Zaloguj się do konta

ukleja znaęta przemoczona czy też nie

utworzono: 2009/06/29 09:48
marcin-in0

witam chciałbym się dowiedzieć czy istnieje mozliwość nie przemaczania znanęty na tak zwaną papę . Gdyż nie mam ochoty brudzić się podczas gdy rzucam takowo przygotowaną zanętę do wody. Jeśli tak to jakie dodatki musiał bym zastosować w znaęcię a zeby móc ja rozrobić tak samo jak kazdą inną. I czy efekt końcowy bedzie taki sam jak w typowej przemoczonej zanęcie . najważniejsze aby mi ona smuzyła podczas gdy znajdzie sie w wodzie a niezostanie odpowiednio przemoczona [2009-06-29 09:48]

saw

Możesz zastosować rozpuszczalne worki PVA, gdzie wsypujesz porcję zanęty, wyciskasz powietrze i tak przygotowany worek rzucasz, większej różnicy w braniach nie odnotowałem ale chętnie poznałbym opinie innych kolegów na ten temat. [2009-06-29 09:59]

saren1985

Ze składników chyba mleko w proszku jest dobre i mąka kukurydziana. Bardzo dobrze smużą. Najważniejsze żeby zanęta była lekka i utrzymywała się blisko powierzchni wody. Myślę że dobrze dowilżona zanęta na ukleje , nie musi być przemoczona. Według mnie starczy bardzo często donęcać np. co 4-5 ryb wrzycać małą garść zanęty która rozbije się o powierzchnię wody. Utworzy ona odpowiednią chmurę. Jeżeli chcesz żeby zanęta nęciła niższe rejony wody to trzeba dodać jakiś składnik obciążający, ale mało sklejający bo ma sie ona rozbić troche niżej a nie spaść całkiem na dno, dobry będzie np piasek(ciężki, słabo klei). Do wszystkiego ewentualnie jakieś składniki pracujące które będą się unosiły, ale mało syciły( może drobno zmielony chleb belgijski kolor dowolny- chyba czerwień najlepsza). Sa mieszanki specjalne np Marcerla Van den Eyde Taka biała nie pamiętam jak sie nazywa - poszukaj w necie. [2009-06-29 15:07]

saren1985

Ta zanęta to Exel [2009-06-29 15:08]