Zaloguj się do konta

Unikalna zanęta z paszy ptasiej.

utworzono: 2011/06/10 10:48
arbeiten100

Witam.

Obecnie szykuję zanętę do końca roku, tzn. zrobię jeden przepis i będę go używał do końca roku. Chciałbym się doradzić w sprawie składników. Wiem, wiem, że podobne tematy mogą być na forum, ale chciałbym zrobić unikalny przepis.

Na początku chciałbym się zapytać, czy produkty wysokobiałkowe są mile widziane w zanęcie? Co dają? I jakie to są produkty, które możemy dodać.

Moim głównym składnikiem, będzie pasza dla drobiu. Nie mówcie, że tym się nie nęci ryb, bo w jej skład wchodzą przede wszystkim ziarna.

Poza tym kupując firmowe zanęty, nigdy nie wiesz co jest do niej dodane.

Wracając do tematy, proszę o porady z moim przepisem.

Składać się on będzie z:
->pasza dla drobiu
->płatki owsiane lub jęczmienne
->.....
->.....
->.....
->.....
->.....

Proszę was dokończcie ten przepis, aby zanęta dobrze pracowała. Jeśli możecie to podawajcie również ceny tych produktów.  Dziękuję i pozdrawiam.
[2011-06-10 10:48]

ayem

co?????????????   Nawet zanętę trzeba przygotować z głową a nie pododawać pełno różnych składników i oczekiwać cudu . Pamiętaj , że zanęta nie tylko potrafi zwabić ryby ale i odstraszyć. Co może wyjść z tego co każdy podpowie , jedynie wielkie g....o . Zgadza się , że należy eksperymentować z zanętami ale unikalna to ona będzie jak sam odpowiednio ją skomponujesz posługując sie wiedzą na temat pokarmu jaki dany gatunek ryb przyswaja a nie wsypując do wiadra co tylko popadnie.
[2011-06-10 11:11]

Podać Ci skład zanęt, podać Ci jeszcze ceny artykułów.........nie przesadzasz troszkę? Poza tym nie szalej tak z tą paszą dla drobiu, bo w niej są dodane różne lekarstwa, witaminy i inne dodatki dla ptactwa, które zapachem nie podchodzą rybom. I nie pisz nam, że chcesz mieć jedną zanętę na cały sezon, na wszystkie łowiska i gatunki ryb..... Nie cuduj, bo przekombinujesz i sezon będziesz miał wędkarsko kiepski. [2011-06-10 11:19]

jogurtwolom

Koledzy mają rację. Nie ma jednej karmy na wszystkie gatunki ryb i różne łowiska. Mam ciekawy link, może Tobie nasunie jakiś ciekawy pomysł na stworzenie własnej efektywnej zanęty.http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=65 [2011-06-10 11:39]

arbeiten100

Wszystko rozumiem, ale chciałbym wiedzieć czy produkty wysokobiałkowe sprzyjają rybom oraz jakie produkty mogę dodać do zanęty.

Np. mielony słonecznik, śruta kukurydziana itp.

Później dobiorę sobie odpowiadające mi składniki.

Dziękuję i pozdrawiam.
[2011-06-10 12:35]

Praktycznie wszystko mozesz dodawać do zanęty z produktów zbożowych, ale także w odpowiednich proporcjach i odpowiednio przygotowane. A na paczkach gotowych zanęt masz zawsze podany ich przybliżony skład. Zobacz w sklepach wędkarskich na wszelkie dodatki do zanęt. Ziarna, zapachy, biszkopt, chlebki fluo, wiórki, przyprawy, atraktory w płynie etc. Na tym opieraj te dodatki do głównego składu zanęt. Kaszki, bułka tarta, mielone biszkopty, mielone nasiona itd. [2011-06-10 12:48]

ayem

Taaa....   a najgorzej to wywalić byle co do wody i niech kiśnie......
[2011-06-10 12:53]