Zaloguj się do konta

Turawa - brania

utworzono: 2013/08/27 19:08
Psiuku

Witam ! W weekend wybieram sie do Turawy na nockę i  chciał bym sie spytać czy ktoś w ostatnim czasie był w Turawie ? Głownie mi chodzi o duże jezioro... I czy były jakieś efekty ( Leszcze/sandacz) ?   Z góry dziekuje :)

[2013-08-27 19:08]

erikos1976

Byłem tydzień temu przejazdem zielona woda(kwitnie) nie widziałem  żeby ktoś łowił z brzegu parę łodzi na jeziorze,nie wiem jak teraz. [2013-08-28 14:03]

szosz

Witam.Odnawiam temat.Był ktoś ostatnimi czasami z szanownych kolegów i koleżanek na tym zbiorniku w pogoni za sandaczem?Mam trochę wolnego i zamierzam wybrać się na cały dzionek na połów z łodzi.Szczerze powiedziawszy nigdy tam nie łowiłem  ale w tym roku powiedziałem że nie odpuszczę choćbym sam miał cały zbiornik przewiosłować:)Bardzo będę wdzięczny za wskazanie jakiś miejscówek na tę porę roku no i najważniejsze czy już w miarę żeruje czy jeszcze trzeba trochę poczekać żeby się nie zniechęcić;)Bardzo proszę o informację.Pozdrawiam serdecznie.
[2013-09-10 19:18]

mikefish

Witam.Odnawiam temat.Był ktoś ostatnimi czasami z szanownych kolegów i koleżanek na tym zbiorniku w pogoni za sandaczem?Mam trochę wolnego i zamierzam wybrać się na cały dzionek na połów z łodzi.Szczerze powiedziawszy nigdy tam nie łowiłem  ale w tym roku powiedziałem że nie odpuszczę choćbym sam miał cały zbiornik przewiosłować:)Bardzo będę wdzięczny za wskazanie jakiś miejscówek na tę porę roku no i najważniejsze czy już w miarę żeruje czy jeszcze trzeba trochę poczekać żeby się nie zniechęcić;)Bardzo proszę o informację.Pozdrawiam serdecznie.

Dla mnie łowienie na Jez. Turawskim jest równoznaczne z łowieniem w szambie. Smród, syf, zielona breja.
Do Turawy mam 15km...ostatni raz łowiłem tam 5 lat temu, przejazdem bywam kilkanaście razy w  roku. Często smród czuć już w odległości 300m od wody.
Z tego co wiem - ryb a nie bierze

[2013-09-10 22:06]

szosz

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
Co do tego szamba, to mam nadzieje że to tylko chwilowe i w końcu woda się wyklaruje, przynajmniej jak przyjdą ochłodzenia (z jednej strony chciałbym już delikatne nocne przymrozki i... trochę wyższy stan Odry, przynajmniej u mnie w Brzegu:).
Jeszcze raz dzięki za info.
Pozdrawiam.

[2013-09-10 22:47]

Witam.

W niedziele z wału od strony Niwek nie dalo się łapać- zielone zakwity( ok 50 m od brzegu) ,smród nie do opisania....

[2013-09-11 11:06]

szosz

Dziękuję za info.
W takim razie odpuszczam tam wyjazd.Poczekam aż zrobi się chłodniej.
Może na jeź.nyskim coś gryzie, bo odległość z Brzegu podobna więc tam się wybiorę.
Pozdrawiam serdecznie.
[2013-09-11 19:54]

mikefish

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
Co do tego szamba, to mam nadzieje że to tylko chwilowe i w końcu woda się wyklaruje, przynajmniej jak przyjdą ochłodzenia (z jednej strony chciałbym już delikatne nocne przymrozki i... trochę wyższy stan Odry, przynajmniej u mnie w Brzegu:).
Jeszcze raz dzięki za info.
Pozdrawiam.


A jak na Odrze u Ciebie, tj. ok. Brzegu? Taka sama lipa jak i w Opolu???
[2013-09-12 14:39]

proton77

Witam

koledzy a jak stan wody bo doszły mnie słuchy że cały czas spuszczają wode

[2013-09-13 03:08]

szosz

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
Co do tego szamba, to mam nadzieje że to tylko chwilowe i w końcu woda się wyklaruje, przynajmniej jak przyjdą ochłodzenia (z jednej strony chciałbym już delikatne nocne przymrozki i... trochę wyższy stan Odry, przynajmniej u mnie w Brzegu:).
Jeszcze raz dzięki za info.
Pozdrawiam.


A jak na Odrze u Ciebie, tj. ok. Brzegu? Taka sama lipa jak i w Opolu???



Lipa straszna.Woda niska i jeszcze ta zmienna pogoda.
Ponoć na stawach można poganiać za szczupakiem, bo parę znajomych było i coś tam złowili ale sam jeszcze nie byłem.
Wczoraj na Odrze byłem typowo za sandaczem i miałem kilka pstryknięć nie do zacięcia ale możliwe że to okonie skubały.
Trzeba raczej czekać na większą wodę.
Pozdrawiam.


[2013-09-13 09:01]