Uniwersalny zestaw na trupka

/ 1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam problem, jak uzbroić moje 2 wędki na trupka. Zacznę od tego, że nie chcę się nastawiać na konkretną rybę, lubię  mieć ten element losowości co do wyciągniętej ryby oraz również zwiększyć ilość możliwych brań. Miejsce docelowe połowów to głownie Odra. Największym problemem jest tutaj szczupak ponieważ jest potrzebna stalka co może mieć duży wpływ na ilość i jakość brań sandacza, nie wiem jak jest z węgorzem. Następna kwestia to kotwica która z kolei nie pasuje do sandacza i węgorza. Pozostaje też kwestia mocowania haku na trupka, czy jest sposób który sprawdzi się dobrze przy braniu każdej z tej ryb.

Więc do meritum, czy taki zestaw ma sens: przypon stalowy nie wiem 50cm?, żyłka w okolicach 0,3, rurka antysplontaniowa z ciężarkiem i jakiś ostry hak. Czy takim zestawem mogę liczyć na dobre wyniki wyżej wymienionych ryb czy jednak jak coś jest wszystkiego to jest do niczego i muszę wybrać między szczupakiem a sandaczem i węgorzem? Z góry dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam.
darkonis

Węgorza z sandaczem pogodzisz bo tam nie trzeba stalki i zatniesz na pojedynczy haczyk ..Ale na szczupaka musi być stalka..Możesz też zastosować długi wolfram taki 50-70cm może wegorzowi to nie będzie przeszkadzać..Ja osobiście jak chodzę na sandacza to daje przypony z żyłki 60-100cm , ale takiej najlepiej na bazie fluocarbonu i czesto mam przyłowy w postaci węgorza i szczupaka tylko że ten ostani lubi odciac przynetę..Ogólnie mój zestaw wyglada tak : ciężarek na rurce atysplontaniowej luźno poruszający się na żyłce, stoper przed kretlikiem, kretlik i do kretlika dowiazany 60-100cm przypon z pojedyńczym mocnym, ale niewielkim ostrym haczykiem ..Rybke zaczepiam za grzbiet i zarzucam..Po zarzuceniu zatapiam żyłke likwiduje luz , otwieram kabłąk i żyłke wkładam pod gumkę recepturke którom mam założona np. na foregrip wędki ..Między przelotkami mam dodatkowo jakis wiszący sygnalizator i za nim sygnalizator elektroniczny..Po braniu ryba wyrywa żyłke z gumki i bez oporu wysnuwa żyłkę ..daje jej wtedy czas na połkniecie i tnę na 2-3 razy ...Sandacz jak poczuje jaki kolwiek opór zostawia przynęte, duży węgorz podobnie.. Dlatego tak łowię.. (2017/07/08 23:12)