Zaloguj się do konta

Ubezpieczenie łodzi

utworzono: 2013/03/28 12:40
Haryyy5

Witam wszystkich,
kupiłem łódkę wiosłową 3,85x1,45 i chciałem ją ubezpieczyć od kradzieży i zniszczenia. Byłem w biurze ubezpieczeń i podpisałem umowę z PZU ale dotyczy ona tylko ubezpieczenia od zniszczenia, uszkodzenia, OC i jakieś tam pierdoły. Kosztowało mnie to niewiele bo raptem 50 zł ale nie mam ubezpieczenia od kradzieży bo podobno takich łódek od kradzieży ubezpieczać nie można. Wypowiedzcie się proszę jak to wygląda w praktyce bo ta Pani nie wydawała się zbytnio obeznana w temacie. Jeśli macie ubezpieczone sprzęty od kradzieży to prosiłbym pilnie o informacje gdzie i za ile. Łódkę zamierzam trzymać nad wodą także ryzyko że ktoś się nią zaopiekuje trochę mnie przeraża i na pewno nie pozwoli spać spokojnie.
[2013-03-28 12:40]

Banita

Obawiam się, że ubezpieczenie łódki, która będzie sobie stało w krzaczkach gdzieś nad wodą nie będzie takie łatwe.

Wiele lat temu (lata 90) prowadziłem wypożyczalnie sprzętu pływającego a w tym czasie PZU mogło ubezpieczyć łódki od kradzieży tylko, kiedy będą w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu. Znalazłem inna firmę, która chciała te łódki ubezpieczyć od kradzieży, ale zażądało wyceny przez rzeczoznawcę + wiele innych papierków i koszt ubezpieczenia był około 50% wartości sprzętu.

Oczywiście zrezygnowałem, przez parę sezonów z moich łódek zginęła tylko jedna i parę łódek, które stały w okolicy przystani.

[2013-03-30 13:15]

cierpliwy1

Kilka lat temu wziąłem się za kontrolowanie rybaków ,nie trudno się domyśleć ,że większość z nich to kłusole .Narobiłem sobie szybko wrogów ,którzy nie bezpośrednio do mnie ,ale odgrażali się ,że spalą mi motorówkę .Pomyślałem sobie o ubezpieczeniu sprzętu i tak też zrobiłem.Większych problemów z ubezpieczeniem nie miałem ,ale moja motorówka stoi w miejscu strzeżonym  i może to było ważne dla ubezpieczyciela . [2013-03-30 14:54]

Pawelski13

www.gothaer.pl

Oni mają taką opcję. Oczywiście łódka musi stać w przystani i musi być przymocowana.
[2013-03-30 15:36]

waldi05

Mam pytanie Koledzy,

Czy jak posiadam "Stynkę" mała ,składana łódeczka,to też muszę ją rejestrować?

To pierwszy pływający mój nabytek(nie licząc materaca dmuchanego:)) ) .

[2013-04-01 07:19]

Witaj Kolego ! Jeśli masz zamiar wędkować ze swej styneczki (a myśle ze tak ) to MUSISZ ją zarejestrowac !!!!!.Ja to załatwiłem w starostwie bezpłatnie .Dostaniesz tam dowód i nr który musisz w sposób trwały nanieść na burty .Wszystko będzie napisane w dowodzie.Powodzenia .
[2013-04-01 09:16]

Haryyy5

Ja musiałem zarejestrować w wydziale ochrony środowiska. 17 zł i może z pół godzinki mi to zajęło także jak na czynność urzędową odbywa się to wyjątkowo bezproblemowo a ubezpieczyć niestety musisz wszystko co pływa i z czego chcesz łowić ryby. Dodatkowo pamiętaj o kapokach żeby w razie kontroli nie mieć kłopotów. Łódke zamierzałem przypiąć do pomostu przy miejscowym kole ... Warunki ubezpieczenia bardzo trudne do spełnienia - "(...) kadłub oraz elementy trwale zamocowane do kadłuba powinny znajdować się na terenie ogrodzonym, zamkniętym, oświetlonym w porze nocnej i dozorowanym przez całą dobę ... " kurczę szkoda będzie jak ukradną ale takich warunków to nie jestem w stanie spełnić w żaden sposób a nawet gdybym gdzieś takie miał to wtedy to ich ubezpieczenie nie byłoby mi na nic potrzebne :P
[2013-04-03 10:21]

waldi05

Bardzo Dziękuję za informację. Może w przyszłym tygodniu uda mi się to załatwić.

Cieszy mnie obecność pomocnych i rzeczowych ludzi na forum.

Pozdrawiam.

[2013-04-04 20:13]

Haryyy5

No i pomysł trzymania łódki nad wodą niestety upadł bo znając moje szczęście to jeśli mają na całym akwenie ukraść tylko jedną łódkę to będzie to właśnie moja :P Teraz są dwie opcje - wózek slipowy lub kółka podczepiane z tyłu. Macie może jakieś z tym doświadczenie ? jak sprawuje się to w boju ? Mieszkam w domku jedno rodzinnym, Zmierzyłem że do brzegu mam ok 400m także chyba transport nie będzie aż takim problemem. Przy tej odległości chyba będzie to rozwiązanie lepsze ( a na pewno tańsze) niż zakup przyczepki.
[2013-04-06 11:01]