Unijny zakaz wędzenia

/ 45 odpowiedzi / 3 zdjęć
A to jest mój protest przeciwko dyrektywie o zakazie wędzenia tradycyjnymi, naturalnymi metodami. (drewno olchowe ) Wbrew urzędnikom UE i tak będę to dalej robił. 
Co o tym myślicie?
 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

szulon1


slina cieknie mi na klawiature przez te Twoje rarytasy :) (2014/01/09 15:58)

Jack14


Z tego co ja wiem na dzisiaj to z dyrektywy UE wynika, że nie chodzi o zakaz wędzenia jako takiego tylko normom zawartości substancji smolistych w tych że produktach.

Nie wszystkie dyrektywy UE trzeba brać sobie do serca no chyba, że zamierzasz rybki wysyłać za granicę do dalszej odsprzedaży np. do hipermarketów :-)

(2014/01/09 16:05)

ayem


Tak jest zakaz dotyczy tych którzy takie wyroby sprzedają , to trochę tak jak ci co frytki sprzedają muszą mieć zawsze świeży olej a w domu możesz sobie smażyć na jakim chcesz . (2014/01/09 16:27)

u?ytkownik16322


Wielce szanowny kolego. U mojego kolegi na działce wędziliśmy , wędzimy i będziemy wędzić.
I w d....   mam wszystkie przepisy unijnych półgłówków ( urzędasów). Tak jak kisiliśmy , kisimy i
będziemy kisić ogórki bez względu na ich unijny kształt i krzywiznę osi.
Bo wszak w Unii rak to też ryba.
Życzę smacznego
Julian (2014/01/09 16:51)

jacenty75


To i ja coś z własnej wędzarki dorzucę "na znak protestu" - smacznego wszystkim życząc:) (2014/01/09 17:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jack14


Julian trochę pomyliłeś :-)

Krzywizna dot. bananów, a to że marchewka to też owoc .... i rak to ryba??

 

Dziwne bo w rejestrze nie znalazłem numeru ryby  "rak"

Może błąd drukarski :-)

(2014/01/09 17:06)

ayem


ślimak to ryba według nich (2014/01/09 17:19)

Jack14


O faktycznie kolego @ayem sorki

Też szukałem jak idiota w rejestrze i nie widzę jak złowionego raka, ślimaka wpisać do rejestru?

Może jakaś wskazówka?

:-)

(2014/01/09 17:23)

Jakub Woś


Moim zdaniem ten zakaz wędzenie nie przejdzie. Mam nadzieje... Z resztą naszych przydomowych wędzarni nikt nie ma prawa zamknąć. (2014/01/09 18:00)

ayem


O faktycznie kolego @ayem sorki

Też szukałem jak idiota w rejestrze i nie widzę jak złowionego raka, ślimaka wpisać do rejestru?

Może jakaś wskazówka?

:-)


hehehe pytanie jeszcze jaki wymiar ochronny ma ślimak (2014/01/09 18:29)

ayem


ciekawe czy ślimak ma okres ochronny (2014/01/09 18:30)

ayem


bo wymiar to wiem , że ma bo mi się przypomniało  tylko nie pamiętam ile .

(2014/01/09 18:31)

ayem


Moim zdaniem ten zakaz wędzenie nie przejdzie. Mam nadzieje... Z resztą naszych przydomowych wędzarni nikt nie ma prawa zamknąć.

Z tego co wiem to on we wrześniu wchodzi w życie i dotyczy przedsiębiorców. (2014/01/09 18:35)

ayem


i co z rybką nad morzem ? (2014/01/09 18:36)

barrakuda81


Kiedyś mieliśmy dyrektywy płynące z Moskwy a teraz z Brukseli...Zamienił stryjek siekierkę na kijek.No nie ta skala bo teraz sami sobie to zafundowaliśmy z uśmiechem na ustach a wtedy ten uśmiech szczery u wiekszości nie był.Oczywiście przesadzam ale czy  napewno?Należe do ludzi niepokornych i nie lubię jak mi się narzuca coś co nie jest zgodne z moimi przekonaniami.Taka czasem bywa cena demokracji ale jak mi się ktoś wpieprza w to co mam jesc to już mnie podnosi.Pamiętam nie tak wcale odległe czasy kiedy żywnośc nie była z plastiku,pachniała naturalnie i taka też była.Zarzucili nas swoim syfem którego u nich psy nie chca jesc a jak zauważyli że Niemcy polubili polskie wędliny to już im gul skoczył!Dziś kiełbasa - jutro gender...Po moim trupie!Zawsze uważałem się za człowieka tolerancyjnego ale trendy płynące z "oświeconej" Europy Zachodniej skutecznie we mnie to zabijają.Najpierw każą mi lubić gejów ( mnie wystarczy że ich nie nienawidzę ),potem mówią jaką mam jeść kiełbasę a za rok będą nam chłopców przebierać za dziewczynki!Czy to szaleństwo ma jakieś koniec?Rozwalają polski system wartości a teraz chca zniszczyć rodzimy przemysł wędliniarski.Konsekwencje mogą być powazne dla wielu zakładów.Kiełbasa to tylko wierzchołek góry lodowej.  (2014/01/09 18:49)

u?ytkownik221


 Panowie bez paniki, te wszystkie pięknie wyglądające wędliny w marketach to tylko czysto chemiczne zabiegi producentów. Przecież w sklepach są pseudo wędliny, które nigdy dymu nie widziały. A te zakłady które jeszcze produkują w sposób tradycyjny dalej to będą robić więc nie ma czym się przejmować. A kto będzie chciał kosztować tradycyjnie uwędzonych wędlin znajdzie miejsce gdzie to sobie spokojnie kupi lub sam sobie uwędzi. (2014/01/09 19:28)

rysiek38


Kiedyś pędzenie bimbru też było zakazane a w co drugiej sieni "prywatny całodobowy"
Polak sobie poradzi ! a jedynym plusem tego "ZAKAZU" jest to że możemy się z tego uśmiać (2014/01/09 20:05)

u?ytkownik16322


Kolego Jacku .
Tu nie chodzi o jakieś ogórki czy raki . Tu chodzi o czyste debilizmy którymi częstują Nas Brukselskie urzędasy. Gdy by nagle zapanowała ,,moda" z chodzeniem z g...em na głowie założę się że w imię poprawności politycznej znalazło by się u nas paru światłych mędrców propagujących te nakrycie głowy. Jedni by to robili dla pieniędzy a drudzy z czystego snobizmu.
Ps. Zaś co się tyczy ogórka wędkując w Świętokrzyskim nad Nidą w miejscowości Koniecmosty usłyszałem na skupie ( znanym w całym województwie ) ten tekst i to wymawiany całkiem serio.
Pomyślałem a nóż to może i prawda. Bo w moim kochanym kraju i prawie już 60 letnim życiu nic
nie jest w stanie mnie zadziwić.Ale my tu o wędzeniu i ogórkach jeszcze tylko kielicha brak.
Życzę połamania kija nad Regalicą.
Julian (2014/01/09 22:27)

Bernard51


Moim zdaniem ten zakaz wędzenie nie przejdzie. Mam nadzieje... Z resztą naszych przydomowych wędzarni nikt nie ma prawa zamknąć.

Konserwatywna Unia broni się przed tradycyjnymi wyrobami z Polski ( na rynku są bardziej konkurencyjne od ich mało atrakcyjnych smakowo) i to jest przykład jak walczą o swoich producentów żywności ( rolników). Na szczęście to dotyczy producentów na rynek unijny, natomiast my jak wcześniej pisali koledzy w własnych ogródkach wędziliśmy i będziemy wędzić dla własnych potrzeb do woli jak pędziliśmy ( mimo zakazów) i pędzimy nadal.
Jacęty ślinka cieknie na widok twojej fotki i cyprinus m też dość ciekawie to robi
(2014/01/10 05:43)

Stypa63


Przydomowych wędzarni nikt nam nie pozamyka bo nie mają takiego prawa, a co do wędlin w sklepach to nic się nie zmieni bo te wędliny są wędzone chemicznie. A cały ten zakaz jest tylko po to żeby wyprzeć nasze produkty z unii. (2014/01/10 08:39)

Verbal


Pogadali , popisali................tylko nie wiedzą ,że wcale nie ma żadnego zakazu wędzenia.
Ale zawsze można popitolić o tej wstrętnej Łunii Łeuropejskiej bo wicie , rozumicie , mówio ,że te Łunia zakazała. :) (2014/01/10 11:07)

barrakuda81


Pogadali , popisali................tylko nie wiedzą ,że wcale nie ma żadnego zakazu wędzenia.
Ale zawsze można popitolić o tej wstrętnej Łunii Łeuropejskiej bo wicie , rozumicie , mówio ,że te Łunia zakazała. :)

Obyś miał rację ale jesli tak to telewizja niepotrzebnie straszy:-)Parcie na sensacje z kazdej strony.Tylko cisnienie podnoszą...

(2014/01/10 17:25)

u?ytkownik16322


Pogadałem popisałem i że przepisu nie ma od dawna wiedziałem. Ale jedno mnie życie nauczyło. Są pewne ,,sondażowe" teksty mające na celu wyniuchać na ile możemy sobie pozwolić. Tak było z kaskami dla rowerzystów, kamizelkami odblaskowymi, prawem jazdy na skuter do 50cm, opłatami za drogi szybkiego ruchu i obwodnice itd,itd.itp. Nie ma dymu bez ognia . Są pewni dziennikarze na usługach lobbystów ( ja ich nazywam prostytutkami medialnymi ) specjalizującymi się w tego typu działalności. Nie byłem eurosceptykiem ale i też do UE nóżkami nie przebierałem. A że jakiś ,,euroentuzjasta" nazwie mnie ciemnogrodem robię sobie z tego grubą nieprzyzwoitość. Tak jak te teksty pisane przez naszych ,,mistrzów'' sponsorowane przez producentów np. żyłek którzy karpia ho,ho,ho, złapią na żyłkę 0,zero, NIC na haczyk kuciaka.
Zresztą już o pewnych ,,zjawiskach " wśród łerupejczyków pisałem. A ryby te nasze dywagacje mają pod skszelą odbytową .
Z poważaniem
Julian
Ps. Nie uważam nic niestosownego w tym że kilku NORMALNYCH facetów przedstawiło swoją opinię w w/w sprawie. (2014/01/10 18:57)