Zaloguj się do konta

Tysiac brań a ani jednej wyciagnietej rybki

utworzono: 2013/04/26 11:13
zajac10

Witam wszystkich.
Dzis czyli 26.04.2013 r. byłem na rybach na grunt. Wiadomo jak to na grunt 2 feederki koszyczki turki antysplontaniowe itp itd, miałem tyle brań i nie to ze jakieś mało widoczne tylko naprawdę brania były częste i porządne, niestety przez około 3 godziny nic nie mogłem przyciąć nawet głupiego kiełbia.
Czy możecie mi powiedzieć jaki był powód braku zaciętych ryb???
Łowiłem na rzece Radomce w okolicach miejscowości Jastrzębia (przy zaporze jak ktoś sie orientuje) przynęta białe robaki i farbowane białe robaki oczywiscie zaneta uniwersalna leszcz płoć karp..
Z góry dziękuje za udzielone wypowiedzi...
Pozdrawiam Dawid... [2013-04-26 11:13]

1. 2 feederki - lepiej skoncentrować sie na 1 - tym bardziej jak brania są częste2. turki plątaniowe itp.itd. - są zbędne , jedynie utrudniają łowienie3. uniwersalna zanęta ? - nikt takiej jeszcze nie stworzył4. obejrz swoją drogą haczyk na który łowiłeś i przypon na którym był uwiązany [2013-04-26 11:23]

JKarp

"1. 2 feederki - lepiej skoncentrować sie na 1 - tym bardziej jak brania są częste2. turki plątaniowe itp.itd. - są zbędne , jedynie utrudniają łowienie3. uniwersalna zanęta ? - nikt takiej jeszcze nie stworzył4. obejrz swoją drogą haczyk na który łowiłeś i przypon na którym był uwiązany"
Ja jeszcze dodam dwa pytanie:5. Czy po braniu przynęta była widocznie zmiażdżona, wyssana, jeden robak znikał ?6. Czy na żyłce pojawiał się śluz ?JK [2013-04-26 11:52]

kapturr

a jaki tam jest nurt ? mocny czy nie ?
[2013-04-26 12:04]

Romuald55

Ja zacinam ok 90% brań na feedera.Widziałem jak zacina ryby większość wędkarzy.Łowiąc sztywnym feederem o długości 3.60 zacinają szerokim łukiem do tyłu daleko poza głowę.Jest to błyskawiczne przeciągnięcie zestawu o średnio 3 metry.Opór jaki stawia woda rybie na haczyku musi ją zatrzymać prawie w miejscu.Efekt;wyrwanie haka z pyska.Nie wiem jak zacinasz Kolego zając10 ale można wywnioskować ,że w tym właśnie tkwi błąd. [2013-04-26 13:33]

karateka994

Moim zdaniem przynętę obskubywały małe rybki. Ja wczoraj byłem na rybach też łowiłem na feeder, brania również miałem porządne a gdy zaciąłem ukazywała się 15cm płotka. [2013-04-26 14:30]

zajac10

no małe rybki by skubały tak ze szczytówka sie gieła w pół, wątpie no ale nie wiem pierwszy raz tak miałem ze przez 3 godziny nic nie mogłem złowic przy tak czestych braniach... [2013-04-26 15:14]

zajac10

no zanete jakąs kupiłem w sklepie wedkarskim moze źle ująłem ze uniwersalna ale dla tych ryb leszcz karp płoc... [2013-04-26 15:15]

zajac10

no własnie nie za bardzo, zakładałem po 2-3 robaki i jeden zawsze był wyssany.. ;/
[2013-04-26 15:16]

zajac10

no nurt jest przy samej zaporze duzy ale wcześniej jak jest wąskie koryto to da sie połowic... [2013-04-26 15:17]

zajac10

no właśnie kolego ale było cos na haczyku a u mnie to kompletnie nic ;/;/ [2013-04-26 15:20]

Zajac10 Napisz jak wygląda twój zestaw?jakiej wielkości zakładasz hak??
znając życie hak miałeś za duży.Teraz na wiosnę zakłada sie malutkie haczyki.Ja ostatnio łowiąc feederem na pinke używałem haczyków nr 16 ,branie agresywne a wyciągałem 10 cm uklejki.i pamiętaj aby często (przy dobrych braniach) zmieniać haki.hak musi być ostry.zacinać musisz w bok ,nie w góre. dzięki temu żyłka "prześlizguje"sie przez wode .zacinając w góre Zyłka "przecina"wode ,przez co opór wody jest większy ,żyłka sie rozciąga,trudniej zaciąć. no i tak jak mówi Romuald nie wolno "na chama" zacinać,zacinasz zdecydowanym-szybkim ale krótkim ruchem (0,5m no może metr) w bok (czyli w poziomie). [2013-04-26 15:54]

yba

bo to ci  kolego Raki brały:-) [2013-04-26 17:04]

yba

Witam wszystkich.
Dzis czyli 26.04.2013 r. byłem na rybach na grunt. Wiadomo jak to na grunt 2 feederki koszyczki turki antysplontaniowe itp itd, miałem tyle brań i nie to ze jakieś mało widoczne tylko naprawdę brania były częste i porządne, niestety przez około 3 godziny nic nie mogłem przyciąć nawet głupiego kiełbia.
Czy możecie mi powiedzieć jaki był powód braku zaciętych ryb???
Łowiłem na rzece Radomce w okolicach miejscowości Jastrzębia (przy zaporze jak ktoś sie orientuje) przynęta białe robaki i farbowane białe robaki oczywiscie zaneta uniwersalna leszcz płoć karp..
Z góry dziękuje za udzielone wypowiedzi...
Pozdrawiam Dawid...

a tak naprawdę kolego to uważam że twoja porażka tkwi w złym zacinaniu a co do agresywnych brań to będąc 23 -04 czyli we wtorek  także łapałem na feederka i uwierz mi że brania miałem takie jak by to potwory brały a wyciągałem jelczyki po kilkanaście centymetrów no i ogolnie samą drobnicę także u ciebie też raczej to nie były potwory. pozdrawiam [2013-04-26 17:09]

Thomas67

Ja zacinam ok 90% brań na feedera.Widziałem jak zacina ryby większość wędkarzy.Łowiąc sztywnym feederem o długości 3.60 zacinają szerokim łukiem do tyłu daleko poza głowę.Jest to błyskawiczne przeciągnięcie zestawu o średnio 3 metry.Opór jaki stawia woda rybie na haczyku musi ją zatrzymać prawie w miejscu.Efekt;wyrwanie haka z pyska.Nie wiem jak zacinasz Kolego zając10 ale można wywnioskować ,że w tym właśnie tkwi błąd.

Pamiętam moje początki, miałem kiedyś takie piękne branie, bombka tak walnęła że ja w emocjach takie miałem zacięcie jakbym wieloryba miał holować. Efekt był taki że mój teleskop tego nie wytrzymał i pękł.
I wcale nie znaczy że musiała to być duża ryba, płotka wystarczyła albo krąpik ... pozdr.
[2013-04-26 22:17]

preziszaran

Dokładnie, małe haki, i jak koledzy wspomnieli zdecydowane ale krótkie zacięcie.
[2013-04-27 01:24]

arekbait

Kto nie trzyma kija w łapie ten nic  nie złapie:)

koledzy powyżej maja racje haczyk mógł być za duży
[2013-04-27 06:52]

zajac10

Koledzy tak wygladał mój zestaw, moze zdjecia nie sa najlepszej jakosci ale cos tam widac  :) [2013-04-27 07:17]

zajac10

haczyki miałem kamatsu 10 z przyponem 0.14 i 8 z przyponem 0.16.
Koszyczki na jednej miałem 30 gram a na drugiej 60gr.
przypony o długosci od 20 do 30 cm. [2013-04-27 07:27]

zajac10

[2013-04-27 07:28]

zajac10

[2013-04-27 07:28]

zajac10

[2013-04-27 07:29]

zajac10

[2013-04-27 08:00]

zajac10

[2013-04-27 08:00]

zajac10

kija tez nie mam złego bo mam mistrall x-treme feeder 360/120 z dosyc delikatna szczytówka i nie zacinam takim poządnym szarpnieciem tylko delkadne, szybke i krótkie szarpniecie... nie wiem moze i to zaciecie źle wyglada, no zobaczymy w niedziele jade z dziewczyna, siostra i jej chłopakiem w to samo miejsce, wiec znów biore wedki i musze sie odegrać :)  [2013-04-27 08:07]

zajac10

Dziekuje wszystkim za udzielone porady naprawde mi pomogliście :)

Pozdrawiam Dawid (zajac10) :):) [2013-04-27 08:08]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia