Uczestnictwo w zawodach PZW

/ 12 odpowiedzi
czy można uczestniczyć w zawodach które organizuje inne koło (nie to do którego należysz).ale w tym samym okręgu.np. ja należe do koła nr1 w którym zawody są ciągle na tym samym stawie a znowu w kole nr2 są zawody n innym na którym ja chciałbym łowić bo je znam . czy też można tylko brać udział w zawodach na które wykupiłeś pozwolenie ? wytłumaczcie mi jak to z tym jest?
lysywedkowicz


Zadzwoń do Koła i zapytaj.No nic prostszego nie przychodzi mi do głowy.Nie podejrzewam, żeby Cię okłamali, ponieważ każdy uczestnik wpłaca wpisowe i to jest dla nich ważne. Pozdrawiam. (2012/10/05 21:33)

Randal


czy można uczestniczyć w zawodach które organizuje inne koło (nie to do którego należysz).ale w tym samym okręgu.np. ja należe do koła nr1 w którym zawody są ciągle na tym samym stawie a znowu w kole nr2 są zawody n innym na którym ja chciałbym łowić bo je znam . czy też można tylko brać udział w zawodach na które wykupiłeś pozwolenie ? wytłumaczcie mi jak to z tym jest?


Możesz startować tylko w zawodach macierzystego koła. Jeżeli inne koło zorganizuje zawody otwarte to wtedy możesz wziąć w nich udział. (2012/10/05 21:40)

89krzysztof


Jeśli na zawodach jest kategoria open to możesz startować, ale najczęściej są zawody danego koła.  (2012/10/05 23:34)

Roxola


Nie Krzysztofie, "open" oznacza brak podziału na kategorie wiekowe...........nie ma podziału na kategorie...(kadet, junior, senior, kobieta)

Prawidłowej odpowiedzi udzielił Kolega Randal "Zawody otwarte" oznacza, że są to zawody dla wszystkich opłacających składki PZW, bez względu na przynależność do danego Koła. (2012/10/06 00:12)

Zibi60


Zawody to nie tylko rywalizacja między wędkarzami, to cała otoczka, którą trzeba przygotować i sfinansować. W zależności jakimi funduszami dysponuje koło (pomoc sponsorów mile widziana), przeznacza odpowiednią kwotę na nagrody w tej rywalizacji, organizuje posiłek i napoje na czas zawodów, ew. organizuje łodzie dla startujących, wynajmuje łowisko(co też może się wiązać z opłatami)... Wszystkie te punkty pociągają za sobą określone pieniądze, które desygnuje koło organizujące zawody ze swych funduszy - symboliczna opłata za startowe tego nie pokryje. Z tych powodów takie zawody są tylko dla członków określonego koła - organizatora.
Zawody otwarte charakteryzuje dużo większa opłata startowego, która musi pokryć wszystkie koszty, po prostu koło - organizator nie będzie wydatkowało pieniędzy ze swojego budżetu dla członków innych kół.
Dla przykładu w moim kole za start w zawodach dla członków koła płacimy 15 zł a startowe w zawodach otwartych (które także organizujemy) to koszt 50 - 60 zł. (2012/10/06 05:37)

arexus15


aha czyli mogę uczestniczyć tylko w zawodach z mojego koła. a jeśli nie mam wykupionego łowiska na którym są zawody to co wtedy??? (2012/10/06 09:44)

arexus15


a jeśli opłace sklądke w innym kole to będę mógł uczestniczyć w zawodach z tego koła ?????? (2012/10/06 10:03)

89krzysztof


Nie Krzysztofie, "open" oznacza brak podziału na kategorie wiekowe...........nie ma podziału na kategorie...(kadet, junior, senior, kobieta)

Prawidłowej odpowiedzi udzielił Kolega Randal "Zawody otwarte" oznacza, że są to zawody dla wszystkich opłacających składki PZW, bez względu na przynależność do danego Koła.

Zgadza się, popełniłem gafę, ale wynikało to z mojego stanu wczoraj wieczorem. Teraz przyznaję się do błędu :)  (2012/10/06 10:15)

arexus15


a mogę wykupić zezwolenie na rok w moim kole jeśli łowisko należy do innego koła w tym samym okręgu??? (2012/10/06 10:23)

89krzysztof


a mogę wykupić zezwolenie na rok w moim kole jeśli łowisko należy do innego koła w tym samym okręgu???


Jeśli jest to staw danego koła to prawdopodobnie trzeba wykupić dodatkowe pozwolenie, żeby w tym stawie łowić. Przynajmniej tak to wyglądało w moim byłym kole...  (2012/10/06 10:54)

JOPEK1971


aha czyli mogę uczestniczyć tylko w zawodach z mojego koła. a jeśli nie mam wykupionego łowiska na którym są zawody to co wtedy???


To zależy od organizatora takich zawodów.Jak nie masz opłaconej składki+zezwolenia,wystarczy opłacic jednodniowe zezwolenie i zapisac się na takie zawody,tylko musisz posiadac kartę wędkarską. (2012/10/06 11:23)

lenel


Kolego przenieś się do tego koła którego łowiska i organizacja zawodów  najbardziej Ci odpowiadają. Myślę że nie będziesz mile widziany jeżeli będziesz się co chwilę przenosił z koła do koła pod konkretne zawody. Przecież łowić możesz na każdym łowisku PZW nie tylko w czasie zawodów, wystarczy wykupić zezwolenie. Poza tym jeden z kolegów już pisał że należałoby utożsamić się z jakimś kołem ponieważ zawody to nie tylko uczestnictwo. Ktoś musi przygotować łowisko, stanowiska, kupić nagrody napoje posiłki, załatwić formalności i po zawodach posprzątać. (2012/10/10 06:37)