Uciekająca drobnica

/ 10 odpowiedzi
Witam wszyskich wędkarzy. Kiedy byłem osatnio nad dość dużym wyrobisku, zauważyłem ławicę maleńkich rybek wyskakujących nad wodę co 5-10 sekund, ciągle w tym samym miejscu, a dźwięk temu towarzyszący podobny był do tego, kiedy słyszymy podczas wrzucania garści kukurydzy do wody. Czym spowodowane jest to zjawisPoljący szczupak? Jeśli tak, to jak mogę to wykorzystać podczas spinningowania?
kuba7128

Bardzo prawdopodobne,że grasował tam drapieżnik jak najbardziej mozna to wykorzystac prowadzac przynete duz pod lawica drobnicy. Ale często tęż wyskakuje drobnica kiedy np.przelatuje ptak nad nimi. (2013/05/06 15:06)

czaro93

Ja bym raczej stawiał na stado polujących okoni, szczupak bardziej rozgania na boki no ale ręki nie dam sobie uciąć. W takich sytuacjach warto pomachać spinningiem w okolicy drobnicy. (2013/05/06 16:35)

Analos

Ewidentnie okonie :) (2013/05/06 17:23)

Boolek

Okonie zdecydowanie. (2013/05/06 17:39)

użytkownik123415

A ja bym sie zastanowil bo w jakim miejscu to bylo nie napisales :) (2013/05/06 19:18)

polsiu96

Czasami drobnica przestraszy się gwałtownie poderwanej żyłki z wodu bądź ruchu gwłatownego wędkarza
(2013/05/06 19:28)

pieprzuFF

Opiszę więc dokładnie: Zbiornik dość głęboki, nie było w pobliżu żadnych trzcin itp, jednak jest tam zatopione drzewo w wodzie, a pień leży jeszcze na brzegu, w dwóch miejscach jednocześnie niedaleko tego drzewa tak około 2-3 metry od brzegu przez 10 minut ciągle w tym samym miejscu wyskakiwały maleńkie rybeczki wszystkie naraz tak nagle. I nie było to spowodowane gwałtownym ruchem, żyłką czy ptakami, gdyż stałem obok pnia drzewa i rzucałem w pobliżu kopytkiem 10 cm, prowadząc je przy tych ławicach, a rybki cały czas wyskakiwały, brań jednak żadnych nie miałem. Możliwe że to okonie ;) (2013/05/06 21:02)

Spawciu

a moze jakis bolen gania za ukleja (2013/05/06 22:12)

borsuk 6x9

uciekająca drobnica to na bank okonie. bolen czy szczupak ładuje raz efekt taki jakbyś do wody kamień wrzucił (2013/05/07 06:29)

grzesiu92

Opiszę więc dokładnie: Zbiornik dość głęboki, nie było w pobliżu żadnych trzcin itp, jednak jest tam zatopione drzewo w wodzie, a pień leży jeszcze na brzegu, w dwóch miejscach jednocześnie niedaleko tego drzewa tak około 2-3 metry od brzegu przez 10 minut ciągle w tym samym miejscu wyskakiwały maleńkie rybeczki wszystkie naraz tak nagle. I nie było to spowodowane gwałtownym ruchem, żyłką czy ptakami, gdyż stałem obok pnia drzewa i rzucałem w pobliżu kopytkiem 10 cm, prowadząc je przy tych ławicach, a rybki cały czas wyskakiwały, brań jednak żadnych nie miałem. Możliwe że to okonie ;)

A nie bylo "zakołowan wody"? (2013/05/07 10:28)