Ułamany uchwyt na kołowrotek

/ 6 odpowiedzi
Witam, gdy chciałem odkręcić kołowrotek od wędki to pęknął uchwyt w wędce i nie mogę wyciągnąć kołowrotka. Jak go wyciągnąć i jak to naprawić?
Proszę o szybką pomoc!

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

fishark


 Prawdopodobnie pękł bo od wewnątrz międzyt nim a blankiem dostał mało kleju, a Ty na maxa dokręciłeś.
Na pewno da się to naprawić, idzie jakoś zdjąć ten kołowrotek, dałeś słabe zdjęcie dlatego nie mogę ci pomóc jak go zdjąć bo mało widać.
Jak uda Ci sie wyjąć kołowrotek a kijek jest tani to możesz naprawić to samemu.
Pęknięcie najlepiej skleić najpierw rzadką kropelką aby wpłynęła pod spód uchwytu, następnie dać poxipol, docisnąć i szybko wytrzeć z wierzchu to co wypłynie. Jak już wyschnie to miejsce klejenia prysnąć czarną farbą do plastiku i nic nie będzie widać.

Bedą tu tacy spece co mają dwie lewe ręce i bedą krytykować mój sposób a których czynności naprawcze kończą się na taśmie izolacyjnej.

Jak wędzisko kosztowało kupe szmalu to proponuje dać je do naprawy do jakiejś dobrej pracowni wędkarskiej, a może jeszcze jakis forumowicz opisze swój patent.
  (2017/12/24 15:50)

fishark


Jaka to jest wędka? mocowanie jest nietypowe, gwint spróbuj poczęstować jakąś oliwką, na zakleszczenia dobry jest spray silikonowy. Wydaje mi się że tą prawą częścią co jest złoty pierścień się dokręca, wpuść tam po gwincie jakiejś oliwki i powinno pójść. (2017/12/24 17:36)

Sith


Widzi mi się, że to OKUMA Black Rock Cast, wędzisko warte ok. 230 zł, To już nie jest "taniocha" idź z tym do serwisu, nie kombinuj sam.
Swoją drogą to ciekawy przypadek. Przeszło przez moje ręce, w moim długim życiu, już kilkadziesiąt wędzisk, od "bazarówek" za 30 zł (przeliczając na dzisiejsze pieniądze), po wyższą półkę za 700 zł i nigdy coś takiego się nie zdarzyło. (2017/12/25 06:56)

SlawekNikt


Czy ta wędka to cast ? (2017/12/25 14:04)

dominik-bukowski


Jest to black rock,ale nie cast. Źle dobrany kołowrotek do wędziska i takie są efekty :( (2018/01/11 16:07)