Zaloguj się do konta

Twister czy ripper na szczupaka?

utworzono: 2011/03/09 14:41
spining hobby

Witam jak sądzicie czy twister jest bardziej skuteczny niż ripper na szczupaka sandacza i ononia czy wręcz odwrotnie.

Jeżeli dojdziecie do wniosku że twister to powiedzcie mi w jaki sposób go prowadzicie?

[2011-03-09 14:41]

zachariasz94

czy ty przypadkiem w ostatnich dniach nie robileś podobnego postu???

 

[2011-03-09 15:20]

spining hobby

nie ostatnio robiłem o gumach delande [2011-03-09 15:40]

Bootleg

Przecież nikt nie odpowie Ci tutaj, że na 100% łowniejszy jest twister czy też ripper. Każde łowisko jest inne. Obie przynęty mają inną pracę itd. Załóż na spina jedno i drugie i próbuj... Praktyka jest najlepszym doradcą. Metodą prób i błędów sam dojdziesz do tego, która z tych przynęt lepiej się u Ciebie sprawdza. Nikt nie poda Ci tu na tacy jedynej trafnej odpowiedzi.
[2011-03-09 16:08]

Witam jak sądzicie czy twister jest bardziej skuteczny niż ripper na szczupaka sandacza i ononia czy wręcz odwrotnie.

Jeżeli dojdziecie do wniosku że twister to powiedzcie mi w jaki sposób go prowadzicie?


Sorry ale to głupie pytanie. Żadna przynęta nie jest na 100% skuteczna oczywiście są killery ale nie udawajmy czasami one zawodzą. Co do wyższości kopyt od twisterów to można się tlyko przekonać łowiąć. Raz będą się sparwdzały kopyta raz twistery. Ryby to nie machiny i maj swoje preferencje i będą jadłyy co im się wydaje smaczne.
[2011-03-09 16:14]

ryukon1975

Faktycznie pytanie nie jest zbyt górnolotne.Gdyby spośród przynęt można wybrać tą najbardziej skuteczną to wszyscy by na nią łowili.Nie byłoby twisterów,kopyt,obrotówek cykad,wahadłówek, woblerów itd..Byłaby tylko-przynęta spinningowa-na którą wszyscy by łowili.Jednak jak dla mnie wędkarstwo spinningowe straciłoby ogromnie na uroku,co zastąpiłoby zabawę z przynętami poszukiwania,zakupy,wybieranie ich na łowisku,zmienianie ich i wiązane z nimi nadzieje ?
[2011-03-09 16:39]

minus

Przecież nikt nie odpowie Ci tutaj, że na 100% łowniejszy jest twister czy też ripper. Każde łowisko jest inne. Obie przynęty mają inną pracę itd. Załóż na spina jedno i drugie i próbuj... Praktyka jest najlepszym doradcą. Metodą prób i błędów sam dojdziesz do tego, która z tych przynęt lepiej się u Ciebie sprawdza. Nikt nie poda Ci tu na tacy jedynej trafnej odpowiedzi.

taaaaaaaaa
[2011-03-09 16:51]

marapala

Faktycznie pytanie nie jest zbyt górnolotne.Gdyby spośród przynęt można wybrać tą najbardziej skuteczną to wszyscy by na nią łowili.Nie byłoby twisterów,kopyt,obrotówek cykad,wahadłówek, woblerów itd..Byłaby tylko-przynęta spinningowa-na którą wszyscy by łowili.Jednak jak dla mnie wędkarstwo spinningowe straciłoby ogromnie na uroku,co zastąpiłoby zabawę z przynętami poszukiwania,zakupy,wybieranie ich na łowisku,zmienianie ich i wiązane z nimi nadzieje ?


nic dodac, nic ujac... [2011-03-09 16:53]

Faktycznie pytanie nie jest zbyt górnolotne.Gdyby spośród przynęt można wybrać tą najbardziej skuteczną to wszyscy by na nią łowili.Nie byłoby twisterów,kopyt,obrotówek cykad,wahadłówek, woblerów itd..Byłaby tylko-przynęta spinningowa-na którą wszyscy by łowili.Jednak jak dla mnie wędkarstwo spinningowe straciłoby ogromnie na uroku,co zastąpiłoby zabawę z przynętami poszukiwania,zakupy,wybieranie ich na łowisku,zmienianie ich i wiązane z nimi nadzieje ?

No jak widać wszyscy są zgodni. Są jedynie przynęty skuteczne i nieskuteczne ale to pojęcie względne zależne od układu odniesienia. Ale nie można powiedzieć która akurat w danej wodzie się sprawdzi. Próbuj i próbuj a będziesz wiedział co lubią szczupaczki w twojej wodzie. Metodą prób i błędów (ang. by trial and error) dowiesz się czym wolisz łowić. Najskuteczniejszą przynętą jest taka przynęta którą wędkarz ;lubi i w którą wierzy co sprawia że bardziej się stara nią prowokować do ataku drapieżnika.
[2011-03-09 17:18]

Rybczan

Witam.

Ja używam riperrów.

Pozdro :)

[2011-03-10 17:05]

fliper-89

koledzy dobrze pisza.

jesli juz tak bardzo chcesz zlapac tego szczupaka low na zywca napewno sie skusi.

a co do twisterow kup sb najlepiej 2 biale 

i do tego 2 kopyta biale bialy to najlepszy kolor w ciemnej i plytkiej wodzie pozdro

[2011-03-10 18:19]

czerwcowy0520

U mnie sprawdzają się kopyta Mikado Fishunter, a w przypadku braku efektów sięgam po mojego killera nr jeeden czyli gumę Relaxa Jumbo w kolrze hmm...powiedzmy kiełb-jazgarz. Guma ta jest połączeniem rippera z twisterem jak dla mnie jest kapitalna
[2011-03-10 18:26]

spines21


 
kuba234pCo u was się bardziej sprawdza na szczupaki Twister czy ripper i w jakich rozmiarach urzywacie tych gum ?PS.nie musicie pisac kolorów bo to dla niektórych sekret ale jesli mozecie to napiszcie jakiego szczupaka złowiliscie na jaka z podanych gum i jej wielkosć.
[2013-02-09 08:15]

MateuszR86

Jak ma wziąć to weźmie i na kukurydzę :P
[2013-02-15 13:39]

wirefree

Nie ma regul szczuply jak jest glodny to i uwiesi sie twistera 2-3cm z tym ze ciezko go na takim malenstwie wyholowac jak jest duza sztuka.  [2013-02-15 15:24]

z@mela

Moją  ulubioną przynętą  sa  twistery zwłasza mansa 8cm w kolorze perłowym  i te  dobrze sprawdzają  się  na łowiskach od 1,5 m  a na tych płytkich zarośnietych  lepsze sa  rippery np mansa  okolo 10cm  bardzo lekko obciążone  ale i tak najwazniejsze  jest by tchnąć w przynęte  troche zycia czyli przy lekkiej głowce powolny opad z pod szarpnięciami  . Rippery sa płaskie wiec  fajnie luterkują  za to  atutem twistera jest praca ogona nie za mocna nie za słaba.
Wniosek ze zarówno  twistery jak i  rippery sa bardzo dobrymi przynętami na  szczupaka i nie ograniczaj sie  do wybrania  tylko jednej z nich a staraj sie dostosować do łowiska i panujących w nim zwyczajów a szczupów połowisz :)
[2013-02-15 15:58]

kemax

Pszepraszam za błędy, wszystko opisać nie mogę bo mam problem z językiem, dlatego wysyłam foto. Moja najulubiona przynęta na szczupak to Keitech Little Spider, również nie źle pracuje Crazy Fish Vibro Fat. Przeprowadzenie wykorzystuję jak na rysunku. Myślie, że dla szczupaka jest nie ważne twister czy druga miękka przynęta, jej ważnie ile czasu ona będzie w wolnym spadku po tym jak jej podejmiecie nad dnem. [2013-02-16 20:55]

mikolaj37

Myślę że ripper a w szczególności kopyto jeśli chodzi o liczbę brań ale twister jest lepszy jeśli chodzi o zacięcie i skuteczny hol. [2013-02-16 21:48]