Zaloguj się do konta

Trzydniowe pozwolenie dla niezrzeszonego

utworzono: 2011/05/27 11:57
minus

Witam
Powiedzcie mi proszę czy osoba niezrzeszona w PZW (bez karty wędkarskiej) ma prawo łowić posiadając opłatę za 3 dni + opłatę za egzamin na kartę wędkarską

znalazłem takie druki

http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2011/pzw/zezwolenieokresowe.pdf

 i wnioskuję że po opłaceniu tego każdy może sobie połowić na wodzie PZW - myślę tu o moim znajomym który prawdopodobnie raz pojedzie na ryby.

Drugie pytanko - skąd taka osoba ma mieć rejestr połowu
[2011-05-27 11:57]

Nie. Musi posiadać Karte Wędkarską, a rejestr połowu może pobrać w Okręgu PZW. [2011-05-27 12:14]

minus

znalazłem link do rejestru połowu na stronie PZW Gdańsk - czy mogę go wydrukować i w takiej formie posiadać na łowisku

http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2011/pzw/rejestrpolowuryb2011.pdf
[2011-05-27 12:16]

minus

No a  ta opłata za egzamin? o co chodzi?
[2011-05-27 12:17]

No a  ta opłata za egzamin? o co chodzi?





No jeśli jesteś niezrzeszony, to chcąc mieć kartę wędkarską musisz zdać egzamin, nie płacisz za niego skarbnikowi w Kole, więc wysyłasz kasę za egzamin na konto PZW.



[2011-05-27 12:25]

JaroDaw

No a  ta opłata za egzamin? o co chodzi?

Ktoś kto posiada Kartę Wędkarską, a nie jest członkiem PZW ( bo np przestał płacić składki) może opłacić 3-dniówkę wydrukować zezwolenie z rejestrem i wędkować. [2011-05-27 12:27]

minus

OK czaję - czyli karta wędkarska jest niezbędna - no i dobrze

z tego co pamiętam to nawet na wodach komercyjnych karta tez musi być aby człek był przeszkolony w posługiwanie się wędką :)


[2011-05-27 12:37]

perwer

OK czaję - czyli karta wędkarska jest niezbędna - no i dobrze

z tego co pamiętam to nawet na wodach komercyjnych karta tez musi być aby człek był przeszkolony w posługiwanie się wędką :)



Na wodach komercyjnych ,gdzie płacisz odpowiednią kwote za dzień łowienia nikt Ci karty wędkarskiej sprawdzać nie będzie....Kartę wędkarską nie zdaje się na praktycznym tescie posługiwania sie wędka ,tylko sprawdzana jest wiedza na temat wymiarów i okresów ochronnych,rodzaju ryb itd...to co jest w zapisie RAPR.
Na łowiskach państwowych Polskiego związku już karta wędkarska jest wymagana oraz opłaty.Natomiast jeśli będziesz miał kontrole przez strażników i wszystkie opłaty będą ok,będziesz stosował sie do przepisów,to raczej żadnego nie interesuje czy wędką umiesz zarzucić czy nie.
[2011-05-27 13:22]

minus

OK czaję - czyli karta wędkarska jest niezbędna - no i dobrze

z tego co pamiętam to nawet na wodach komercyjnych karta tez musi być aby człek był przeszkolony w posługiwanie się wędką :)



Na wodach komercyjnych ,gdzie płacisz odpowiednią kwote za dzień łowienia nikt Ci karty wędkarskiej sprawdzać nie będzie....Kartę wędkarską nie zdaje się na praktycznym tescie posługiwania sie wędka ,tylko sprawdzana jest wiedza na temat wymiarów i okresów ochronnych,rodzaju ryb itd...to co jest w zapisie RAPR.
Na łowiskach państwowych Polskiego związku już karta wędkarska jest wymagana oraz opłaty.Natomiast jeśli będziesz miał kontrole przez strażników i wszystkie opłaty będą ok,będziesz stosował sie do przepisów,to raczej żadnego nie interesuje czy wędką umiesz zarzucić czy nie.

wiem że nikt nie sprawdza ale wg przepisów posiadać musisz


[2011-05-27 13:56]

robertsz

Tak oczywiście,ale gdzie i kiedy sprawdzają karty i opłaty
[2011-05-27 22:32]

szlurp

Witam. Zezwolenie na trzy dni? Dla niezrzeszonych?Jestem czlonkiem PZW od 11-tego roku życia, czyli już 55 lat. Łowiłem zawsze posiadając aktualna kartę wędkarską z wykupionymi wszystkimi możliwymi zezwoleniami. Kilka dni temu posiadając aktualną kartę, musiałem kupować (przez kilka dni) pozwolenia (po 15 zł za dzień) na łowienie na jeziorze PZW koło Szczytna. Bo okręg z Elbląga nie ma porozumienia z okręgiem mazowieckim. (DLACZEGO? Pytam przy okazji...) Natomiast każda osoba chętna do łowienia ryb na tym samym jeziorze, mogła sobie kupić takie zezwolenie bez posiadania karty wędkarskiej w pobliskim sklepie spożywczym.Więc jaka jest rożnica pomiedzy zrzeszonym, a niezrzeszonym? Żadna. Chyba tylko taka, że ja ryby złowione wypuszczam, a niedzielny wędkarz nie. No i ON nie zapłacił sto kilkadziesiąt złotych za legalne członkostwo w PZW. Nie skarżę się. Stwierdzam, że TO jest nienormalne.Pzdr. tb. 
[2011-05-31 16:45]

robertsz

Byłem ostatnio na Otominie złowiłem 8 płotek i wszystkie trafiły z powrotem do wody,a obok mnie czysta wolna amerykanka;czyli brak kart,brak opłat,nikt nie wie co to wymiar i oczywiście wszystko w reklamówkę i do domu,a Wy tu o zrzeszeniu.Do póki brak kontroli do póty wolna amerykanka
[2011-05-31 17:39]

Romuald55

Takie mamy prawo jakie nam zafundowali nasi parlamentarzyści.Nie PZW jako związek lecz Okręgi są uprawnione do rybactwa i one prowadzą samodzielna gospodarkę rybacką i finansową.Dlatego możemy łowić na terenie swoich okręgów i ewentualnie innych,które na zasadzie dobrowolnej wymiany wyrażają na to zgodę.Każdy inny przypadek podlega dodatkowym opłatom.Każdy okręg na swoich zasadach.Okręg jeleniogórski ustalił,że na okres do 3 dni można pobrać druk pozwolenia WYŁĄCZNIE przez internet i wnieść stosowną opłatę.Oczywiście,zarówno członkowie PZW jak i niezrzeszeni mają obowiązek posiadania karty wędkarskiej/nie dotyczy obcokrajowców/.Nie obowiązują rejestry połowów.Powyżej trzech dni pozwolenie można uzyskać w siedzibie okręgu oraz wyznaczonych Kołach.Podaje obowiązujący wzór takiego pozwolenia [2011-05-31 19:57]