Zaloguj się do konta

Ukleja czy płoć ?

utworzono: 2012/04/13 20:34
rafau80

Siema jesli to zly dzial to prosze o przeniesienie.Chialbym sie dowiedziec co lepsze na zywca czy ukleja czy plotka innych nie uzywam.dzieki [2012-04-13 20:34]

endzi63

na żywca płotka, na trupka uklejka.
[2012-04-13 20:40]

xxxczokxxx

na żywca płotka, na trupka uklejka.

mało w tym prawdy , na żywca bierz to czego jest  najwiecej w danym łowisko jak najwiecej uklei to ukleje jak płotki to płotke no ewentualnie pana płotka haha
[2012-04-14 10:07]

matis1994

Tak jak wyżej zależy co jest w danym zbiorniku i na jaką rybe sie nastawiasz z tym żywcem.U mnie na rzece najlepiej sprawdza się  kiełbik ponieważ jest go tam dużo i kiełb idzie do dna i nie plącze mi tak zestawu jak np.płoc.
[2012-04-14 10:12]

shumway

płotka dluzej zyje i glebiej zejdzie a ukleja nizej chodzi [2012-04-14 10:13]

shumway

płotka dluzej zyje i glebiej zejdzie a ukleja wyzejj chodzi


[2012-04-14 10:14]

mlodystm

karasia :D
[2012-04-14 10:48]

kajtek88888

Ja zawsze łowiłem na karasia
[2012-04-14 11:05]

RadosnyRabarbar

Najlepiej karasia, płoć ci szybko zdechnie i będzie pływała po powierzchni. Z uklejką nie próbowałem.
[2012-04-14 12:15]

89krzysztof


Chialbym sie dowiedziec co lepsze na zywca czy ukleja czy plotka innych nie uzywam.



Nie przypadkiem zaznaczyłem najistotniejsze słowa w tym zdaniu. Odpowiedź 'karaś' jest zupełnie bez sensu w tym przypadku. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.  [2012-04-14 12:47]

stahu89

Najlepsze jest zawsze to co się złapie ;-) żywotność uklei jest mała płotki ciut większa.. Za top wspomniany karaś to kozak jeśli chodzi o żywotność. Wiadomo że łatwiej jest jednak złapać płoć czy ukleje.. Szczupak czy Sandacz weźmie na jedno i drugie  jeśli masz dużo uklejek i możesz je co pół godziny wymieniać bo będą zdychać to ok ale płotka wytrzymuje dłużej. [2012-04-14 14:51]

kubaxxx

najlepszy jest karaś , długo żyje , jest ruchliwy i jest przeważnie w każdym zbiorniku

[2012-04-15 11:36]

wuzkasz

ZAWSZE NAJLEPSZY ŻYWIEC TEN KTÓREGO ZŁOWISZ TAM GDZIE CHCESZ ŻYWCOWAĆ
[2012-04-15 11:40]

mlodystm


Chialbym sie dowiedziec co lepsze na zywca czy ukleja czy plotka innych nie uzywam.



Nie przypadkiem zaznaczyłem najistotniejsze słowa w tym zdaniu. Odpowiedź 'karaś' jest zupełnie bez sensu w tym przypadku. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Może nie używa bo nie wie jak używać? Może do tej pory używał tylko płoci i uklejki ? Dlatego podpowiedź zawsze może być dobra... Bez docinek kolego Krzysztofie


[2012-04-15 11:53]

alibaba23

u mnie na jeziorku jest dużo płoci i uklej i jak patrosze szczupaka to jak juz ma coś w brzuchu to albo  krąpika albo stynkę . jak  to wytłumaczyć skoro waszym zdaniem powinien polować na to czego jest najwięcej

[2012-04-15 13:59]

rafau80

to ze nie uzywam innych nie znaczy ze "nie umiem" jak to kolega wyzej napisal.Tylko ze jak ide lapac na zywca to przewaznie lapie plotki, ukleje nic innego nie wezmie a nie chce mi sie czaic 2h na jakiegos malego karasia zeby go zlapac na zywca poniewaz w moim jeziorze bardzo rzadko takowego zlapac [2012-04-15 22:19]

altershepi

A ja się nie zgodzę że najlepiej na to czego najwięcej... Czy przeżył byś jeden z drugim o samym ryżu? od czasu do czasu lepiej ziemniaków zjeść... Albo kebaba :D Tak samo szczupi :)

Testowaliśmy to na stawie hodowlanym tylko szczupak i karaś jako pokarm... 

Na płocie przyniesione z stawu obok szczupłe brały jak oszalałe a na karasia ledwie sporadycznie... Wniosek prosty najlepiej na żywca występującego w małej ilości lub nie występującego w danym akwenie ale na to nie pozwalają przepisy PZW!!! (Chyba że na wodzie prywatnej)

WIĘC NIE NA KŁANIAM DO ŁAMANIA PRZEPISÓW!  :) Więc proszę mnie nie ganić za tą wypowiedz :)


[2012-04-16 01:08]

mlodystm

to ze nie uzywam innych nie znaczy ze "nie umiem" jak to kolega wyzej napisal.Tylko ze jak ide lapac na zywca to przewaznie lapie plotki, ukleje nic innego nie wezmie a nie chce mi sie czaic 2h na jakiegos malego karasia zeby go zlapac na zywca poniewaz w moim jeziorze bardzo rzadko takowego zlapac

kolego, ja nie powiedziałem, ze nie potrafisz tylko odpowiedziałem na post kolegi Krzysztofa...
płotka moim zdaniem szybko się zmęczy, druga sprawa nie złowiłem w swojej karierze jeszcze szczupłego na płotke. Może dlatego, ze u mnie jest dużo drobnicy i mi jej szkoda ? Wole na karasia połowic. Na uklejke nie próbowałem.... Ale zawsze moge spróbować i sie nauczyc
[2012-04-16 22:24]