Unijny zakaz wędzenia

/ 45 odpowiedzi / 3 zdjęć
Jack14


Kolego @Julianie

To, że starałem się wyjaśnić czego dotyczy dyrektywa krzywizny banana to jest prawda.

Zresztą co tu dużo pisać.

Zgadzam się w pewnym stopniu z kolegą bo jak widzę w sklepie szynki:

babuni, szwagra, staropolską, nowopolską, tradycyjna itp itd

To co to jest w końcu szynka?

Szynka z MOM-u, kurczaka, indyka itp.

Szynka to jest była i ma być szynką. Z czego jest szynka (waszym zdaniem)?

ps

Pytanie do młodszej braci wędkarzy.

 

(2014/01/11 17:48)

lynx


Wielce szanowny kolego. U mojego kolegi na działce wędziliśmy , wędzimy i będziemy wędzić.
I w d....   mam wszystkie przepisy unijnych półgłówków ( urzędasów). Tak jak kisiliśmy , kisimy i
będziemy kisić ogórki bez względu na ich unijny kształt i krzywiznę osi.
Bo wszak w Unii rak to też ryba.
Życzę smacznego
Julian

Julian, podpisuję sie pod Tobą. (2014/01/11 18:27)

lynx


Kolego Jacku .
Tu nie chodzi o jakieś ogórki czy raki . Tu chodzi o czyste debilizmy którymi częstują Nas Brukselskie urzędasy. Gdy by nagle zapanowała ,,moda" z chodzeniem z g...em na głowie założę się że w imię poprawności politycznej znalazło by się u nas paru światłych mędrców propagujących te nakrycie głowy. Jedni by to robili dla pieniędzy a drudzy z czystego snobizmu.
Ps. Zaś co się tyczy ogórka wędkując w Świętokrzyskim nad Nidą w miejscowości Koniecmosty usłyszałem na skupie ( znanym w całym województwie ) ten tekst i to wymawiany całkiem serio.
Pomyślałem a nóż to może i prawda. Bo w moim kochanym kraju i prawie już 60 letnim życiu nic
nie jest w stanie mnie zadziwić.Ale my tu o wędzeniu i ogórkach jeszcze tylko kielicha brak.
Życzę połamania kija nad Regalicą.
Julian

Julian, Jeszcze raz Cie popieram. A co do kielicha to mój znajomy robi super 94% i pije tylko od niego. Mam zalane wiadro sliwek, wiadro wiśni i pół wiaderka porzeczki. Myslę, że na sezon 2014 może mi starczy. Jakbyś byl w moich okolicach to zapraszam. (2014/01/11 18:33)

Bernard51


Mam zalane wiadro sliwek, wiadro wiśni i pół wiaderka porzeczki. Myslę, że na sezon 2014 może mi starczy.

Gdybym w twoim rejonie jak będzie cieplej przebywał to mógłbym Ci Ryśku pomóc, oczywiście bezinteresownie,a jak bym Ci pomógł to na sezon 2014 mogło by braknąć. Tak że trochę w jałowym teraz sezonie staraj się oszczędzać. (2014/01/11 20:03)

niutek40


Wielce szanowny kolego. U mojego kolegi na działce wędziliśmy , wędzimy i będziemy wędzić.
I w d....   mam wszystkie przepisy unijnych półgłówków ( urzędasów). Tak jak kisiliśmy , kisimy i
będziemy kisić ogórki bez względu na ich unijny kształt i krzywiznę osi.
Bo wszak w Unii rak to też ryba.
Życzę smacznego
Julian

Dokładnie tak nic dodać nic ująć. Ja osobiście również mam w głębokim poważaniu. Unijne nakazy, zakazy i inne Brukselskie "mądrości "  (2014/01/11 20:39)

u?ytkownik65213


Kolego Jacku .
Tu nie chodzi o jakieś ogórki czy raki . Tu chodzi o czyste debilizmy którymi częstują Nas Brukselskie urzędasy. Gdy by nagle zapanowała ,,moda" z chodzeniem z g...em na głowie założę się że w imię poprawności politycznej znalazło by się u nas paru światłych mędrców propagujących te nakrycie głowy. Jedni by to robili dla pieniędzy a drudzy z czystego snobizmu.
Ps. Zaś co się tyczy ogórka wędkując w Świętokrzyskim nad Nidą w miejscowości Koniecmosty usłyszałem na skupie ( znanym w całym województwie ) ten tekst i to wymawiany całkiem serio.
Pomyślałem a nóż to może i prawda. Bo w moim kochanym kraju i prawie już 60 letnim życiu nic
nie jest w stanie mnie zadziwić.Ale my tu o wędzeniu i ogórkach jeszcze tylko kielicha brak.
Życzę połamania kija nad Regalicą.
Julian

Julian, Jeszcze raz Cie popieram. A co do kielicha to mój znajomy robi super 94% i pije tylko od niego. Mam zalane wiadro sliwek, wiadro wiśni i pół wiaderka porzeczki. Myslę, że na sezon 2014 może mi starczy. Jakbyś byl w moich okolicach to zapraszam.

To porządny towar znajomy gotuje. A ile razy kolega przepuszcza przez aparaturę bo na raz to za cholerę tyle % nie wyda (2014/01/11 21:09)

cyprinus m


To co to jest w końcu szynka?

Szynka z MOM-u, kurczaka, indyka itp.

Szynka to jest była i ma być szynką. Z czego jest szynka (waszym zdaniem)?

ps

Pytanie do młodszej braci wędkarzy.

 


Oczywiście że świński zadek czyli dupa (2014/01/11 21:43)

rysiek38


Ja nie pędzę nic poza winkiem ale wędzić będę bo to lubię i swojski ogórek tez ukisze mimo ze nie mam kątomierza by zmierzyc mu krzywiznę :-) (2014/01/11 22:20)

rysiek38


Pogadałem popisałem i że przepisu nie ma od dawna wiedziałem. Ale jedno mnie życie nauczyło. Są pewne ,,sondażowe" teksty mające na celu wyniuchać na ile możemy sobie pozwolić. Tak było z kaskami dla rowerzystów, kamizelkami odblaskowymi, prawem jazdy na skuter do 50cm, opłatami za drogi szybkiego ruchu i obwodnice itd,itd.itp. Nie ma dymu bez ognia . Są pewni dziennikarze na usługach lobbystów ( ja ich nazywam prostytutkami medialnymi ) specjalizującymi się w tego typu działalności. Nie byłem eurosceptykiem ale i też do UE nóżkami nie przebierałem. A że jakiś ,,euroentuzjasta" nazwie mnie ciemnogrodem robię sobie z tego grubą nieprzyzwoitość. Tak jak te teksty pisane przez naszych ,,mistrzów'' sponsorowane przez producentów np. żyłek którzy karpia ho,ho,ho, złapią na żyłkę 0,zero, NIC na haczyk kuciaka.
Zresztą już o pewnych ,,zjawiskach " wśród łerupejczyków pisałem. A ryby te nasze dywagacje mają pod skszelą odbytową .
Z poważaniem
Julian
Ps. Nie uważam nic niestosownego w tym że kilku NORMALNYCH facetów przedstawiło swoją opinię w w/w sprawie.

Czyli trzeba by sie skrzyknąc do kupy i niech ktoś - czyli kazdy z nas dobry w swej dziedzinie,przyniesie swój wyrób typu :wędzonka,ogórki,winko,bimberek,piwko,grzybki itp i robimy imprezkę na nocnej zasiadce :-) oczywiście przy fojerce i młodych kartofelkach z żaru (2014/01/11 22:28)

u?ytkownik16322


I już Cię lubię Rysiek i w d...   będziemy mieli ten cały Żont  z jego akcyzą.
Julek (2014/01/11 22:38)

lynx


I już Cię lubię Rysiek i w d...   będziemy mieli ten cały Żont  z jego akcyzą.
Julek

Dokładnie!!! (2014/01/12 13:52)

u?ytkownik26223


Panowie czy możecie wkleić tekst tego zakazu wędzenia???
Czy czytaliśie tekst tej ustawy???
O ile sie orientuję chodzi o wędzenie metodą naturalną , zmniejszenie norm zawartości benzopirenu (substancii rakotwórczej)z 5,0 mikrog5rama na kilogram wyrobów , na 2,0 mikrograma.Wędzić dalej będzie można tyle że dymem wędzarniczym .W doidatku chodzi o chandel a nie o to czy będziecie se mogli w domu wędzić.
jak zwykle "usłyszeliście że dzwonią lecz nie wiecie w którym kościele".
o co tyle szumu wogule!!. (2014/01/12 15:54)

cyprinus m


Panowie czy możecie wkleić tekst tego zakazu wędzenia???
Czy czytaliśie tekst tej ustawy???
O ile sie orientuję chodzi o wędzenie metodą naturalną , zmniejszenie norm zawartości benzopirenu (substancii rakotwórczej)z 5,0 mikrog5rama na kilogram wyrobów , na 2,0 mikrograma.Wędzić dalej będzie można tyle że dymem wędzarniczym .W doidatku chodzi o chandel a nie o to czy będziecie se mogli w domu wędzić.
jak zwykle "usłyszeliście że dzwonią lecz nie wiecie w którym kościele".
o co tyle szumu wogule!!.

chodzi o to że przy wędzeniu naturalnymi  Metodami (dym uzyskany ze spalania drewna ) nie jesteśmy w stanie obniżyć tego czynnika. Zostają wtedy cudowne, wręcz zdrowotne kąpiele w  chemicznych roztworach,  podobno dymu wędzarniczego.  
W przemysłowych masarniach sposób ten jest praktykowany od dawna bo jest tańszy.Przepis ten eliminuje z rynku małe masarnie - niepotrzebną konkurencie .
Obawy o nasze zdrowie to przykrywka .    Robota białych kołnierzyków w białych rękawiczkach.
Przypomina mi się ostatnio wprowadzona ustawa wymuszająca komputeryzację małych sklepików , której nie są w stanie  udźwignąć . Pod pretekstem łatwiejszego odczytania na paragonie przez klienta co kupił. A chodzi aby na rynku zostały same markety.
   (2014/01/12 17:01)

Romuald55


Wszystko się zgadza poza jednym faktem.Te zakazy dotyczą wędzenia przemysłowego a nie na swoim ogrodzie czy na rybach.
A swoją drogą...polak potrafi ...i znajdzie jakiś sposób by ominąć przepisy UE.Np ...jako produkt regionalny... (2014/01/12 18:28)

u?ytkownik16322


Jeśli nie wiadomo o co chodzi wiadomo że chodzi o pieniądze. Małe masarnie zakłady mięsne na pewno mają produkty lepszej jakości niż duże molochy, wynika to już z samej technologii produkcji . Ale nie o tym. Wcale się nie dziwię ludziom że w tym całym szumie informacyjnym dostają świra.W naszym kraju panuje już taki burdel że wszystkiego się można spodziewać.Ostatnio pan premier Nam kierowcą ( potencjalnym pijakom) każe kupować alkomaty.
Już sam ten pomysł jest obrazą każdego normalnego człowieka. A ochlajmordy i tak będą za kółko siadać. A co dopiero będzie jak pani prof. Środa zażąda by wszystkie chłopy jako potencjalni gwałciciele chodzili z gumką na ptaszku celem zapobiegnięcia niepożądanej ciąży i chorobą wenerycznym. A Wy łysi ( w tym i Ty mój kolego Darku ) nie śmiejcie się bo ponoć od
przyszłego poniedziałku pokrywamy Was papą.
Julian (2014/01/12 18:41)

Romuald55


Zgadzam się z  julianem w każdym słowie.Dodam tylko,że durniów "wybieramy" do władz decyzyjnych.I mamy to co mamy. (2014/01/12 18:59)

rysiek38


Najlepsze jest to ze jak unia głosowała tę ustawę to Ci europolitycy co tak dziś protestują to zamiast być wtedy na miejscu i głosować siedzieli sobie w kraju :-) (2014/01/12 19:24)

cyprinus m


Najlepsze jest to ze jak unia głosowała tę ustawę to Ci europolitycy co tak dziś protestują to zamiast być wtedy na miejscu i głosować siedzieli sobie w kraju :-)


Byli nie byli,  głosowali nie głosowali i tak pokaźne wynagrodzenie dostali.Dlatego i nie mają motywacji żeby się przykładać. 
Ps. czytałem artykuł który z naszych posłów ile razy zabierał głos w parlamencie U.E. -- bez komentarza.  (2014/01/12 19:54)

Verbal


Panowie czy możecie wkleić tekst tego zakazu wędzenia???
Czy czytaliśie tekst tej ustawy???



Nie mogą wkleić i nie czytali.
Sprawa dotyczy dokładnie tylko tego o czym Kolega napisał.
Żeby było jeszcze śmieszniej sama dyrektywa obowiązuje od 2 lat i nie ma wpływu na działanie małych masarni bo stężenie pirenów było w nich kontrolowane przed dyrektywą. Nawet stowarzyszenie małych producentów wędlin nie widziało sensu w protestowaniu bo nie było po co.Zwyczajnie politykier wyciągnął wrzutkę żeby uchodzić w roku przedwyborczym za obrońcę Polaków uciskanych przez Łunię.

(2014/01/13 12:14)

Gazda412


en głupi unijny przepis dotyczy zakładów produkcyjno-usługowych. Nikt mnie jako prywatnej osobie nie zabroni wędzenia. Jestem w trakcvie budowy małej ogrodowej wędzarni. pozdrawiam (2014/01/19 22:38)