Uniwersalna wędka za 250 zł

/ 7 odpowiedzi
Witam,
Jak dotąd łowiłem na wędkach z młodości lecz widać na nich upływ czasu, z tego też powodu poszukuję wędki, którą będę mógł wykorzystać na spinning i na spławik. Jednak nie bardzo wiem na co powinienem przy jej wyborze zwrócić uwagę. Coś dobrego polecicie ? :) 

Pozdrawiam
Tomek 
Morciaty


Nie wiem czy tą samą wędka da radę połączyć spinning i spławik...
Spławik, grunt, łowienie na żywca można połączyć feederem na przykład.
Ale spławik i spining? Nie wiem....może zakup quivera...
Wydaje mi się, że to słaby pomysł.
Ale może ktoś z użytkowników praktykuje takie rozwiązanie więc czekaj na inne odpowiedzi. (2015/05/26 12:28)

Pietrzak


Cyt." Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". A prawda jest taka, że można założyć sobie zestaw spławikowy na spining, ale jeśli chodzi o wygodę wędkowania będzie raczej marna. Spining z reguły (wędkowanie z brzegu) ma 2,70m, na spławikówka przelotowa z ok. 4m i ten fakt wystarczy żeby kupić dwie wędki a nie jedną. Jeśli głębokość łowiska będzie wynosiła ,np 2,5metra to wędkowanie spiningiem nie będzie należało do najwygodniejszych. Do tego dochodzi jeszcze ciężar wyrzutu i czułość szczytówki. Wiadomo dawniej ludzie łowili na ruskie wędki na wszystkie metody i było dobrze, ale według mnie czasy te już dawno odeszły do lamusa. Reasumują, lepiej kupić dwie tańsze ale do różnych metod, niż jedną drogą do wszystkich, która i tak nie zda egzaminu. (2015/05/26 12:39)

Jakub Woś


Witam,
Jak dotąd łowiłem na wędkach z młodości lecz widać na nich upływ czasu, z tego też powodu poszukuję wędki, którą będę mógł wykorzystać na spinning i na spławik. Jednak nie bardzo wiem na co powinienem przy jej wyborze zwrócić uwagę. Coś dobrego polecicie ? :) 

Pozdrawiam
Tomek 



Tak jak koledzy wpsomnieli, ciężko te metody połączyć jednym kijem. Jednak najsensowniejszym wyjściem według mnie byłby zakup wędki matchowej dł 3m (2015/05/26 12:46)

Morciaty


Też tak myślę, że za 250 zł to kupisz jakiś spinning i już średniej klasy spławikówkę (matchówkę). (2015/05/26 12:47)

Tomcio93


Jak dotąd korzystałem z wędki teleskopowej 360 cm, teraz myślałem o 390 cm. Po Waszych odpowiedziach raczej zrezygnuje z mojego pomysłu i teraz skupie się na wędce typowo pod spławik, a spinning kupie później. Na jakieś konkretne modele powinienem zwracać uwagę?Fajnie było by aby nadawała się pod żywca, choć to nie jest warunek konieczny.  (2015/05/26 13:01)

Morciaty


To jak chcesz łowić na żywca i spławik to może feeder? Jak kupisz z ciężarem wyrzutowym ok 120-150g to spokojnie możesz wyrzucić  żywca a i zacięcie będzie lepsze bo feeder będzie sztywniejszy niż wędka typowo spławikowa.

http://allegro.pl/konger-carbomaxx-feeder-390-150g-gratis-smok24-i5213606495.html

Nie mówię, że konkretnie to wędzisko, daje przykład;) (2015/05/26 13:13)

Tomcio93


Dzięki Panowie za propozycje :)  (2015/05/28 14:22)