Zaloguj się do konta

Tyczka 11m z Decathlonu.

utworzono: 2011/10/09 14:18
marcinWWY

Witam mam zamiar kupic tyczke 11m z decathlonu jest to tyczka 11m o wadze 950 g to bedzie moja pierwsza tyczka jestem poczatkujacym i prosze o rady , kosztuje ona 480 zł ....... [2011-10-09 14:18]

bednar14

Nie znam się na wędkarstwie wyczynowym ale w takim przypadku jak twój wolałbym poszukać coś w cenie do 600 zł.A wtedy można kupić coś z mikado lub robinsona czy yorka.
[2011-10-09 17:12]

Wedkarz87

Dokładnie jak kolega wyżej mówi... lepiej dołóż pare groszy i kup coś porządniejszego bo w decathlonie to sama chińszczyzna :/ kupiłem raz spinning u nich :/ porażka, a zapłaciłem 80zl
[2011-10-09 18:53]

ryukon1975

Witam mam zamiar kupic tyczke 11m z decathlonu jest to tyczka 11m o wadze 950 g to bedzie moja pierwsza tyczka jestem poczatkujacym i prosze o rady , kosztuje ona 480 zł .......



Też nie jestem fachowcem w takim łowieniu.Jednak poprzednicy zwracali uwagę tylko na cenę.ja tak na chłopski rozum patrzę na długość i wagę.Masz pojecie jak trudno będzie utrzymać to w rękach przez dłuższy czas? Kij długi i ciężki.
[2011-10-09 19:12]

bednar14

Prawda jest talka ze tyczka to drogi interes bo do teko potrzebujesz jeszcze rolki,kosz,podest,gumy .itd wiec lepiej się zastanów czy cię na to stać jeżeli masz 480 zł na tyczkę.Może lepiej poczekać do wiosny i dozbierać troszkę kasy lub spróbować łowić inną metodą tańszą.
[2011-10-09 19:53]

89krzysztof

To zależy jak łowisz. Jeśli czysto amatorsko, wyskoczysz na rybki 2-3 razy w tygodniu to Bat 7m wystarczy, choć tyczka to trochę większa wygoda. Ale tyczka lżejsza, bo trzymać kilogram przed dłuższy czas ...
[2011-10-09 19:58]

marcinWWY

No rozumiem Ja mam kupione juz rolki taki tulipanek podestu narazie nie mam ale bede mial mam juz wszystko kupione tylko tyczka do  ,,600 zł ''  [2011-10-09 20:45]

krzysiek2907

Witam dołącze się do rozmowy. Osobiście wydaje mi się żebys rozpoczoł zabawe z zestawem skróconym od 9.5m na 11 bedziesz miec jeszcze czas. Masz tu 1 tyczke do kwoty jakiej szukasz http://allegro.pl/tyczka-york-warrior-putover-9-5m-gratisy-od-ss-i1856588556.html tylko ja na Twoim miejscu poszukałbym jeszcze dodatkowego topu do niej. Koszt takiego topu wynosi max 200zl ale widziałem że są już za 160zł wiec może zmieścisz sie w kwocie 600zł. Na taka tyczke łapie kolega tylko ze on ma 11m musze przyznać że nawet jest ciekawa, jest to tyczka kanałowo-jeziorowa, sztywna nie ma żadnego zwisu i wmiare szybka wiec na zawody bedzie napewno dobra. A i jeszcze jedno bardzo fajnie ze w tak młodym wieku zaczynasz wędkarstwo zawodowe ja kupilłem swój 1 skrócony w wieku 11lat i byl nim matrix 777 to dopiero była tyczka ^^ ręce po 3h juz nie czułem a łapałem tylko na 9.5m. Jak bedziesz potrzebowac jakieś pomocy przy zestawie skróconym to pisz,  będę starał się tobie pomóc. [2011-10-10 12:25]

gruncik21

Witam
Sam mam tyczkę 9,5 m i już trochę wiem o wędkarstwie wyczynowym i polecał bym ci tą tyczkę
http://allegro.pl/tyczka-warrior-put-over-950-cm-kosmiczna-cena-i1901901310.html             
sam mam taką i jestem bardzo zadowolony łowię też na grunt jeśli jesteś zainteresowany i potrzebujesz pomocy to pisz ;D
[2011-11-08 19:26]

Romuald55

Kolego marcinWWY...Każda tania tyczka będzie dobra do nauki.Nie mając doświadczenia i pewnych nawyków bardzo łatwo tyczkę uszkodzić.Z czasem kupisz sobie lepsza.Podstawowe wyposażenie to rolki po których przesuwa się tyczkę/całej tyczki nie unosi się do góry jak bata/,oraz tulipan lub siatka do odkładania tyczki.Kombajn ,platforma ułatwiają łowienie ale nie są niezbędne.Szkoda że mieszkasz daleko bo mógłbym Ci sprzedać Mikado 11m+kombajn za nie wiele więcej niż chcesz przeznaczyć. [2011-11-08 19:57]

Romuald55

Kolego hefeed8,za te pieniądze 11m i tylko 950g to dobre parametry.Moja trzynastka waży 750gram ale to Colmic.I...nie ta grupa cenowa. [2011-11-08 20:02]

hipek78

Ja swoją pierwszą tyczkę także kupiłem Decathlonie. Miała 9,5m i mam ją z resztą do tej pory (jako zapasową). Myślę, że taki tani sprzęt jest najlepszy do nauki. Później zawsze można zakupić coś lepszego. [2011-11-10 09:30]

kaptur0

Odgrzeję trochę kotleta po kilku dobrych latach. I moje pytanie brzmi podobnie czy warto zakupić takową tyczkę z decathlonu w granicach 400/500? Będzie to moja pierwsza tyczka, która ma służyć do wędkowania rekreacyjnego i ewentualnie na jakiś kołowych zawodach. Nie spodziewam się że jest to super sprzęt, ale tak jak wspomniałem wcześniej ma ona służyć do nauki i sprawdzenia z czym to się je. A może ktoś takową tyczkę posiada bądź posiadał i może o niej trochę opowiedzieć. Uprzedzę odpowiedzi typu lepiej bat, posiadam baty od 4 po 8 metrów markowe i nie markowe. [2019-05-08 16:20]

patryk-kociemba

powiem tak jak mi to kiedyś pisali, lepiej nawet 100 zl dodać i kupić nieco lepszą lecz uzywaną. Na OLx mozna trafic cos fajnego, a mowie to powieważ podobnie jak Ty uparłem sie na tania nówke i nie było to przyjemne łwoenie, gdyż tyczki tego typu są zle wyważone, rece sie męczą szybko , a i gdybyś chcial do niej dokupi ctopy czy cos to koszty także wzrastaja. [2019-05-09 08:06]

Sith

Nie znam się na tyczkach, bo od ponad ćwierćwiecza wyłącznie spinninguję, ale generalnie nie kupowałbym sprzętu wędkarskiego z żadnego marketu.
Jedynym elementem wyposażenia jaki kupiłem trzy lata temu w Decathlonie była torba wędkarska z czterema pudełkami. Pudełka średniego poziomu, służą mi jako magazyn nieużywanych bieżąco przynęt, natomiast torba zdaje doskonale egzamin. W głównej części mieści cztery pudełka DRAGON VS-3010 Versus ND 20,5 x 14,5 x 4 cm i miniapteczkęw odrębnej kieszeniprzypony, nożyczki, szczypce, dokumenty i inne drobiazgi. Poza tym wnętrzejest wyściełane grubą folią i użyte mokre przynęty wrzucam luzem do środka i nie obawiam się że wczepią się kotwiczkami, a jednocześnie nie "kiszą" się w pudełku i nie nanoszą tam wilgoci. [2019-05-09 13:29]