Tyczka karpiowa

/ 3 odpowiedzi
WitamChciałem zapytać doświadczonych karpiarzy tyczkarzy jaką tykę (niedrogą) poecaja dla początkującego
u?ytkownik102837


Niedroga czyli do ilu, ponieważ dla wielu osób to stwierdzenie może mieć całkowicie inne znaczenie. (2014/11/22 19:28)

karwos33


Niedrogi to pojęcie względne. Moim zdaniem niedrogą tyczką jest VDE-R Team Power Carp TX. Miałem ją przez ponad rok, choć sprzedałem, bo bardziej interesowało mnie łowienie karpi z gruntu. Obecnie 6-metrówkę kupisz za ok 300zł,  7-metrówkę za 350zł. Powiedziałbym że jest to tyczka nie tylko dla początkującego ale i dla bardziej wprawionego wędkarza, więc z pewnością starczy Ci na dłużej niż rok czy dwa. Pozdrawiam (2014/11/24 10:43)

Zl1512


 Nie jestem specem od łowienia karpi, ale parę karpi, w tym karpia 4,2 kg złapałem na zwykłego bata 6 m "Konger" uzbrojonego gumką ,którego kupiłem za 65 zł na targu.Uważam, że jeżeli ktoś łapie rybki dla własnej przyjemności, to kupowanie tyczek za 300 zł to czysty snobizm. Najbardziej przekonałem się o tym w Norwegi, gdy z powodu braku miejsca w bagażu,wziąłem zestaw wędkarski kupiony w Lidlu za 55 złoty,i w fiordzie wyciągałem tą wędką czerniaki, rdzawce i dorsze od 5 do 12 kg,sam się dziwiłem że tak mała i niedroga wędka może tyle wytrzymać, a jednak. (2014/11/25 10:00)