Udostępnianie wędki

/ 43 odpowiedzi
Witam, w tym roku wyrobiłem sobie kartę wędkarska i chciał bym jeździć na ryby z kolegą który nie ma żadnych uprawnień do połowu ryb. Czy mogę udostępnić mu jedną z moich wędek?
ryukon1975


Skoro wyrobiłeś sobie kartę a co za tym idzie zdałeś "egzamin" :)) to powinieneś to wiedzieć. W najgorszym przypadku wiedzieć gdzie szukać odpowiedzi na to pytanie.                                                    (2014/01/19 11:21)

DOBRY76


Witam, w tym roku wyrobiłem sobie kartę wędkarska i chciał bym jeździć na ryby z kolegą który nie ma żadnych uprawnień do połowu ryb. Czy mogę udostępnić mu jedną z moich wędek?Teraz musisz WYROBIĆ w sobie nawyk przestrzegania a przede wszystkim zrozumienia regulaminu  który powinien być Ci  znany . (2014/01/19 12:45)

Zielan


Czytanie ze zrozumieniem to umiejętność trudna do opanowania. (2014/01/19 13:11)

umicha


No nie  i w żadnym wypadku . Kolega zapłaci jak za kłusownictwo i nową wędkę zabiorą niechybnie. (2014/01/19 13:39)

roman76


Napiszę tylko tak dla ścisłości ,kolega może udostępnić jedną ze swoich wędek swojemu koledze,tyle tylko że konsekwencją w razie kontroli będzie mandat i zabranie sprzętu koledze który wędkuję bez karty wędkarskiej i stosownych zezwoleń ,co kolega zrobi ?pozostaję do wyboru kolegi. (2014/01/19 13:46)

MadmaxM4


echhh kiedy te egzaminy przestana być fikcja, legendą o której każdy słyszał,  a mało kto widział... (2014/01/19 16:21)

majer


Niby każdy wędkarz powinien znać regulamin.Moim zdaniem ten  przepis,że nie można udostępnić komuś znajomemu wędki jest bez sensu.Dajmy na to mam kolegę ,który nie wędkował nigdy,a chciałby spróbować.Jak go zarazić tym wspaniałym sportem-hobby,jeśli nie spróbuje.A kupować specjalnie kartę to nie każdy ma od razu ochotę.A tak po kilku wypadach na rybki z kolegą,sprawa mogłaby wyglądać nieco inaczej-lepiej dla PZW.Ale ilu ludzi - tyle zdań... (2014/01/19 17:34)

u?ytkownik26223


Niby każdy wędkarz powinien znać regulamin.Moim zdaniem ten  przepis,że nie można udostępnić komuś znajomemu wędki jest bez sensu.Dajmy na to mam kolegę ,który nie wędkował nigdy,a chciałby spróbować.Jak go zarazić tym wspaniałym sportem-hobby,jeśli nie spróbuje.A kupować specjalnie kartę to nie każdy ma od razu ochotę.A tak po kilku wypadach na rybki z kolegą,sprawa mogłaby wyglądać nieco inaczej-lepiej dla PZW.Ale ilu ludzi - tyle zdań...


Możesz jechać z kolegą na łowisko specialne
Jest jeszcze inne wyjście troche drogie ale "jakieś" jest.Kolega wyrabia karte (wyrobienie kosztuje grosze) ,wykupuje zezwojenie 1-dniowe dla niezrzeszonych.Najczęściej po 1-2 wypadach można już stwierdzić czy "to" sie nam podoba czy nie.

Gdyby zezwolili udostępniania koledze itp to wielu nie wyrabiało by wogule kart bo po co jak "z kolegą" można na 1 karte łowić?? (2014/01/19 17:55)

DOBRY76


Niby każdy wędkarz powinien znać regulamin.Moim zdaniem ten  przepis,że nie można udostępnić komuś znajomemu wędki jest bez sensu.Dajmy na to mam kolegę ,który nie wędkował nigdy,a chciałby spróbować.Jak go zarazić tym wspaniałym sportem-hobby,jeśli nie spróbuje.A kupować specjalnie kartę to nie każdy ma od razu ochotę.A tak po kilku wypadach na rybki z kolegą,sprawa mogłaby wyglądać nieco inaczej-lepiej dla PZW.Ale ilu ludzi - tyle zdań...

Można kupić pozwolenie jedno lub kilku dniowe nie będąc zrzeszonym w pzw, wiec nie rozumiem tych wszystkich wywodów może tak a może inaczej.Przepis moim zdaniem ma sens  bo inaczej na jedną kartę łowiło by całe koło kolegów - próbując swoich sił w wędkowaniu. Czasami  jak czytam różne  wątki nie tylko ten mam wrażenie że niektóre osoby z tego forum "urwały się z księżyca" lub mają po 6-8 lat (nie ubliżając młodzieży)i nie rozumieją świata  który je otacza,zadając pytanie banalnie proste lub snując oczywiste wnioski.A może to ja żle to odbieram? (2014/01/19 18:00)

halski021


lukasz98 - jeżeli ukończyłeś 18 lat , a kolega nie skończył 14-u ,to możesz jedną wędkę mu dać.Jeżeli nie skończyłeś 18-u lat ,to nie możesz udostępniać wędki drugiej osobie.Jeżeli skończyłeś 18 lat ,to możesz udostępnić dzieciom do lat 14-u. (2014/01/20 09:21)

patryk-kociemba


Niby szkoda, że nie można oddać  wędki koledze(choć to rozumiem)gdyż jak kolega załapie bakcyla to i tak zaraz kartę sobie wyrobi:) a  co do pytanie to w regulaminie wyczytałem iż można oddać jedną wędkę ale tylko współmałżonkowi. (2014/01/20 11:15)

pawelz


Niby jaki sens ma zakaz udostępniania wędki w ramach swojego limitu ?
Kto na tym straci ?. Mogę łowić np. na dwie wędki i jakie ma znaczenie kto tą drugą wędkę obsługuje ?. Na mnie spada odpowiedzialność za to, że "użytkownik" drugiej wędki nie łamie przepisów. (2014/01/20 11:54)

patryk-kociemba


 Na mnie spada odpowiedzialność za to, że "użytkownik" drugiej wędki nie łamie przepisów.Popieram to, ponieważ kogo interesuje to co się dzieje z moją drugą wędką,jeżeli pilnuję dziennego limitu ryb oraz tego by druga osoba nie łamała przepisów. (2014/01/20 13:46)

halski021


,,Gdy nie wiadomo o co chodzi , to na pewno chodzi o kasę" - chyba wszystko jasne:) (2014/01/20 15:36)

Piciu


NIE WPROWADZAJ W BŁĄD LUDZI !!! (2014/01/20 16:48)

Piciu


DOTYCZY WPISU:"ukasz98 - jeżeli ukończyłeś 18 lat , a kolega nie skończył 14-u ,to możesz jedną wędkę mu dać.Jeżeli nie skończyłeś 18-u lat ,to nie możesz udostępniać wędki drugiej osobie.Jeżeli skończyłeś 18 lat ,to możesz udostępnić dzieciom do lat 14-u." (2014/01/20 16:49)

kaban


Krótko NIE. (2014/01/20 18:02)

Winnetou


Masz rację kolego w 100%. Niektóre posty, w których pouczani są początkujący użytkownicy forum, przez innych, bardziej doświadczonych, pisane są w sposób niekiedy wręcz chamski. Dajcie sobie spokój z tym pouczaniem. Jeśli coś wam nie pasuje, to lepiej nie odpisujcie wcale, niż w taki sposób. Może lepiej wykazać się większą kulturą i wyrozumiałością, panowie wędkarze. (2014/01/27 20:33)

Jack14


Za głosem @pawelz...

Mam podobne zdanie dlaczego nie mogę wędkować np. z moją kochanką, która nie posiada karty wędkarskiej?

Ja posiadam KW, stosowne zezwolenia, rejestry itp

Ja sam mogę wędkować na dwie wędki (np. metodą spławikową) ale już ja na jedną ona na drugą nie. Oczywiście to wszystko w ramach własnego stanowiska wędkarskiego, które to wspólnie z "koleżanką" zajmujemy.

Komu to przeszkadza?

Niestety regulamin zabrania, a szkoda choć jak czytam w innych postach są inne propozycje np. kupowanie zezwoleń w kioskach z gazetami zezwoleń, a karty wędkarskie nie będą już potrzebne.

Zostało tylko przestrzeganie regulaminu, który otrzymasz wraz z biletem.

(A jak coś "zaczepisz" na haczyk to tylko gó..no czy leszcz) bo nie będziesz wiedział czy to ryba czy ślimak) a to przecież też ryba  :-)))).

Pozdrawiam. 

(2014/01/28 16:47)

osa12


Prawo to trudna sztuka.

Prawo zawarte w ustawach nie bardzo definiuje pojęcie wędkowania?

Sami kontrolujący nie bardzo wiedzą co ono oznacza.

Sytuacja, idziesz z uzbrojonym spinningiem wzdłuż rzeki. Czy wędkujesz ?

No przecież nie masz zarzuconej wędki, co można złapać idąc nie mając zarzuconej wędki ? Na pewno nie rybę, więc nie wędkujesz.

Ale (na moim przykładzie), PSR zażądał Karty Wędkarskiej i zezwolenia.

Druga sytuacja, łowię na żywca, ale żywca brak, więc podrywka.

Straż PSR, podrywkę można użyć tylko w czasie wędkowania. No, ale poprzedni przykład mówi, iż nie trzeba mieć zarzuconych wędek, aby wędkować. ?

PSR twierdzi, iż tylko jak mam zarzucone wędki to wędkuję.

Paranoja.

Tak samo z wędkowaniem drugiej osoby (kochanka), czy ona wędkuje, nie ona wyciąga dla mnie rybę, ja wędkuje zgodnie z prawem i kazałem jej wyjąć rybę.

Ot tak na poczekaniu !

Sam nie wiem czy to możliwe, ale czemu nie, czy niepełnosprawny nie może wędkować ?

To byłaby dyskryminacja, nie ma rąk, ale ma Kartę Wędkarską, opłacone zezwolenie, wyręcza się osoba pełnosprawną?

Ktoś ma jakiś pomysł, aby tę teorię obalić ?

(2014/01/28 20:03)

Jack14


Kolego @osa12 trochę za dużo teoretyzujesz i proszę się nie obrażać na mnie, ale taka jest prawda.

Co do chodzenia z wędką spiningową nad wodą to jak myślisz kontrolujący wiedzieli, że ty grzybów szukasz ?

Kolejny przykład z żywą rybką też powinienem opisać? Czy temat został wyczerpany w innych wątkach?

Ostatni !

Sam musisz przyznać to nie był dobry przykład :-(

 

 

(2014/01/31 16:40)

u?ytkownik96474


Osa 12 . Podziwiam twoją wyobraźnię.  (2014/01/31 19:49)

osa12


A czy ktoś zabrania zbierania grzybów z wędką ? (2014/01/31 20:22)

osa12


Jeśli wyślę po wędkę żonę, kolegę .... do auta po wędkę, i ta osoba będzie nieść tą wędkę wzdłuż wody to wędkuje.  Ma prawo przynieść mi wędkę, to wolny kraj.

Mam pod oknem trzy rzeki, wychodzę, wodery, zbrojony spining z piwnicy, karta, rejestr, ale to trzy różne obwody rybackie.

Postanawiam, sprawdzić na której będę łowić. Idę sobie wałem panowie z PSR też idą tym wałem i chcą papiery.

Mają prawo mnie kontrolować ? 

Ja im tych papierów nie pokazałem, trwało z pół godziny, zapraszałem ich na spacer, jak postanowię wędkować to wpiszę odpowiedni wpis do rejestru i zacznę wędkować, a na razie jestem człowiekiem spacerującym po wale wzdłuż rzek z wędką. Czy nie wolno ? Prosiłem o wezwanie policji, chciałem sam zadzwonić, odpuścili.

Jaki paragraf prawa tego zabrania ?

To demokratyczny kraj.

(2014/01/31 20:38)