Tydzień wędkarski Lidl 2012

/ 77 odpowiedzi
taymer


Witajcie

Też dziś wyskoczyłem do lidla by zerknąć na dział wędkarski - było troszkę wędkarzy, którzy w zeszłym roku zaopatrzyli się sprzęt. Opinie były pozytywne i nadal zaopatrywali się w ten sprzęt który był wystawiony, a najszybciej znikały kołowrotki z wolnym biegiem 5000-tki i świetliki – coś w tym prawdy musiało być skoro sprzęt znikał.

Tak z czystej ciekowości dokładnie przyjrzałem się kołowrotkom z wolnym biegiem i stwierdziłem że są one naprawdę solidnie wykonane – lekka praca, brak luzów montażowych na łożyskach,  bardzo ładna współpraca pomiędzy biegiem jałowym a hamulcem.

I tak kupiłem sobie świetliki i kręciołek z wolnym biegiem crivit outdoor 5000 – czas pokaże jak będzie się sprawował.

Pozdrawiam…. :

(2012/04/16 22:33)

themaciek


Witam! Jestem początkującym wędkarzem. Wędzisko mam już kupione Jaxon Cantara Match 3.30 5-15 g, Zamierzam łowić na spławik. Czy możecie mi doradzić czy te kołowrotki z lidla wystarczą mi chociaż na sezon;D?
(2012/04/18 12:42)

JaroDaw


Witam! Jestem początkującym wędkarzem. Wędzisko mam już kupione Jaxon Cantara Match 3.30 5-15 g, Zamierzam łowić na spławik. Czy możecie mi doradzić czy te kołowrotki z lidla wystarczą mi chociaż na sezon;D?

Wystarczą, ale za te same pieniądze kupisz w wędkarskim coś lepszego z gwarancją.- Moje zdanie - (2012/04/18 12:49)

getka


po wczorajszej wizycie w LIdlu nic nie kupiłem kołowrotki sory ale według mnie to lipa głowka się ruszała na boki a tak być nie powinno wolę abu garcie 105Fr za 105 żł z wolnym biegiem jest nie do zajechania według mnie.  wędziska też mi nie zaimponowały niestety w tej cenie można coś lepszego kupić, a dziadki owszem szał ciał biorą :D (2012/04/18 13:04)

t0mi


Obejrzałem te gadżety w lidlu i tak naprwdę to zaraz po tym polecam podejść do wędkarskiego z prawdziwego zdarzenia.

Dobre torby w podobnych cenach, o podbierakach nie wspomnę.

A, że tak tu niektórzy zachwalacie ten niewiadomy dość kręciołek to moim skromnym zdaniem

będzie porównywalny do CARBOMAXX IRON CARP 340 Kongera tyle, że ten kosztuje 55zł ;)

 

(2012/04/18 15:37)

hbll


Ogólnie z tej całej oferty najbardziej podobała mi się torba. Na prawdę bardzo dobrze wykonana. Solidna i dodatkowo 8 pudełek w tym 6 dużych (w sklepie wędkarskim za 1 sztukę zaśpiewali mi 20 zł). Za same te pudełka w sklepie wędkarskim zapłaciłbym ponad 100 zł a gdzie torba?
A tak zapłaciłem 111 zł za wszystko i jestem zadowolony. Przynęt z Lidla nie polecam, ale tą torbę na prawdę warto. W wędkarskim są podobne tylko, że droższe. (2012/04/19 00:29)

marcinas


Witam. Wczoraj też odwiedziłem Lidla ale bardziej z ciekawości niż z zamiarem dokonania zakupu. Co prawda nie jestem ekspertem w sprawach sprzętowych ale nic poza torbą z pudełkami w komplecie mnie nie urzekło. Zestawy akcesoriów takie sobie. Za te same pieniądze moim zdaniem można mieć coś lepszego. Żyłki to kpina podobnie jak zestawy wędzisk. Kołowrotka za 79,99 w rękach nie miałem ale ten za 29,99 odłożyłem na regał tak samo szybko jak wziąłem go w ręce.
Generalnie Lipa :) Moim zdaniem rzecz jasna. (2012/04/19 16:48)

beatark


Jaro ma rację.

Najbardziej śmieszy mnie reklama "Lidl ceni jakość"..

Sorki, ale są słowa, które razem nigdy nie powinny występować:)

(2012/04/19 16:57)

szyna


kupilem ten bodbierak , i powiem ze wyglada solidnie . i raczej zda egzamin nad woda (2012/04/19 20:40)

robert783


byłem zobaczyc co tam jest i jak wziąłem wędkę z kołowrotkiem w rękę to myślałem że pękła oczywiscie ręka he he taki lekki zestaw . bubel i tyle najniższa póła . pozdrawiam (2012/04/19 21:40)

arkom26


Witam!

Zobaczyłem wielką reklamę w internecie, na wp o akcesoriach wędkarskich w lidlu. Wielki baner zdał egzamin, bo kliknąłem, sprawdziłem ceny z ciekawości. Pierwsze co zrobiłem, to porównałem ceny z markowymi przedmiotami. Moją uwagę także przykuła torba z pudełkami. Allegro klik i okazuje się, że wcale nie jest to taka okazja. Torba, o ile pamiętam kosztowała ok 110zł. Do markowej dorzucę 20-30zł, ale będę ją miał na lata i jestem tego pewien. Dodam, że porównuję obie torby z pudełkami.

Na pewno jest to okazja porównując do sklepu wędkarskiego w mojej miejscowości, gdzie sama torba to koszt 189zł + 30zł za jedno pudełko.

Mam jednak nadzieję, że ten kto kupił to będzie zadowolony. :)

(2012/04/19 22:18)

Kangur1979


Ja skusiłem się na torbę,bo jest solidnie wykonana a że nie ma "markowej" metki jakoś nie robi to na mnie wrażenia...Na pewno mogę  polecić haki...,fakt że przepon przewiązuję,ale sama jakość haczyków jest OK.Kolega z którym uczęszczam na rybki kupuje tylko i wyłącznie markowe i strasznie się irytuje kiedy zdarza się że haczyk mu pęknie lub się rozegnie...Możecie wierzyć lub nie-według uznania-przy Lidl-owskich jeszcze mi się to nie zdarzyło...Reasumując na podstawie własnych doświadczeń:haczyki na''+'',torba się okaże,świetliki-moim zdaniem "mało wyraziste"-ale to rzecz gustu... (2012/04/19 23:56)

michalosim


Witajcie

Też dziś wyskoczyłem do lidla by zerknąć na dział wędkarski - było troszkę wędkarzy, którzy w zeszłym roku zaopatrzyli się sprzęt. Opinie były pozytywne i nadal zaopatrywali się w ten sprzęt który był wystawiony, a najszybciej znikały kołowrotki z wolnym biegiem 5000-tki i świetliki – coś w tym prawdy musiało być skoro sprzęt znikał.

Tak z czystej ciekowości dokładnie przyjrzałem się kołowrotkom z wolnym biegiem i stwierdziłem że są one naprawdę solidnie wykonane – lekka praca, brak luzów montażowych na łożyskach,  bardzo ładna współpraca pomiędzy biegiem jałowym a hamulcem.

I tak kupiłem sobie świetliki i kręciołek z wolnym biegiem crivit outdoor 5000 – czas pokaże jak będzie się sprawował.

Pozdrawiam…. :



u mnie też znikły kołowrotki jak  i truskawki (2012/04/20 23:24)

lucufer13


Też się zwabiłem na ogromny baner i zahaczyłem o sklep Lidl, potem jednak szybciutko skierowałem swoje kroki do wędkarskiego, taniej i pewniej, a jak chce się pobawić to odwiedzam tą stronkę http://smierc.org/news/index.php (2012/04/20 23:49)

koles


zestaw splawikowy to kij z cieżarem wyrzutu 70 gram. maja pojęcie te lidle moze o marchewce. jakość g..niana a ceny wcale nie jakies niskie, nawet nie nadawaje sie to na pierwsza wedke dla dziecka. ta żyłki haczyki z przyponami też padaka. LUDZIE TO NIE JEST MIEJSCE ZAKUPÓW DLA WEDKARZY. Trzeba troche pomyslec, nawet jak sie nie ma forsy za dużo to lepiej uciułac i kupic coś co posluży i da choć troche radości a nie kupowac sprzęt z pólki z warzywami obok. (2012/04/22 15:49)

Kangur1979


Koles...,a używałeś czegokolwiek z ich oferty?! ....Dziękuję za odpowiedź....Panu już podziękujemy...Najlepiej jest właśnie w ten sposób....:"bo jedna pani,drugiej pani powiedziała że dostała 5 zł...-Jezu!Ale w tej Polsce jest dobrze!!!"I to mnie najbardziej wkurza!Ktoś na forum wypowiada się na temat czegoś czego nie miał okazji "testować",ba pewnie na oczy nie widział...Czysto teoretyczne dumania....,ale owczym pędem-skoro inni tak mówią....I tak właśnie są replikowane błędne opinie,które przez kolejnych teoretyków są żarliwie potwierdzane.... Ja,po prostu jeśli się na czymś nie znam,lub nie miałem z jakimś ustrojstwem do czynienia nie zabieram głosu...Lepiej milczeć nić powielać nieprawdę lub tworzyć mity... (2012/04/28 00:24)

u?ytkownik7201


Nie ukrywajmi Koledzy markety oferują sprzęt dla typowo wakacyjnych wędkarzy, nie zarażonych bakcylem wedkarstwa, a reklama robi swoje napędza klientów którzy łowią x-lat i tych którzy nie myśleli o łowieniu. (2012/04/28 06:27)

kux


a prawda jak zwykle pośrodku :)

według mnie:
 torba świetna i w cenie samych pudełek
uszyta i wykonana lepiej niż niejedna firmowa - kupiłem
haczyki przyzwoite,wiem z zeszłego roku, ale nie kupowałem bo mam zapas
zestawy w pudełkach dobre dla amatora na początek
zestawy z wędkami nie za ciekawe - mogliby nawet nieco podnieść cenę, ale dać bardziej finezyjne kijki :) (2012/04/28 07:44)

adrianek19921


witajcie,ja pozwoliłem sobie na zakup stojaka-powiem tyle bardzo dobry;) (2012/04/28 09:42)

Dadoss


Ja kupiłem te żyłki. Są mocne i wytrzymałe. Wyciągnąłem szczupaka 2kg i karpia 3kg i jeszcze trochę mniejszych rybek. Jednak strasznie się plątają. Na grunt może być, ale na spławik i spina, to szkoda gadać :/ Żyłka sama wychodzi z kręciołka. (2012/04/28 10:05)

JKarp


Koles...,a używałeś czegokolwiek z ich oferty?! ....Dziękuję za odpowiedź....Panu już podziękujemy...Najlepiej jest właśnie w ten sposób....:"bo jedna pani,drugiej pani powiedziała że dostała 5 zł...-Jezu!Ale w tej Polsce jest dobrze!!!"I to mnie najbardziej wkurza!Ktoś na forum wypowiada się na temat czegoś czego nie miał okazji "testować",ba pewnie na oczy nie widział...Czysto teoretyczne dumania....,ale owczym pędem-skoro inni tak mówią....I tak właśnie są replikowane błędne opinie,które przez kolejnych teoretyków są żarliwie potwierdzane.... Ja,po prostu jeśli się na czymś nie znam,lub nie miałem z jakimś ustrojstwem do czynienia nie zabieram głosu...Lepiej milczeć nić powielać nieprawdę lub tworzyć mity...

CześćNie obraź się ale tam gdzie jest mydło i powidło tam tak naprawdę nie ma nic porządnego. Ja przez 12 lat stałem z drugiej strony lady w swoim sklepie - miałem w rękach różne modele kołowrotków, wędek, żyłek itd. Widziałem też " wynalazki " z Auchan. Żyłka 0,30 co urwiesz jak nić, zanęta za 3,50zł 1kg znanej firmy ( seria robiona dla Auchan ) o składzie nie wspomnę i wiele innych rzeczy. Kupiłbyś kiełbasę w wędkarskim lub zlewozmywak ? Bo akurat jest tydzień hydrauliczny w znanej sieci sklepów wędkarskich. Ja nie kupiłbym. Powiem Ci, że w wędkarskim masz lepszy sprzęt, sprzedają go wędkarze wędkarzom a nie pani z mięsnego, masz serwisy a tam co? Był moment, że duża część wędkarzy robiła zakupy na targu kupując sprzęt od naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Szybko okazało się, że 90% towaru to straszny chłam za sprzedaż którego nikt nie ponosi odpowiedzialności - ani rękojmi a gwarancji. I się skończyło- to samo tyczy się Lidla. Jak zepsuje Ci się kołowrotek za miesiąc to myślisz, że zostanie naprawiony w tym sezonie ? Ja tak nie myślę.Ostatnie zdanie do dedykacja :-) oczywiście dla Ciebie od mnie ;-)JK (2012/04/28 11:28)

t0mi


Generalnie sprawa leży dokładnie pośrodku.

Ktoś chwalił zakupioną torbę i ok nie można mu odebrać racji, ktoś krytykował wędziska i zapewne też miał rację. Zakupy  markecie czy w wędkarskim trzeba przede wszystkim robić z głową. Sam zapłaciłem ostatnio za brak uwagi. Kupuję sprzęt w jednym tylko wędkarskim od lat. Ostatnio jednak podbierak po rozłożeniu nie trzymał się w zacisku, co powodowało jego składanie, a żyłka Satori 0.20 pęka jak nitka. No ale jak to mówią za błędy trzeba płacić. Na uwagę zasługuje fakt kolegi wyżej. Wróciłem do mojego sklepu po 3 tygodniach, bo wczesniej nie było czasu. Sprzedawca wymienił podbierak na nowy - tego wadliwego też nawet raz nie użyłem. Z żyłką co oprawda odpuściłem gdyż już była na szpuli, lecz pewne jest, że następnym razem towar sprawdzę na miejscu.

Jak by nie było gratuluję innym kolegom zakupów z głową, bo mam nadzieję większość komentarzy czy to pozytywnych czy negatywnych właśnie z tego wynika.

(2012/04/28 12:06)

danon1973


Generalnie sprawa leży dokładnie pośrodku.

Ktoś chwalił zakupioną torbę i ok nie można mu odebrać racji, ktoś krytykował wędziska i zapewne też miał rację. Zakupy  markecie czy w wędkarskim trzeba przede wszystkim robić z głową. Sam zapłaciłem ostatnio za brak uwagi. Kupuję sprzęt w jednym tylko wędkarskim od lat. Ostatnio jednak podbierak po rozłożeniu nie trzymał się w zacisku, co powodowało jego składanie, a żyłka Satori 0.20 pęka jak nitka. No ale jak to mówią za błędy trzeba płacić. Na uwagę zasługuje fakt kolegi wyżej. Wróciłem do mojego sklepu po 3 tygodniach, bo wczesniej nie było czasu. Sprzedawca wymienił podbierak na nowy - tego wadliwego też nawet raz nie użyłem. Z żyłką co oprawda odpuściłem gdyż już była na szpuli, lecz pewne jest, że następnym razem towar sprawdzę na miejscu.

Jak by nie było gratuluję innym kolegom zakupów z głową, bo mam nadzieję większość komentarzy czy to pozytywnych czy negatywnych właśnie z tego wynika.


I tutaj się muszę zgodzić :) Nie ma tak, że kupując w wędkarskim kupimy coś super bo to wędkarski a w lidlu szajz bo to lidl. Trzeba kupować z głową, ale nawet kupując z głową można się naciąć.
Ja w wędkarskim kupiłem spławik, prawie 10zł za niego dałem. Pojechałem nad wodę... chyba z cztery rzuty i oczko przez które przechodzi żyłka po prostu wyleciało ze spławika. I wcale mocno nie rzucałem, bo rzeka mała (widawa)... z 10 metrów szerokości miała.
Nie ma co się czepiać toreb lidlowych, bo naprawdę rewelacja. Ktoś napisał, że ciężko się pudełka wyciąga. Tak to prawda, ale tylko pierwsze, wystarczy jeździć bez jednego pudełka a będzie git. Ja i tak jeżdżę tylko z dwoma dużymi pudełkami i dwoma małymi, bo reszty nie potrzebuję a wolę załadować do torby termos, kanapki i różne inne rzeczy... naprawdę pojemna jest torba.
Stojak też sprawuje się dobrze i narzekać nie mogę, co do kołowrotka z wolnym biegiem na razie pierwsza klasa... chodzi miodzio a nawija żyłkę chyba lepiej niż mój shimano exage za 290zł, bardziej równo. Trochę gorzej jest wykonany, ale to szczegół. A czy będzie mi służył lata czy kilka miesięcy to czas pokaże. Na razie był parę razy na rybach i narzekać nie mogę.
Jeśli w ciągu tego roku użytkowania popsuje się lub zacznie gorzej pracować już więcej nie kupię , ale jeśli przez ten rok będzie chodził elegancko to za rok kupię drugi albo nawet dwa. 79zł to nie majątek, warto zaryzykować, żeby przetestować... przynajmniej w moim wypadku :).

A co do kiełbasy to kupiłbym w wędkarskim kiełbasę, jeśli byłaby dobra, odpowiednio przechowywana w sklepie oraz sprzedawca miałby zezwolenie sanepidu.
Dodam, że w moim wedkarskim jest stoisko gdzie sprzedają ryby :). Małżeństwo prowadzi sklep... połowa to wędkarski, połowa rybny. I ludzie naprawdę rybki kupują :).
Nie ma się co uprzedzać :)
Pozdrawiam (2012/04/28 12:43)

JKarp


CześćWychodzi na to, że za 79zł kołowrotka z wolnym biegiem w wędkarskim nie kupi ;-)Torba niby super tylko wystarczy nie zabierać jednego pudełka ;-)To jak - torba jest dobra czy nie ? Zawsze zastanawiała mnie jedna rzecz - jak to jest, że np nie zaniosłeś tego spławika do sklepu? Ja wymieniałem takie drobiazgi na nowe - hurtownik czy wytwórca zawsze wymieniali mi na nowe takie drobiazgi. Żyłka, jak dostałem chyba zleżałe Trabucco wymieniono mi całą dostawę. Nawet białe jak były nie za bardzo to mnie uprzedzano ...Ryby w wędkarskim - może i kupiłbym gdyby były świeże ale kiełbasy raczej nie. Mam jak to się mówi swój sprawdzony sklep z wędlinami, tak samo z kulkami itd.Czy to ja potrafiłem sobie wychować dostawców czy Wy macie za mało odwagi, żeby przyjść i powiedzieć, że spławik po czwartym żucie się popsuł a 10zł na chodniku nie leży.JK (2012/04/28 13:59)

Mefokiller


Pewne rzeczy mozna w lidlu kupic.Kupilem torbe z pudelkami na sztuczne przynety.Dobra jest.Sluzy do dzisiaj.ale kiji kolowrotkow to tam raczej bym nie kupowal. (2012/04/29 18:57)