Umocowanie kotwicy - martwa płoć

/ 6 odpowiedzi
Mam dylemat. Zestaw składa sie z zyłki głównej 0,28 spławik 6g. Przypon wolframowy 45cm. Na tym przyponie uwieściłem dwie kotwice, jedną zapiołem na agrafce a drugą na przyponie. (Przypon przedziałem przez oczko kotwicy) nasunołem na nią gumową rureczkę ale i  tak kotwice można swobodnie przesuwać po przyponie.
Czy taka ruchoma kotwica jest dopuszczalna w zestawie na leniwego szczupaka ?
Jeśli nie, to jak  uwocować  kotwicę na przyponie ?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Jest niedopuszczalna dlatego że może nie wbić się w twarde części pyska drapieżnika tylko przesunie na przyponie.
Na niektórych wodach jest też zabronione zbrojenie "trupka" (przynęty) dwoma hakami/kotwicami.
Na których powinieneś dojść sam.:) (2012/11/01 11:59)

Algen


  • Dzięki za informacje. Powiedzcie mi jeszcze jak zablokować tą kotwice.
    Będe wedkował na prywatnym zbiorniku wiec ten punkt RAPR'u moge pominąć :)   
(2012/11/01 12:30)

ryukon1975


Wędkuj gdzie chcesz ja nie jestem żadnym internetowym stróżem moralności ,ale kotwicę umocuj na stałe tak żeby się nie przesuwała. (2012/11/01 12:41)

Algen


ale kotwicę umocuj na stałe tak żeby się nie przesuwała.



Od początku zmierzam do tego jak ją przymocować na stałe . (2012/11/01 14:46)

ryukon1975


Na przyponie wolframowym możesz zrobić prosty węzeł i po prostu przywiązać tą kotwicę,to wystarczy a przypon nie straci na wytrzymałości.
Możesz też kupić zaciski,cybanty do robienia przyponów wolframowych i nimi zablokować kotwicę. (2012/11/01 15:13)

Algen


Dzięki za pomoc.
Myślałem o weźle lecz sądziłem że  bedzie to piętą achillesa tego zestawu. Jeszcze raz dzięki i życzę połamania :) (2012/11/01 17:23)