Twój ulubiony piłkarz i klub - jaki i dlaczego ?

/ 100 odpowiedzi
u?ytkownik99701


Diego Maradona - za stary żeby grać . Kiedy odejdzie - świat piłki pogrąży się w żałobie i to będzie jedyna szansa na to , by zakończyć raz na zawsze ten piłkarski cyrk. Piłka nożna powinna mieć charakter wyłącznie ludyczny , zabawowy . Gra w piłkę powinna dawać radość , zdrowie i być ekspresją prostoty życia . Uważam ,że takie założenia sportu - są jak najbardziej zasadne - dlatego też niezrozumiały i odrażający wydaje mi się dzisiejszy wymiar piłki nożnej czy sportu w ogóle... Świat sportu , piłki nożnej nie wyłączając - to sfera pełna zepsucia , blichtru pod , którymi od dawna nie kryje się ani jeden pierwiastek zamiłowania do sportu czy  hartu dla  duszy i ciała. (2012/01/10 17:13)

baloonstyle


Mój ulubiony klub - Juventus Turyn
Mój ulubiony piłkarz - Kiedyś Roberto Baggio, Dino Baggio obecnie Claudio Marchisio, Alan Smith, Gigi Buffon.
Dlaczego ? Otóż od dziecka kochałem Włoch.. Uwielbiałem Dino Baggio i Gigiego Buffona.. Gigi przeszedł do Juve i od tego czasu polubiłem ten zespół :) później dostałem koszulkę Nedveda i tak mi zostało do dziś :D Czemu lubię Claudio Marchisio ? Bo od primavery śledziłem jego losy był moim ulubionym wychowankiem w Turynie później przebił sie do pierwszego składu.. w serie b dostawał dużo szans i powoli przekonywał do siebie trenerów bo nie polskich kibiców którzy byli na niego w większości na anty mówiąc że jest niewidoczny i nic nie wnosi.. Teraz nawet Polacy go pokochali bo odgrywa pierwszoplanową rolę w drużynie :) szkoda że zaczęli dostrzegać to dopiero jak zaczął strzelać bramki :)

Pozdrawiam
Andrew

No kolego Forza Juve :)
Bardzo podoba mi się taka odpowiedź :))
(2012/01/10 17:30)

Andrewv600


Dzięki ;D miło zobaczyć swoich na wędkarskim forum ! Takich ludzi którzy z Juve pozostają na dobre i na złe w serie a i w serie b !

Pozdrawiam (2012/01/10 20:54)

Jemes199


Jestem fanem Fc Barcelony od 1998 roku. W 2000 roku dostałem swoją pierwszą  koszulkę Figo z FC Barcelony, parę dni później przeszedł do realu, napis zdarłem z koszulki zostawiłem tylko numer.  (2012/01/22 11:25)

mlodystm


Lechia Gdańsk od 10lat, Celtic Glasgow od kiedy Boruc stanął miedzy słupkami :) (2012/01/22 12:40)

Brzanol


BarcelonaLionel Messiod zawsze;)  (2012/01/25 13:35)

eazy-e-1997


Uwielbiam Real Madryt za styl gry i za to co osiągneli na arenie międzynarodowej. Ulubieni zawodnicy to: Zidan za wszystko piłkarz poezja :), Casillas za ogromny talent fajnie się go ogląda, Roberto Carlos- rzuty wolne i podkręcanie, oraz oczywiście Rivaldo suuuuper piłkarz uwielbiam go za sposób gry, talent  (2012/01/25 14:06)

mlodystm


Uwielbiam Real Madryt za styl gry i za to co osiągneli na arenie międzynarodowej. Ulubieni zawodnicy to: Zidan za wszystko piłkarz poezja :), Casillas za ogromny talent fajnie się go ogląda, Roberto Carlos- rzuty wolne i podkręcanie, oraz oczywiście Rivaldo suuuuper piłkarz uwielbiam go za sposób gry, talent 


Widać, ze kolego pamiętasz tamte czasy i nie jestes fanem od wczorajszych Gran Derbi :) Pozdrawiam. (2012/01/26 11:46)

89krzysztof


Uwielbiam Real Madryt za styl gry i za to co osiągneli na arenie międzynarodowej. Ulubieni zawodnicy to: Zidan za wszystko piłkarz poezja :), Casillas za ogromny talent fajnie się go ogląda, Roberto Carlos- rzuty wolne i podkręcanie, oraz oczywiście Rivaldo suuuuper piłkarz uwielbiam go za sposób gry, talent 



Chodzi o tego egipcjanina, Zidan z Bourssi Dortmund ?  (2012/01/26 12:28)

endzi63


od kołyski Widzew. (2012/01/26 13:50)

u?ytkownik74578


Malo znana historia LEGII Warszawa


Przed 1939: W I lidze od 1927 roku. Trzecie miejsce w 1928, 1930 i 1931 roku. W 1936 roku spadek do II ligi. W 1938 rozwiązano wszystkie drużyny Legii.


Po II wojnie światowej: 1945 - reaktywacja Legii 1947 - awans do I ligi


1947 - prezesem WWKS Legii zostaje generał dywizji Jerzy Bordziłowski (od 1919 w Armii Czerwonej), który w czasie wojny polsko - bolszewickiej walczył po stronie ZSRR. Od 1944 członek Ludowego Wojska Polskiego. W 1951 roku zostaje przewodniczącym Sekcji Piłki Nożnej GKKF (ówczesny PZPN). Od 1954 szef sztabu generalnego w LWP. W 1956 roku wydał rozkaz krwawego stłumienia wydarzeń czerwcowych w Poznaniu. W tym zrywie narodowym zginęło 58 osób - dane oficjalne - i kilkaset osób zostało rannych. Nie ma co liczyć osób dotkniętych represjami. W 1983 roku zmarł w Moskwie.

1950 - prezesem zostaje gen. Armii Stanisław Popławski (skrajny komunista, antyPolak) W czasie wojny polsko - bolszewickiej walczył po stronie ZSRR. Od 1944 członek Ludowego Wojska Polskiego. W 1947 roku po sfałszowaniu wyborów zostaje posłem z ramienia PPR (późniejsze PZPR). Od 1949 zostaje Ministrem Obrony Narodowej. Był prawą ręką Konstantego Rokossowskiego (wielki przeciwnik polskości) Człowiek ten pozwolił wykrwawić się warszawiakom podczas PW44. W 1950 roku zostaje członkiem PZPR. W 1956 roku prezes Legii Stanisław Popławski dowodzi oddziałami tłumiącymi powstanie Poznańskiego Czerwca. Był bezpośrednio odpowiedzialny za śmierć prawdziwych polskich patriotów. Popławski był wielkim promotorem wojskowej kariery Wojciecha Jaruzelskiego. W 1973 roku umiera w Moskwie.


W 1949 roku dokonuje się reforma ligi na wzór radziecki. Powstaje CWKS zamiast WKS. Klubowi CWKS Legia Warszawa oficjalnie na szczeblach władzy przyznano nowy etat. Znacznie wzrosły dotacje finansowe dla klubu ze strony elit rządzących. Został uczyniony zasadniczy krok w kierunku późniejszych osiągnięć klubu nienotowanych dotąd w jego historii. W 1947 roku w kadrze Legii było 15 zawodników. Nikt w niej nie chciał grać. Od roku 1949 CWKS oficjalnie otrzymał możliwość `powoływania' zawodników. Efekty przyszły szybko. Już w roku 1952 w siedmiu drużynach CWKS grało ponad 100 zawodników. Pod przymusem byli ściągani kolejni gracze.


W roku 1953 klub OWKS (Wawel) Kraków zostaje v-ce mistrzem Polski. CWKS dopiero 5. Jeszcze tego samego roku OWKS-y zostają zlikwidowane, a ich piłkarze trafiają do CWKS Legii. Ale CWKS wciąż był słaby. W roku 1954 mistrzem Polski zostaje Polonia Bytom. CWKS był dopiero 7. Jeszcze tego samego roku czołowi piłkarze Polonii: fantastyczny Mahseli, Kempny, Ciupa i Cehelik otrzymują 'powołania' do Legii. W 1955 roku CWKS zdobywa pierwszy w historii tytuł mistrzowski. Podstawową jedenastkę tworzyli: Orłowski, Szymkowiak(obaj od dłuższego czasu w Legii), Mahseli, Kempny (`powołani' na sezon 55 z Polonii Bytom), Ernest Pohl (najlepszy strzelec w historii polskiej ligi - CWKS ukradli go Górnikowi Zabrze), Strzykalski ( ze zlikwidowanego wcześniej OWKS Kraków), Pieda (`powołany' z Ruchu Chorzów), Kowal ( z OWKS Kraków), Brychczy, Cehelik ( `powołany' z Polonii Bytom), Woźniak. PZPR i jego elita dopięła swego. Komunistyczny twór poprzez zastraszanie i `powoływanie' piłkarzy mógł się cieszyć z sukcesu. W tym samym 1955 roku CWKS wygrywa pierwszy raz Puchar Polski. W sezonie 1955 mistrz z roku 1954 Polonia Bytom spada do II ligi!  

(2012/01/27 18:24)

king12


Mój ulubiony klub to Manchester United jest to świetny klub za wodzą Sir Alexa Fergusona ten klub zaistniał na świecie,a najlepszy piłkarz to Lionel Messi jego technika jest wspaniała . Z polskich klubów najbardziej lubię Olimpię Elbląg:) (2012/02/03 14:40)

Algen


R10
Ronaldinho Gaucho. Czasy gry w PSG, Barcelonie i Milanie :) Coś wspaniałego.
Ten człowiek był piłkarzem który wniósł na boisko piękność futbolu. Jego charakterystyczny styl dryblingu, biegania, balans ciała, strzały, podania świadczyły o jego niepowtarzalnym charakterze. Lubił ośmieszać rywali, omijając ich niespotykanymi dryblingami.
(2012/02/03 16:19)

michal0210


Z Polskiej Ligi to tylko Poznański Lech KKS! W połowie jestem poznaniakiem. Jeżeli chodzi o klub zagraniczny to FC Barcelona!  Zainteresowanie Barceloną wzięło się od czasów Rivaldo! Był moim idolem w młodzieńczych latach!  (2012/02/03 17:32)

eazy-e-1997


Uwielbiam Real Madryt za styl gry i za to co osiągneli na arenie międzynarodowej. Ulubieni zawodnicy to: Zidan za wszystko piłkarz poezja :), Casillas za ogromny talent fajnie się go ogląda, Roberto Carlos- rzuty wolne i podkręcanie, oraz oczywiście Rivaldo suuuuper piłkarz uwielbiam go za sposób gry, talent 

sorki zjadłem ,,e,, powinno byc zidane mój błąd :)

(2012/02/03 22:15)

Drabik321


Ulubony klub to Mancheser City ! ! ! Pilkarz : Szczęsny , Hart. Dlaczego ? hmm no poprostu sam jestem bramkarzem . imponuja mi umietnosciami :) (2012/03/11 23:09)

u?ytkownik105449


P. Maldini za oddanie druzynie, za charakter i gre na najwyzszym poziomie do konca kariery. Jeszcze F. Inzaghi za ten spryt w polu karnym i radosc po strzeleniu kazdej bramki. Jezeli chodzi o ulubiony klub to oczywiscie Milan. (2012/03/12 07:24)

JOPEK1971


Zibi,czyli Zbyszek Boniek.Hiszpania 82 Polska-Belgia 3-0,coś wspaniałego,Włodek Smolarek w meczu Polska-Związek radziecki to majstersztyk logicznego myślenia,zamiast atakowac bramkę przeciwnika Włodek do narożnika łapiąc chorągiewkę,atakowany przez dwóch ruskich nie dał sobie odebrac piłki,mistrzostwo,Messi pewnie nie dał by rady. (2012/03/12 13:25)

SylwKwn


Z rodzimych teamów tylko (L)EGIA WARSZAWA, Od Zawsze Na Zawsze, Liberta Per Gli Ultras !!!

 

Z Zagranicy: Juve, Barca, Manchester United-ten z czasów niezapomnianego Erica Cantony oraz FC Den Haag-dlaczego, wiadomo, PRZYJACIELE !!!

Jeśli chodzi o piłkarzy, jest ich kilku, wymienię tylko tych niektórych : Wojtek Kowalczyk, Leszek Pisz,Grzesiek Szamotulski, Artur  Boruc, Ivica Vrdoljak, Miro Radovic, Eric Cantona, Peter Schmeichel, Del Piero, Zidane, Nedved, Rivaldo, Xavi, Iniesta, Messi.

To by było na tyle. Peace (L)

(2012/03/12 16:36)

97wedkarz97


Legia Warszawa i oczywiście Leszek Pisz i jego piękne rzuty wolne.:) (2012/03/12 17:39)

adi88


Ty(L)ko Legia-miłości się nie tłumaczy :) doping, atmosfera-to jest to!
Piłkarz-mimo wszystko Zidane, a z naszych Boruc za charakter.
Pzdr dla Legionistów i nie Legionistów też :)

ps.dziś mecz przy Łazienkowskiej, i szaliczek już czeka na wieszaku :) (2012/03/20 12:46)

ajosz


Ruch Radzionków piłkarz :indrissa Cisse   i oczywiscie FC BARCELONA piłkarz :Dani alves (2012/03/24 18:33)

lin2000


Piłkarz to Francesco Totti,a klub to As Roma.Dlaczego bo totti gra dobrze a as roma to legendarny najlepszy klub według mnie. (2012/04/03 20:54)

lin2000


Nareszcie ktoś z mojego miasta zawsze zks!!!!!!!! oe

(2012/04/03 20:58)

82marco


Ulubieni piłkarze to Diego Forlan i Frank Lampard. A klub to Atletico Madryt sam nie wien dlaczego :) ale od kilku lat kibicuje właśnie Atletico.  (2012/05/26 11:40)