musi mi wystarczyc jeden  taki   ktory jest  dobry na okonie  ale i na szczupaka itp ;) [2013-09-11 14:00]

MsKamiru

Konger Tiger CrossMaxx do 18 g mam go i jest super.
[2013-09-11 15:30]

MsKamiru

Aa warta sorry do z Cw do 25 :D
[2013-09-11 15:32]

dawid73132

ok poczytam o tym kiju :) dzięki [2013-09-11 17:16]

czoklet92

Podobnie jak kolega zmagałem się ostatnio z kupnem w miarę taniej i uniwersalnej wędki na Warte.Mam zamiar łowić szczupaki, okonie i bolenie. Przynęty to gumy 5-15g i podobnej wielkości obrotówki.
Potrzebowałem kija który po złożeniu będzie miał 70cm a nie 1,5m... Do wyboru więc wersja travel - niestety opcja droga, bądz teleskop - co prawda taniej ale i jakość wątpliwa.Biorąc pod uwagę, że najtańsze travele są po 160-200zl zdecydowałem się na teleskop w okolicach 100zl, reszte budzetu dokładając do kręciołka :)Nie wiem jeszcze na ile był to dobry wybór ale kupiłem wędkę Mikado Sensei Tele Spin 270cm 10-30g.http://www.okonek.com.pl/mikado-wdka-sensei-telespin-p-4747.htmlWędka waży 177g więc niewiele jak na taki kijek, wykończenie wygląda porządnie, mam dobre wspomnienia z teleskopowymi pickerami Mikado więc mam nadzieje, że ten zakup zaliczę do udanych.Wędka właśnie do mnie jedzie, jutro powinna być więc po pierwszym łowieniu powiem coś więcej :) [2013-09-23 17:35]

Lukasz24

Dawid zobacz Sobie kijek cormorana black bull lrc jegger 2.70 7-28g mam go jako 2 kijek i jest spoko, najbardziej podoba mi się jego praca tzn. ugięcie. Dobrze rzuca i czuje się na nim przynęty 4 gramowe..
[2013-10-05 15:07]

obcy91

Konger World Champion IRI Juggler - mam i mogę sprzedać za tą cenę. 
[2013-10-05 16:59]