Zaloguj się do konta

Uniwersalny kołowrotek spławikowo-gruntowy

utworzono: 2013/06/09 09:11

Witam wszystkich. Jestem dość początkującym wędkarzem (spławikowo-gruntowym) łowiącym od roku czasu. Mam zwykla wedke teleskop bazarowy 3m i kolowrotek Rainbow za kilka groszy. Doradzcie mi proszę jaki kolowrotek uniwersalny kupić zeby zestaw bym w miarę ok. Kolowrotek doradził mi facet w sklepie Dragon Elite RD 400 i czy on może być dobry ? Może jeszcze jakaś rada o wyborze kija zeby był dobry zestaw i czy lepiej kupić całość razem czy lepiej dobrać osobno ? Chciałbym sie zmieścić tak w 150zł razem. [2013-06-09 09:11]

n-glass

Napisz gdzie łowisz (jezioro, staw), jakie ryby, za taką kasę będzie ciężko cały zestaw, ale coś się wymyśli.
[2013-06-09 09:48]

Lowiska to spory kanał,jezioro i stocznia tj. prawie staw :) [2013-06-09 10:26]

mlodystm

z czystym sumieniem polecam Ci tani i nie zawodny kołowrotek
Konger Medalist 340 RD i inne jego serie, cena 35-50 zł , ale miałem go na spiningu i pare zębatych pociągnął na, a teraz używam go na feederku i jest jeszcze lepszy
[2013-06-09 11:26]

lynx

z czystym sumieniem polecam Ci tani i nie zawodny kołowrotek
Konger Medalist 340 RD i inne jego serie, cena 35-50 zł , ale miałem go na spiningu i pare zębatych pociągnął na, a teraz używam go na feederku i jest jeszcze lepszy

Do tego dołożyłbym feder 390 i do 80cw. Ostatnio taki znalazłem, dla młodego wędkarza, w sklepie za 68 zł. i już jest sprawdzony Chłopak jest zadowolony.
[2013-06-09 14:35]

A moglbys dać jakiś namiar na ten sklep [2013-06-09 16:07]

mlodystm

Jak jesteś początkujący to raczej poszukaj coś innego niż feeder, myśle, ze to nie takie łatwe jak Ci się wydaje :>
[2013-06-09 23:09]

lynx

A moglbys dać jakiś namiar na ten sklep

Pójde tam i zapytam czy jeszcze coś maja takiego to poda namiary. Tak czy tak to odpowiem.
[2013-06-10 09:14]

lynx

Jak jesteś początkujący to raczej poszukaj coś innego niż feeder, myśle, ze to nie takie łatwe jak Ci się wydaje :>

Federa też może stawiać jak zwykła na bombkę więc w czym problem.
Ostatnio ten mój podopieczny  przyszedł na zawody z patykiem 3m ze sztywną koncówką. Nie mogł zarzucać zestawu. Chciałem mu pokazać ale się nie dało. Na drugi dzień pojechałem do sklepu, kupiłem koncówkę do federka. Wedkę rozkręciłem, wyrzuciłem tą sztywną końcówkę i dopasowałem ta federkową.
Sprawdziłem. Ladnie działa. Chlopak zadowolony bo wyrzut ma elastyczny i ze splawikiem 1,5 g może daleko zarzucic. Pokazałem mu jak zrobic  z niej pickerka. Lowi teraz i tak i tak. Ma 10 lat.

Może przemyśl taki sposób. Na targu kup zwyczajny kijek za 30 zł, koncówke do federa za 15 zl /taką najcieńszą/. Kńcowkę można doszlifować papierem ściernym tylko drobnym takim o granulacji powyżej 200.
Jak by co to napisz do mnie, jeżeli będę mógł to zawsze poradzę rozsądnie na miarę kieszeni.
[2013-06-10 09:26]

mlodystm

Tak, ale na feederka ciężej się rzuca zestawem spławikowym, niż zwykłą spławikówką. Ale jeżeli chodzi o grunt,to masz racje tylko feeder
[2013-06-10 11:20]

Znalazlem takie dwie wędki. ktora jest lepsza i czy faktycznie są z kompozytu węglowego a nie zwykle szklane.                                                                                                             http://allegro.pl/mikado-trython-match-390-10-40g-i3300208587.html                                   http://allegro.pl/teleskop-golden-bay-float-mikado-4-0m-do-30g-i3315294667.html [2013-06-10 16:19]

mlodystm

Osobiście wybrałbym Mikado, ale akurat nie testowałem tej wędki
[2013-06-10 22:53]

Dzięki wielkie za radę ale obydwie są Mikado z tym że jedna to match a druga teleskop. [2013-06-11 08:46]

lynx

Tak, ale na feederka ciężej się rzuca zestawem spławikowym, niż zwykłą spławikówką. Ale jeżeli chodzi o grunt,to masz racje tylko feeder

Zgodze sie z tym jeśli masz dobrą spławikówkę jeżeli nie ma dobrej pracy to dobry federek z najcieńsza końcówką też może być lepszy. Kiedyś sam tak miałem i dopiero po tych próbach wiedziałem jaką mam splawikówkę sobie kupić.
Są różne przyzwyczajenia i sposoby łowienia dlatego każdy wybiera sprzęt najlepszy dla siebie.
Stwierdzanie, że tylko ja mam dobry sprzet to trochę jest niepowazne  i wprowadza w błąd szczególnie nowych wędkarzy.
Takie jest moje zdanie.
[2013-06-11 15:55]

lynx

Znalazlem takie dwie wędki. ktora jest lepsza i czy faktycznie są z kompozytu węglowego a nie zwykle szklane.                                                                                                             http://allegro.pl/mikado-trython-match-390-10-40g-i3300208587.html                                   http://allegro.pl/teleskop-golden-bay-float-mikado-4-0m-do-30g-i3315294667.html

Mam podobnego teleskopa o podobnych parametrach ale uzywam jej tylko na zawody tak, że trudno mi cos więcej o nich powiedziec. Na zawodach sie sprawdza ale nie wiem co by bylo jakby uwiesiło się cos naprawde dużego. Do federa mam zaufanie a do tego spławika jeszcze nie.
Czy tak jak pisze w instrukcji dałoby sie wyciągnąc na żyłkę 0,16 i przypon 0,08.
Poczekam , może sprawdzę.
[2013-06-11 16:10]

Kopiłem Mikado Fish Hunter Super Float 4m/30gr. cw i kręcioł Mistral Hornet RD 20. Na początek wystarczy a jak nabiorę doświadczenia to w przyszłym roku sprawie sobie coś lepszego. [2013-06-12 18:22]

przemo1980

Trochę się spózniłem :) ale już napiszę.
Myślę że takim w miarę uniwersalnym wędziskiem dla początkującego może się okazać coś w stylu tele feedera i tak dla przykładu ;
Konger Aviator Tele Feeder.

Koledze pozostaję pozostaję życzyć sukcesów podczas testowania nowego sprzętu :)
.
[2013-06-12 21:36]