Ubytki wody w oczku wodnym

/ 18 odpowiedzi
witam mam kłopot,zauważył ojciec że z oczka ubywa wody,nie wiem  dokładnie gdzie może byc dziora,być może korzeń przedziorawił,co zrobić żeby ryby mi nie wyzdychały?przeręble i dolewać wody?póki cieplej nie będzie?do oczka wchodzi kilka metrów sześciennych wody:)wiec nie duże,ale do brody mi siega tak glebokie  a mam 1,80 wzr:)wypompować wode w te mrozy?i  czym skleić ewentualnie folię?typowa do oczka wodnego była kupiona:)
u?ytkownik39933


witam mam kłopot,zauważył ojciec że z oczka ubywa wody,nie wiem  dokładnie gdzie może byc dziora,być może korzeń przedziorawił,co zrobić żeby ryby mi nie wyzdychały?przeręble i dolewać wody?póki cieplej nie będzie?do oczka wchodzi kilka metrów sześciennych wody:)wiec nie duże,ale do brody mi siega tak glebokie  a mam 1,80 wzr:)wypompować wode w te mrozy?i  czym skleić ewentualnie folię?typowa do oczka wodnego była kupiona:)

ja bym wypompował , wyjął folię i naprawił ( zgrzał na zgrzewarcze do foli   ) bo chyba innego sposobu nie znajdziesz ,bez spuszczenia wody sie raczej nie obejdzie ;) (2012/12/21 14:28)

zibipilkarz


Tak jak kolega mówi . Mam oczko ale na szczęście takiego problemu jeszcze nie miałem . Trzeba jednak chyba raczej spuścic cała wode (2012/12/21 14:39)

mechanik samochodowy wedkarz


ok rozumiem,oczko to 4 metry szerokosci na 8 dlugosci,w tym momencie siega mi do pasa, dochodzi lod i nie wiem co dalej,czy naprawiac  teraz czy puzniej ehh (2012/12/21 14:48)

MARCIN CK


O tej porze roku spuszczanie wody z oczka to zły pomysł,i tak bardzo ciężko będzie Ci skleić folie przy tak niskich temperaturach.Teraz to jedynie możesz dolewać wody.A naprawy dokonać wiosną. (2012/12/21 14:50)

mario2609


Witam jest taka specjalna masa ,silikon dekarski koloru bordowego nazwy nie pamietam ale wiem ze na tubie pisze ze mozna kleic uszczelniac nawet pod woda baseny itp klei mokre powierzchnie tylko niewiem czy to rybom nie zaszkodzi ale niewielka ilosc niepowinna zatruc wody kupilem go kiedys w sklepie z art.metalowowymi.Pozdrawiam. (2012/12/21 14:59)

mechanik samochodowy wedkarz


O tej porze roku spuszczanie wody z oczka to zły pomysł,i tak bardzo ciężko będzie Ci skleić folie przy tak niskich temperaturach.Teraz to jedynie możesz dolewać wody.A naprawy dokonać wiosną.

No i chyba tak będę chciał zrobić,kurcze tylko szkoda by mi było amurka i innych rybek które tam pływają:-/musze częściej zaglądać,dzisiaj spory przerębel zrobiłem,.Panowie uważajcie   kując siekierką szybko pęka lód nawet gruby. (2012/12/21 15:03)

u?ytkownik39933


O tej porze roku spuszczanie wody z oczka to zły pomysł,i tak bardzo ciężko będzie Ci skleić folie przy tak niskich temperaturach.Teraz to jedynie możesz dolewać wody.A naprawy dokonać wiosną.

No i chyba tak będę chciał zrobić,kurcze tylko szkoda by mi było amurka i innych rybek które tam pływają:-/musze częściej zaglądać,dzisiaj spory przerębel zrobiłem,.Panowie uważajcie   kując siekierką szybko pęka lód nawet gruby.

a wiec poczekaj do wiosny wtedy wyjmiesz sobie folie i zgrzejesz (2012/12/21 15:56)

rafi77


Mi tez schodzi woda z oczka zdecydowanie mniejszego ale schodzi....moze warunki atmosferyczne maja wplyw,przynajmniej mam taka nadzieje! (2012/12/21 16:29)

u?ytkownik32263


Oj to masz duży problem. Wiem coś bo sam miałem oczko o kubaturze ok 12 tys. litrów i kiedyś też mi folia strzeliła. Bez całkowitego spuszczenia wody się nie odbyło:( Ale ja nie łatałem tylko całą folię wymieniłem na porządną specjalną do stawów przy okazji trochę pogłębiając stawik i zwiększając pojemność do ok 15 m3. Ale chcąc coś załatać musisz koniecznie dobrze osuszyć i umyć misę. Inaczej małe prawdopodobieństwo znalezienia dziury. Więc radzę zrobić to wiosną gdy będzie ładna pogoda a teraz tylko dopuszczać wodę. Byle by nie zimną bo tylko zwiększysz grubość lodu. No chyba że odkujesz po bokach, grunt żeby tafla się uniosła. Wtedy wzrasta szansa że ryby przeżyją. Pozdro! (2012/12/21 17:55)

zibipilkarz


Dobrze też modlic się o to żeby w tym roku nie było mrozów ;) (2012/12/21 19:08)

withanight88


O tej porze roku spuszczanie wody z oczka to zły pomysł,i tak bardzo ciężko będzie Ci skleić folie przy tak niskich temperaturach.Teraz to jedynie możesz dolewać wody.A naprawy dokonać wiosną.

No i chyba tak będę chciał zrobić,kurcze tylko szkoda by mi było amurka i innych rybek które tam pływają:-/musze częściej zaglądać,dzisiaj spory przerębel zrobiłem,.Panowie uważajcie   kując siekierką szybko pęka lód nawet gruby.

a wiec poczekaj do wiosny wtedy wyjmiesz sobie folie i zgrzejesz

Takiej folii się nie zgrzewa... (2012/12/21 21:03)

withanight88


witam mam kłopot,zauważył ojciec że z oczka ubywa wody,nie wiem  dokładnie gdzie może byc dziora,być może korzeń przedziorawił,co zrobić żeby ryby mi nie wyzdychały?przeręble i dolewać wody?póki cieplej nie będzie?do oczka wchodzi kilka metrów sześciennych wody:)wiec nie duże,ale do brody mi siega tak glebokie  a mam 1,80 wzr:)wypompować wode w te mrozy?i  czym skleić ewentualnie folię?typowa do oczka wodnego była kupiona:)



W temperaturach jakie obecnie panują, ciężko będzie dobrze skleić folie, wskazane było by poczekać aż się trochę ociepli. (2012/12/21 21:11)

u?ytkownik39933


O tej porze roku spuszczanie wody z oczka to zły pomysł,i tak bardzo ciężko będzie Ci skleić folie przy tak niskich temperaturach.Teraz to jedynie możesz dolewać wody.A naprawy dokonać wiosną.

No i chyba tak będę chciał zrobić,kurcze tylko szkoda by mi było amurka i innych rybek które tam pływają:-/musze częściej zaglądać,dzisiaj spory przerębel zrobiłem,.Panowie uważajcie   kując siekierką szybko pęka lód nawet gruby.

a wiec poczekaj do wiosny wtedy wyjmiesz sobie folie i zgrzejesz

Takiej folii się nie zgrzewa...

zgrzewa sie (2012/12/21 21:16)

withanight88


O tej porze roku spuszczanie wody z oczka to zły pomysł,i tak bardzo ciężko będzie Ci skleić folie przy tak niskich temperaturach.Teraz to jedynie możesz dolewać wody.A naprawy dokonać wiosną.

No i chyba tak będę chciał zrobić,kurcze tylko szkoda by mi było amurka i innych rybek które tam pływają:-/musze częściej zaglądać,dzisiaj spory przerębel zrobiłem,.Panowie uważajcie   kując siekierką szybko pęka lód nawet gruby.

a wiec poczekaj do wiosny wtedy wyjmiesz sobie folie i zgrzejesz

Takiej folii się nie zgrzewa...

zgrzewa sie


Membrane i dobrej jakości PCV owszem ale nie taką jak napisał autor "typowa do oczka wodnego była kupiona:)" (2012/12/21 21:30)

u?ytkownik39933


O tej porze roku spuszczanie wody z oczka to zły pomysł,i tak bardzo ciężko będzie Ci skleić folie przy tak niskich temperaturach.Teraz to jedynie możesz dolewać wody.A naprawy dokonać wiosną.

No i chyba tak będę chciał zrobić,kurcze tylko szkoda by mi było amurka i innych rybek które tam pływają:-/musze częściej zaglądać,dzisiaj spory przerębel zrobiłem,.Panowie uważajcie   kując siekierką szybko pęka lód nawet gruby.

a wiec poczekaj do wiosny wtedy wyjmiesz sobie folie i zgrzejesz

Takiej folii się nie zgrzewa...

zgrzewa sie


Membrane owszem ale nie taką jak napisał autor "typowa do oczka wodnego była kupiona:)"



nie wiem o jakich foliach mówisz ja zgrzewałem bez problemu  folie do oczka wodnego ale była to gruba folia( do oczek )   ale wszedłem specjalnie w grafikę folii do oczek i widzę że są też jakieś " folie " które bardziej przypominają płótno , tego by na pewno nie dało się zgrzać (2012/12/21 21:36)

withanight88


O tej porze roku spuszczanie wody z oczka to zły pomysł,i tak bardzo ciężko będzie Ci skleić folie przy tak niskich temperaturach.Teraz to jedynie możesz dolewać wody.A naprawy dokonać wiosną.

No i chyba tak będę chciał zrobić,kurcze tylko szkoda by mi było amurka i innych rybek które tam pływają:-/musze częściej zaglądać,dzisiaj spory przerębel zrobiłem,.Panowie uważajcie   kując siekierką szybko pęka lód nawet gruby.

a wiec poczekaj do wiosny wtedy wyjmiesz sobie folie i zgrzejesz

Takiej folii się nie zgrzewa...

zgrzewa sie


Membrane owszem ale nie taką jak napisał autor "typowa do oczka wodnego była kupiona:)"



nie wiem o jakich foliach mówisz ja zgrzewałem bez problemu  folie do oczka wodnego ale była to gruba folia( do oczek )   ale wszedłem specjalnie w grafikę folii do oczek i widzę że są też jakieś " folie " które bardziej przypominają płótno , tego by na pewno nie dało się zgrzać



Płotno o którym chyba mówisz to wlóknina, którą daje się pod folie. Mimo wszystko jeżeli jest w oczku dziura to nie warto wyciągać folii i zgrzewać tylko nakleić łatkę specjalnym klejem do folii do oczek wodnych jeżeli folia jest oczkowa. (2012/12/21 21:58)

u?ytkownik39933


O tej porze roku spuszczanie wody z oczka to zły pomysł,i tak bardzo ciężko będzie Ci skleić folie przy tak niskich temperaturach.Teraz to jedynie możesz dolewać wody.A naprawy dokonać wiosną.

No i chyba tak będę chciał zrobić,kurcze tylko szkoda by mi było amurka i innych rybek które tam pływają:-/musze częściej zaglądać,dzisiaj spory przerębel zrobiłem,.Panowie uważajcie   kując siekierką szybko pęka lód nawet gruby.

a wiec poczekaj do wiosny wtedy wyjmiesz sobie folie i zgrzejesz

Takiej folii się nie zgrzewa...

zgrzewa sie


Membrane owszem ale nie taką jak napisał autor "typowa do oczka wodnego była kupiona:)"



nie wiem o jakich foliach mówisz ja zgrzewałem bez problemu  folie do oczka wodnego ale była to gruba folia( do oczek )   ale wszedłem specjalnie w grafikę folii do oczek i widzę że są też jakieś " folie " które bardziej przypominają płótno , tego by na pewno nie dało się zgrzać



Płotno o którym chyba mówisz to wlóknina, którą daje się pod folie. Mimo wszystko jeżeli jest w oczku dziura to nie warto wyciągać folii i zgrzewać tylko nakleić łatkę specjalnym klejem do folii do oczek wodnych jeżeli folia jest oczkowa.

ja sąsiadowi zgrzewałem zwykła folię do oczek (2012/12/21 22:24)

wodniczeek


Witam.

Oroientuje sie ktos ile wynosi legalny koszt zalatwienia wszystkich papierow na budowe malego stawu o pow. powyzej 30m2


- projekt budowlany

- operat wodnoprawny

- jakies inne dokumenty?

oRientuje sie jaki to koszt i jakie dokladnie papiery trzeba?

(2013/02/07 11:23)