Zaloguj się do konta

Uniwersalne przynęty, gumy na okonie

utworzono: 2010/01/25 09:30
joker321

Witam.

Miejsce które latem i jesieniom odwiedziłem kilkukrotnie zawsze owocowało w ładne okonie w granicach 30-40 cm (kolega nawet złowił 43cm) większość z nich udało się schwytać dzięki gumce białej z niebieskim grzbietem 7cm. Chciałbym popróbować czego nowego na te garbusy.
Czy są jakieś uniwersalne przynęty na te "olbrzymy" które polecacie?

Dzięki Rafał.
[2010-01-25 09:30]

fishingFT

Generalnie spróbował bym cykad. Z innych to może rapala rattlin (4 cm), wobler, który proacuje podobnie jak cykada. Poczytaj sobie o Rapali Rattlin

http://fishing-test.pl/najnowsze-testy/rapala-rattlin.html

[2010-01-25 14:56]

fishingFT

Co do gum to polecam mikado Fishunter

http://fishing-test.pl/przyn-ty/mikado-fishunter-7-cm.html

[2010-01-25 14:57]

joker321

O woblerku Rapali Rattlin troszke poczytałem,wygląda znakomicie i łowność też pewnie jest wysoka ale jest jedna wada-cena(od 25 do 30zł). Znając moje szczęście i umiejętności to na kilku godzinnym wypadzie ze "spinem" zerwał bym ze 3-4.
Gumy mikado napewno przetestuje,ale macie może jakieś pewne przynęty które zawsze pomogą w kryzysie nad wodą?
[2010-01-25 20:01]

LeszekN555

Kiedy zawioda wabiki z gumy czy tez blachy stosuje pewien patecik.Do haka 6 naj zwyklejsza nicia dowiazuje koncowki piur(niema znaczenia jakiego ptactwa byle kolorowo).Na zapleciona nic kilka kropel lakieru do paznokci kolor dowolny co tam pani domu ma na zbyciu.I tak powstaje tani wabik,mocujemy to do zylki a nastepnie zaciskamy srucine jej ciezar oraz odleglosc od haka warunkuje lowisko.To nie kiler ale pobicia sa. [2010-01-25 20:42]

margor1976

na każdą wodę jest inna przynęta, u mnie będzie sprawdzało się to a u kogoś coś innego, naj lepiej jak będziesz obserwował na czym generalnie okonie żerują, raz polują na ukleję a innego razu walą jak oszalałe cierniki, a jeszcze kiedy indziej mogą być to raki, tak więc sumując całe menu, nie ma przynęt doskonałych, staraj się dostosowywać zgodnie z upodobnieniami ryb
[2010-01-25 21:16]

dla mnie taka przyneta sa gumy mikado fishunter - dlugosc 7.5 cm jest jak dla mnie idealna bo  ladny sandacz sie trafi i garbus ugryzie a czasem i szczuply zaskoczy [2010-01-26 18:41]

karoltsu1

Witam...Jeśli sprzęt jest odpowiedni na dana chwile- polecam wszelkie wirówki.Bardzo rzadko zawodzą,jeśli tylko łowisko umożliwia ich użycie.Kolorystykę,prace,typ i wielkość skrzydełka uzależniam od tego na czym żerują.Większą radość sprawia z przechytrzenie,niż zabranie.Powodzenia. 
[2010-01-26 20:38]

łysy wąż

Ja również proponuję wiróweczki.
A na te nie żerujące - fioletowe lub granatowe kopytko Relaxa 5 cm.
[2010-01-26 21:22]

joker321

Witam

Dziękuje za pomoc panowie,postaram się wszystkie pomocne wpisy i porady wykorzystać w nadchodzącym sezonie.

Życzę rekordowych okazów i połamania kija!!!
[2010-01-27 14:03]

przybysz3020

No tutaj jeśli naprawdę te okonie są duże możesz zaczynać z woblerami. Gumy to mogą być wszelakie twistery oraz kopytka ale kolor musi przypaść rybie do gustu obrotówki też spełnią swoją role bo na obrotówke złapałem największego okonia swojego :)  jeśli tam gdzie zarzucasz masz dużo krzaków ja ci proponuje tak jak wszystkim zresztą woblera salmo rover powierzchniowy w barwach naturalnych świetnie sie spisuje atakują go nawet te najmniejsze okonki . Możesz próbować też z woblerami nisko chodzącymi pod powierzchnią  musisz sam wywnioskować na co najlepiej bierze tam ryba.

Pozdrawiam
[2010-01-28 10:59]

Proponuję obrotowe błystki firmy Dam a konkretnie Effzett, nr 2 i 3. Moje killery na okonie to czarna w żółte kropki oraz srebrna w czerwone paski z charakterystycznym plastikowym chwościkiem na kotwicy, ale popróbuj też na żółte i czysto miedziane. 
[2010-01-28 15:12]

łysy wąż

Dokładnie - moim faworytem wśród wiróweczek jest właśnie " coca - cola " ( srebrna w czerwone paski ) Effzett nr 2 i nr 3.
Rewelacyjne blaszki.
[2010-01-28 15:17]

Boberto

no to ja o wirowkach tez cos dorzuce ..jesli potrzebne sa przeciazone to polecam produkty marki Blue Fox
[2010-01-28 15:54]

durex są rewelacyjne:)
[2010-01-28 16:28]

fishingFT

@krzysztof76
@łysy wąż

Mówicie o takim kolorze skrzydełka jak w tym teście ?

http://fishing-test.pl/przyn-ty/dam-effzett-original-nr-0.html

[2010-01-28 16:59]

joker321

Myślę że chłopaki właśnie o tej wirówce pisali,mam dwie takie w swoim pudełeczku ale zakładałem je zawsze na szczupłego bo wydawało mi się że na okonia są za duże ale pewnie się myliłem
[2010-01-28 17:07]

joker321

Mateuszu dziękuje Ci za poradę odnośnie gum durexa,napewno przy najbliższej okazji postaram się je wypróbować i sprawdzić łowność w/w gum ;)
Sądząc po pięknej "rybce" którą masz w galerii pewnie są rewelacyjne :)
[2010-01-28 17:17]

łysy wąż

Tak, dokładnie o tej blaszce.
Zgadzam się ( nawiązując do tekstu pod podanym linkiem ) z tym, że skrzydełko czasem gaśnie i przestaje pracować, ale tylko podczas bardzo wolnego prowadzenia. Jednak blaszka pracuje na tyle mocno, że łatwo można wyczuć moment kiedy zaczyna gasnąć i " ratując się " lekkim podciągnięciem szczytówki, nadać jej prawidłową pracę.
[2010-01-28 17:22]

Podobnie jak Łysy Wąż i Krzysztof 76 polecam Ci obrotówki Effzet coca cola. Osobiście koszulkę na kotwiczce zastępuję robionym przeze mnie chwostem lub nawijam czerwoną wełnę. Wełna lepiej trzyma atraktor niż plastikowa koszulka. Jako uzupełnienie obrotówka Wirek w biało czerwone pasy również z czerwonym chwostem. Spróbuj też woblerów bez sterowych Salmo Slider 7 cm w kolorach RHP, RH, PA,GS.
[2010-01-28 17:47]

Będąc w zeszłym roku w Szwecji największe okonie łowiłem na srebrną Algę 2 Polspingu i złotą Algę 3 Wirka, przy okazji połowu szczupaków. Obie wahadłówki miały zmieniony plastikowy chwost na medalowy i bardziej jaskrawy. Brały na nie okonie w przedziale 37-40 cm. Na rippery 5 cm brały 25-30 cm a na paprochy brały 20 cm.
Czyli i m większa przynęta tym większe okonie łowiliśmy.
[2010-01-28 17:50]

he he:) Dzięki kolego joker:). Grunt to bezpiecznie łowić:)
[2010-01-28 19:12]

W swoim magicznym pudełeczku posiadam prawie pełną gamę obrotówek Effzett zarówno w wielkościach (od numeru "1" do "5") jak i kolorach, ponieważ uważam że w są bardzo łownymi przynętami w dobrej cenie. Mówiąc krótko mam sentyment do tych obrotówek ponieważ połowiłem na nie zarówno ładne okonie jak i szczupaki. Są godne polecenia!
Pozdrawiam
[2010-01-29 13:50]

ja okonia 30cm złapałem na obrotówke nr3 w biało-czerwone paski. w tym samym dniu miałem jeszcze ze cztery dobre brania. [2010-01-31 18:57]

zgadzam sie są super. sam na nie łapie garbusy. [2010-01-31 19:00]

wedkarz

Dorze biara tez na twistery przezroczyste z brokatem kolorowym ,5 cm , albo kopyto zołty brzuch a zielony grzbiet, najelpsze przynety na okonia powiny miec złoty brokat , Pozdrawiam [2010-02-01 19:53]