Zaloguj się do konta

tyczka wędkarska jaki model

utworzono: 2009/04/05 12:07
jacekgafa

Witam chciałbym by dla rzeszy osób które chcą nabyć tyczkę, jak tez stawiają pierwsze kroki lub też zamienić na inny model ,chciałbym by powstało nie forum które przerodzi sie w miliony pytań takich forum jest już wiele , lecz rzesza osób które doradzą ,osób które miały dany model ! Używało go! ale ma także porównanie z innym modelem tyczki. Osób których opinia nie opiera się na jednym kiju dam tu przykład: ja mam nazwijmy to potocznie firma BAKA ,, ja mam beksa to mój pierwszy kij i jest the best ,chciałbym by to forum było opinią naprawdę oddana z serca i wiedzy, gdyż wiele osób chciało by wydąć tak zwany swój ostatni grosz i trafić źle nie zostać także rozczarowanym. Sam także opisze kilka modeli, które miałem a i w których jestem w posiadaniu,oczekuje również, że inni użytkownicy tyczek pójdą w moje ślady i dadzą wskazówki, jest to naprawdę godne poświęcenia czasu i uwagi, bowiem sprzęt ten należy do najdroższych w wędkarstwie spławikowym, napiszcie opinie o serwisie rozczarowaniach z nim związanych, jakie topy, z jakiego modelu można zastąpić i tp i td wszystkie swoje uwagi i spostrzeżenia, jak również, co polecacie i w jakiej cenie, zapraszam do forum [2009-04-05 12:07]

jacekgafa

GARBOLINO FLANCER 375 to jeden z pierwszych moich tyczek , była można powiedzieć szczytem marzeń jednak jak to mówią w miarę jedzenia apetyt rośnie .lecz wracam do tyczki wędka 13m waga jej to 1020g dobry kij na rzekę na trzynastu metrach jednak mało stabilna robi się jak krowi ogon jest mało stateczna przy wycofywaniu nie można upilnować szczytówki lata na pól metra w lewo i w prawo , jednak na 11m jest to naprawdę świetny kij i wagowo i pod względem sztywności tak moim skromnym zdaniem w zamyśle konstruktora to powinien być 11m kij cos za dużo mu dołożyli ,wspaniały serwis, pęknięty element został wymieniony w ciągu 12dni z rabatem naprawdę miło wspominam serwis jak i samego kija jednak tylko na 11 m ten trzynasty uważam za pomyłkę [2009-04-05 13:22]

jacekgafa

MAVER GRIM REPAER 13m
Waga tyczki to 830g na 11m a ok. 1100 na 13m kij świetnie wywarzony jak na te wagę naprawdę dobrze trzyma się nie jest nadsterowny wchodzi i wychodzi dość dobrze jednak waga no czuje się ją na tym trzynastym metrze, mimo to kija bardzo polecam dal początkujących są stosunkowo tanie większość mocne wędy ,najprawdopodobniej większość jest sprowadzana z Anglii jak i z Włoch serwis w Polsce raczej nie osiągalny top jest dość szeroki mając d dyspozycji własne cztery tyczki z żadnej nie dopasowałem wiec poddaję pod zastanowienie
[2009-04-05 13:32]

jacekgafa

SHIMANO XTA 13 m jak w większości kij na trzynastym metrze wędka staje się lekko łukowata ale dość dobrze trzyma się nad wodą, jednak z dwojga złego wołałbym wędkować na 11m wtedy jest to świetny szybki kij ,jest to cecha ze starszych modeli jednak od 2 lat wyszła lekko poprawiona seria wcześniejsze miały 12,5m te natomiast maja 13 są bardziej stabilne wykonane naprawdę z dobrego węgla mam kilku znajomych którzy wędkują na te kije i są zadowoleni twierdzą ze lepiej się trzymają jak Maver 151 co do serwisu nie wiem jak z nim jest w Polsce ,swego czasu każdy serwis Shimano w Polsce był porażka czy to kij czy kołowrotek być może cos się zmieniło , jednak większość kij jak widać są Anglii i mój serwis również tam się odbywa z zakupieniem czegokolwiek nie ma najmniejszego problemu a ceny są dużo niższe jak Polsce, topy pasują średnicą do wielu modeli Mavera jak i Prestona Lerca ogólnie kij warty polecenia dla początkujących cena jego w Anglii wynosi w granicach 250f jednak podaje pod rozwagę materiał węgiel z jakiego jest zrobione jest to matowy węgiel bardzo wytrzymały pięknie chodzi w ręce i naprawdę wygląda estetycznie super kija na karpie bo z takim przeznaczeniem był stworzony jak i na rzeki ,kij mocny nie poddaje się pod palcami nie jest miękki można powiedzieć sprzęt do roboty dla początkujących

[2009-04-05 13:47]

jacekgafa

MAVER RESOLUTION 14,5 m na 13m waży 1009g lecz podczas wędkowania nie wyłapuje się tej wagi wspaniale wyważony kij sztywny szybki jednak na topach match , na karpiowym czubek natomiast myszkuje ale wiadomo karpiowy jest bardziej plastyczny. Na 13 m wspaniały sztywny kij obecnie mam maver n25 którego także opisze i nie wiele się różni oprócz wagi naprawdę nie odczuwalna różnica a kij przeskok o klasę wyżej, sprzedałem znajomemu koledze i jest bardzo z niej zadowolony,dla mnie był to naprawdę bardzo dobry karpiowy kij i z sentymentu czasem się zastanawiałem czy sobie nie kupić takiego łapacza. Kij oczywiście produkowany na rynek włoski i angielski prawdziwy REGLAS polecam naprawdę świetny kij jak dla klasy średniej wart swoich pieniędzy ,mocny nie odczuwalny podczas dotyku przygięcia dość mocna struktura węgla [2009-04-06 13:44]

MAVER61

Na początku chciałbym cię powitać jako nowego forumowicza i pogratulować entuzjazmu z jakim przystąpiłeś do tego tematu.Przedstawię tu swoje kije jakimi obecnie łowię,starszych nie opiszę bo flanker już był na tapecie Fish Hunter Mikadowski taki sobie ale za to mocny jak na początki.Na rzeki do przepływanki z przytrzymaniem oraz stopa używam 13metrowego Robinsona Primera XT o wadze 990gr.Tyczka nieżle wyważona i piekielnie mocna,wyjeżdżałem nią zestawem na stopa 50gr + gruntomierz 50gr i nic nie zatrzeszczało oczywiście na topach karpiowych do tego jest podwójna prolunga oraz topy Matchowe.Druga tyczka to topowy model z 2001roku Maver Super Litium G-31,waga 13-920gram kji dobrze wyważony, nie buja przy cofaniu, chodzi w rękach nieżle.Przeznaczony do łowienia małej i średniej ryby zestawami od 0,3 do 20gram do tego dopał na 14,5m oraz podwójna prolunga,topy mathowe i do kubka.Co do serwisu dla Robinsona nie wiem nie korzystalem,a Maver w tej chwili przereklamowany właściciel p.Kruk chyba bardziej zajmuje się ligą sponsorów i pucharem Mavera jak serwisem.Na uszkodzony element doprosić się nie można,przydałaby się zdrowa konkurencja dla niego.I narazie to tyle.Pozdrawiam i czekam na następne wpisy. [2009-04-06 19:11]

jacekgafa

MAVER N25 to także kij z Anglii z serii karp, ma wszystkie bajery jakie może stosować Maver no bynajmniej do zeszłego roku tak było tyczka 910 na 13m powiem tak chciałbym mieć n47 bo maiłem ją w ręku i wiem co potrafi, ale ta nie wiele jej odbiega i wydaje mi się ze na tym etapie już mogę się zatrzymać mam go już drugi rok, i tak jak kolega wcześniej zaznaczył z serwisem do bani złamałem siódmy element pan kruk oczywiście powiedział że jest na składzie ten element,nie ma problemu odparł w każdej chwili może wysłać, dopóty były obiecanki dopóty nie dowiedział się że kij jest z Anglii. Kręcili kombinowali zwodzili i? no cóż kupiłem w Anglii bez najmniejszego problemu a Kruk a raczej jego powiernik był bo nie on sam osobiście pisał emaile nawet mam ich kopie, on tez odpowiadał na moje zapytania to kręt jednym słowem, moim zdaniem tak serwis do bani nie ma co liczyć na cokolwiek z ich strony, chcą tylko wepchnąć kija z pakiem bo na tym mają kasę, a reszta martw się człowieku od wielu osób słyszałem o problemach serwisem i przekonałem się na swoim przykładzie wędka 13m kosztuje tyle samo co 14,5 a nawet 16m w Anglii z jednym topem więcej do packu dostaniesz w Anglii, Wiec widzicie sami jak czesze kasę,notabene ma wyłączność na rynku polskim jest przedstawicielem, który dba o swoje interesy nie o to by firma maver znaczył klasa styl i super serwis,pozostał tylko nazwa maver niestety. jeszcze kilka lat wstecz Maver wiódł wszystkie nowinki jednak teraz ,DIWA , PRESTON , GARBOLINO , TRABUCCO ,czy MILO i ,COLMIC to SA kije bardzo porównywalnej klasy w większości z nich robi je ta sama firma Reglas z tych samych materiałów nanolitch to już nic nowego każda szanującą się firma już to ma , jednak wędki maver nadal cieszą się dobrym imieniem a kruk to niestety nie maver to tylko sprzedawca produktu końcowego, same kije mają wielu zwolenników , co do zapału tak! Masz rację sam kupiłem dwa kije, o których wstyd wspomnieć gdyż nie miałem takiej wiedzy a i pozyskać nie było jej skąd stad też to forum Mam nadzieję ze przyłączy się więcej zainteresowanych, którzy pomogą cos wnieść dla tych, którzy poszukują coś dla siebie, jeśli maver i zwjazane z nim problemy daje nam powód, by zmienić firmę może przejdźmy do Garbolino, tutaj powinny te rady być i powinno być to dobre miejsce do odszukania właściwego sprzętu.
Dziękuję za pozytywną opinie i naprawdę kończę temat na wędce która mam? Jako ulubiona oczywiście,gdyż mam jeszcze dwie tyczki na pocierki są to Shimano, co do nanolitu moje spostrzeżenie, no niestety należy uważać gdyż poderwany kawałek z krawędzi lub w innym miejscu potrafi iść po słoju od początku do końca miałem taki przypadek.
Pozatym kij jest naprawdę sztywniejszy na nanolicie, co do tego materiału, jakim jest, nanolitch to jeszcze musimy poczekać by inni się wypowiedzieli kij gorąco polecam warty uwagi naprawdę

Jeszcze mała rada!!! co do kij używanych które niestety są leciwe, lub z niewiadomych źródeł. Kupujcie patyki które mają serwis a modele nie wyszły jeszcze z produkcji gdyż serwis jest coraz krótszy z reguły model jest tłuczony pięć lat i trzy lata serwis po produkcyjny, po tym terminie sami wiecie, a każdy element należy szukać bóg wie gdzie ,pozatym nie polecam kij o nazwie KRZAK mam nadzieje ze mnie rozumiecie są lekki ,piękne ale szukając w Internecie wiedzy na ich temat ni ujrzysz nawet linku, co to za kij i jaki kraj pochodzenia jak również jaka to marka, pewnie meidin China wyprodukowany dla dla jakiegoś gości który je sprowadza np. wyprodukowano 500 wędek dla niego właśnie ,, a reszt no sami już wiecie? serwis to podstawa a kto miał złamanego kija pewnie wie jak to jest i mimo że uważa się na nie, szanuj dba pielęgnuję, wykonamy głupi ruch, nie przewidziany nawet przez nas i trach i co wtedy? Wtedy tylko serwis POWODZENIA
[2009-04-07 00:11]