Udostępnienie wędki koledze

/ 13 odpowiedzi
Mam pytanie czy mogę udostępnić jedną wędkę koledze który będzie łowił koło mnie. to znaczy czy może jej pilnować????????
pablos1000


Jeżeli posiada kartę wędkarską to może z tobą łowić w ramach twojego łowiska i limitu połowu, a jak nie ma karty to może tylko asystować. (2011/06/30 21:15)

u?ytkownik57785


Nie możesz udostępniać nikomu swojej wędki, jeśli on nie ma karty wędkarskiej. Chyba, że jesteś pełnoletni, masz kartę, a kolega nie skończył 14 lat.6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowuryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikowąmaja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnieniestanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jednąwędkę.b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osobypełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę. (2011/06/30 21:19)

u?ytkownik57785


Jeżeli posiada kartę wędkarską to może z tobą łowić w ramach twojego łowiska i limitu połowu, a jak nie ma karty to może tylko asystować.






Jeżeli ten kolega posiadałby kartę wędkarską, to nie musi łowić z kimś, może wędkować sam. (2011/06/30 21:22)

withanight88


Jeżeli posiada kartę wędkarską to może z tobą łowić w ramach twojego łowiska i limitu połowu, a jak nie ma karty to może tylko asystować.


Takich rad należy unikać bo przypadkiem można się zdziwić.

(2011/06/30 22:08)

jurek


I to bardzo zdziwić ....mandatem lub nawet odebraniem wędki przez PSR
(2011/07/01 11:45)

Drac



b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osobypełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

chyba jakiś przemęczony jestem bo nie jestem pewny czy kumam poprawnie....Bardzo proszę o pomoc-czy jeżeli dziecko do 14 r.ż. nie posiadające karty ani uprawnień będzie wędkować na spinning na moich uprawnieniach to ja również mogę mieć /i korzystać :) / z drugiej wędki spinningowej???Bo jestem uprawniony do 1 spinningu, a w ten sposób na tych samych uprawnieniach będą 2 spinningi.Dzięki za pomoc.
A możliwość wędkowania na spławik z osobą pełnoletnią posiadającą kartę ale nieopłacone składki?mogę wędkować z kolegą łącznie na 2 wędki 'spławikowe'  - tu przecież nie przekraczam swoich uprawnień do korzystania z 2 wędzisk - przy jednej po prostu stoi kolega..... :)
Ale bardzo proszę jasno odpowiedzieć - po dzisiejszym dniu w pracy mózg blondynki mam... (2013/06/01 14:59)

mateusz1382


Łowicie na grunt i dajesz mu a on jej pilnuje i może zacinać itp.... czxemu nie macie dwie wędki ty masz oby dwie bo masz kartę nic się niestanie gdy on sobie bedzie zwijał kołowrotkiem :D (2013/06/01 15:10)

u?ytkownik97004


Choć w świetle przepisów jest powiedziane jasno i wyraźnie, że nie ma takiej możliwości, to w praktyce jest różnie, wszystko zależy od podejścia kontrolującego. Oczywiście wszystko w limicie osoby uprawnionej. Uczestniczyłem w takich sytuacjach i obeszło się bez nieprzyjemności, ale gwarancji nigdy nie ma. (2013/06/01 15:27)

Drac


dzięki koledzy za pomoc!sprawa spinningu jakaś bardziej zamotana i nie ma pewności???chyba po prostu nie będę ryzykować i spinning odpuszcze. (2013/06/03 16:40)

Jack14


Kolego @Drac jak się wyśpisz i przeczytasz to wszystko to już nie będzie "zadnego ale" (2013/06/03 17:54)

Drac


"Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę." - odnośnie spinningu.....nie wiem co powiedzieć.
wstyd mi. ale ostatnio po prostu musiałem to przeoczyć.

nauka na przyszłość - jak jesteś nieprzytomny to nie pisz na forum :)
dziękuję za pomoc jeszcze raz. (2013/06/03 18:31)

Jack14


Jeśli to Twoje dziecko to fakt możesz z kolegą niestety nie :-) (2013/06/03 19:05)

JKarp


" "Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę." - odnośnie spinningu.....nie wiem co powiedzieć.wstyd mi. ale ostatnio po prostu musiałem to przeoczyć.
nauka na przyszłość - jak jesteś nieprzytomny to nie pisz na forum :)
dziękuję za pomoc jeszcze raz."
CześćBłąd - nie możesz sam łowić spławikówką a np synowi pozwolić łowić spinem.Twoje uprawnienia i obowiązki na stanowisku są wyraźnie opisane - jeśli sam nie możesz łowić jednocześnie spinem i np spławikówką to nie nabywasz nowych uprawnień i nie zwiększają się Twoje możliwości łowienia z synem :-)JK
(2013/06/03 19:39)