Uklejka na sandacza

/ 11 odpowiedzi
 Może ktoś doradzić jak zakładać uklejkę na sandacza?? Jaki hak i jak przewlec ??Jeżeli ktoś ma możliwość to poroszę rysunek :D Jak powinien wyglądać zestaw.
użytkownik6774

przewaznie przeszywa sie rybke od ogona do glowy - wbijasz tzw przeszywacz w okolicy ogona pod skore - delikatnie przesuwasz do glowy tak zeby przyrzad nie wyszedl na zewnatrz - kiedy wyjdzie przez pyszczek jest w nim naciecie na ktore zakladasz zylke z zawiaznym hakiem - delikatnie wycofujesz przyrzad na ktorym jest zylka spowrotem do ogona i dalej na zewnatrz - nastepnie hak wciskasz w pyszczek i naciagasz zylke tak aby z przynety nie zrobic banana - montujesz przypon i zestaw gotowy - przy lowieniu sandaczy stosuje sie dluzsze przypony - 50 cm i dluzsze - hak musi byc naprawde mocny bo sandacz ma twardy pysk i byle jaki hak ciezko dobrze wbic - rozmiar radzilbym dobrac do wielkosci przynety - pzdr (2010/08/12 18:03)

adamoso123

Jest może jakiś bezpośredni link do tego jak na sandacza ?? A i chciałbym wiedzieć jaki hak ?? z góry dzięki. (2010/08/12 18:44)

użytkownik6774

wpisz w okno wyszukiwarki i napewno znajdziesz (2010/08/12 19:03)

robcio2535

Jest może jakiś bezpośredni link do tego jak na sandacza ?? A i chciałbym wiedzieć jaki hak ?? z góry dzięki.

A sandacza na łowisko też bezposrednio dostarczyć ??? :-) (2010/08/12 19:38)

użytkownik6774

A sandacza na łowisko też bezposrednio dostarczyć ??? :-)

-jesli jest taka mozliwosc to ja prosze kilka powyzej 5 kg :))

(2010/08/12 20:54)

MARIUSZNOW

OJ robcio2535 uszczypliwy jesteś ja sam chętnie bym sie dowiedział paru ciekawych rzeczy w końcu po to jest forum??????????????? (2010/08/12 20:58)

robcio2535

OJ robcio2535 uszczypliwy jesteś ja sam chętnie bym sie dowiedział paru ciekawych rzeczy w końcu po to jest forum???????????????

Czy uszczypliwy ??? Nie - bo podałem nawet linka do strony o sandaczu ale koledze nawet sie nie chce przejżeć chyba z lenistwa (2010/08/13 08:07)

Fragles

Do połowu sandacza na żywca stosuje się nie haczyk tylko podwójną kotwiczkę. Wielkość kotwiczki dobieramy odpowiednio do wielkości żywca. Dobrym sposobem jest uśmiercić uklejkę a następnie przeszyć ją od ogona do głowy. Do pyska napchać styropianu wtedy nie opada na dno i pięknie pracuje. Moim zdaniem na sandacza lepszy jest trupek od żywej uklejki, która bardzo szybko poda, no i co najważniejsze w znaczny sposób skracamy męki tej rybki. (2010/08/13 11:09)

Fragles

Oczywiście miało być,że uklejka bardzo szybko pada. (2010/08/13 11:13)

adamoso123

Dzięki wypróbuję ten sposób ,ale póki co to byłem wczoraj i siedziałem do 23 i nawet nie wziął okoń na rosówkę co mnie bardzo zdziwiło  (2010/08/13 12:53)