Tyczka do 300zł

/ 7 odpowiedzi
Witam, chciałbym zacząc łowić na tyczkę i chce sie dowiedzieć czy mozna kupić dobrą tyczkę do 300zł jeśli tak to jaką?
qarti


kolego odpowiedz jest prosta tyczki za 300 zl to ty nie znajdziesz tyczki sa w cenie od ok.1000 zl w góre :D poczytaj po internecie jeszcze bo pisze tam o tym dosc sporo,ale mysle ze raczej cie to zniecheci bo myslales o 300 a nagle 1000 ;) (2015/01/01 21:33)

patryk-kociemba


Witam, chciałbym zacząc łowić na tyczkę i chce sie dowiedzieć czy mozna kupić dobrą tyczkę do 300zł jeśli tak to jaką?


Witaj,

nie odkryję tu ameryki jak powiem, że w cienie do 300 zl dostaniesz tyczkę bardzo toporną i ciężką. Za ok 450 - 500 zl dostaniesz używaną, lepiej wywarzoną i lżejszą. Może w tą stronę pójdziesz - w używaną. Poszukaj napewno coś znajdziesz. Wiem, że zwiększona cena to kłopot, miałem podobny, ale uwierz mi wazrto troszkę dołorzyć o ile masz skąd.

pozdrawiam

(2015/01/02 08:57)

u?ytkownik102837


Niestety z takimi pieniądzmi to nie poszalejesz. Za 300zł można kupić bata 7m a nie 13m tyczkę. Jeśli chodzi o używki to jest to dobra opcja, ale nie kupuj nic przez internet, tylko śledź na bieżąco olx czy allegro i wypatruj czegoś z okolicy. Ponieważ lepiej jest podjechać wziąć coś do ręki i dokładnie obejrzeć kij czy nie ma żadnych pęknięć. Z doświadczenia powiem ci jeszcze tyle że nie warto jest kupować kij które są z starszych serii ponieważ będziesz miał problem z dokupieniem składów, dopalaczy itp. Mało tego serwis takiego kija również jest nie łatwy i niestety drogi. Dlatego wędziska które mają np 5 lat i robiły furole kilka lat temu są dobre pod względem użytkowym ale mają swoje minusy. Najlepiej jest kupić kij od laika który wziął tyczkę i po roku mu się nie spodobała dla tego ją sprzedaje. Ponieważ taki kij jest mało eksploatowany ale żeby coś takiego wyczaisz musisz tak jak wcześniej wspomniałem szukać, szukać i jeszcze raz szukać oraz sprawdzać w realu, no chyba że maż duże zaufanie do ludzi ;) (2015/01/03 17:13)

Roach Shop


Zgadzam się po części z poprzednią wypowiedzią kolegi "bocznytrok".

Jednak dobre tyczki, nawet te pięcioletnie  czy starsze, zwłaszcza te topowe mają masę części wtórnych na rynku. Dobrze jeśli tyczka ma kompatybilne elementy z innymi modelami ( nie koniecznie tej samej marki ).

Kij który znudził się laikowi po roku nie będzie kosztować tych 300 zł :) A jeśli tak to szkoda takiego kija kupować. Będzie ciężki, źle wyważony i lejący się jak krowi ogon :|

Jak byś dołożył 200-300 zł prędzej byś coś znalazł. Na 13 m nadal to będą wędki ciężkie jednak na 11,5 może być już coś przyzwoitego. Tzn, kupić wędkę 13 m, a łowić na 11,5. Zazwyczaj ( nie jest to regułą ), po odjęciu ostatniego elementu robią się wędki nadające się do łowienia. Jeśli zaczniesz od ciężkiej 13, możesz się zniechęcić.

Tak jak boczny napisał, najlepiej poszukać czegoś w okolicy, usiąść na kosz i pomachać kijem.

Co do napraw elementów nigdy nie zapłaciłem więcej za naprawę jednego elementu bez kosztu wysyłki jak 30-40 zł. Czy to jest dużo czy nie, jest to dla każdego sprawa osobista.
Tyczki łamią nawet najlepsi, także jest to coś normalnego wg mnie. Każdemu zdarza się błąd. Bo właśnie najczęściej to przez nas samych kije ulegają uszkodzeniu.

Dobrze, żeby w tyczce oprócz jednego topu był chociaż top do kubka. Zwiększa to twoje możliwości nad łowiskiem. Nad większą ilością topów nie ma sensu myśleć jeśli jeszcze nie wiesz czy będziesz tą metodą łowił dłużej.

Tak czy inaczej zawsze każdemu radzę przed zakupem tyczki, zakup kosza/podestu. Sam zaczynając tą przygodę rozpocząłem od zakupu kosza. I inaczej sobie tego nie wyobrażam.

Czasami warto zacisnąć pasa i zaoszczędzić nieco więcej niż później żałować wydanych pieniędzy.


Pozdrawiam (2015/01/06 17:49)

u?ytkownik167078


Poszukaj na forum wedkarzy wyczynowych może tam coś znajdziesz (2015/01/06 21:56)

Romuald55


Kup Kolego najtańszą jaką znajdziesz,używaną oczywiście.Za te pieniądze powinno Ci się udać.I tak z dużym prawdopodobieństwem ją połamiesz zanim nauczysz się nią łowić.Nauka i tak będzie tania.Dla Twojej wiedzy,średniej klasy używana tyczka to wydatek ok 2000 zł. (2015/01/06 22:26)

LYSY


Za trzy setki można spokojnie kupić tyczkę 11m firmy Mikado. Ciężka, toporna, lejąca się, ale przy odpowiednim samozaparciu odpowiednia do nauki, i bardzo odporna na błędy początkujących. Najważniejsze - nie zniechęcać się, uczyć i zbierać na lepszą tykę. (2015/01/16 23:01)