Zaloguj się do konta

Trzy osoby na rybach-ile pozwoleń?

utworzono: 2014/01/12 22:32
stachuc

Mam dwóch synów 10 i 12 lat. Powiedzcie proszę ile mam wykupić pozwoleń?? Ja ma kartę wędkarską. Do tej pory wykupywałem pozwolenia dla siebie i dla synów. Podczas wakacji w czasie kontroli zapytałem strażnika a on odpowiedział że i tak możemy wspólnie łowić tylko na dwie wędki. To po co mi pozwolenia i składki dla synów?? Jak pytałem mojego szanownego prezesa koła to powiedział że musimy opłacić wszystko ale możemy łowić wszyscy na dwie wędki ?????
[2014-01-12 22:32]

tomex514

W RAPR napisane jest, że metodą gruntowo-spławikową można udostępnić wędki dwóm osobom do lat 14 (nie zrzeszeni) w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, jednocześnie nie wyklucza to łowienia opiekuna na JEDNĄ wedkę. Innymi słowy możesz łowić z synami po jednej wędce ale ryb możecie zabrać tylko tyle ile przypada na 1 osobę.

A jeśli chodzi o spinning to tylko jednemu synowi możesz dać wędkować jednocześnie samemu łowiąc.

Jeśli źle to zinterpretowałem opisz trochę dokładniej

[2014-01-12 23:42]

dariuszdyl

Przeczytaj w RAPR
II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
Punkt 6 podpunkty a i b [2014-01-12 23:56]

grzegorz not

W RAPR napisane jest, że metodą gruntowo-spławikową można udostępnić wędki dwóm osobom do lat 14 (nie zrzeszeni) w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, jednocześnie nie wyklucza to łowienia opiekuna na JEDNĄ wedkę. Innymi słowy możesz łowić z synami po jednej wędce ale ryb możecie zabrać tylko tyle ile przypada na 1 osobę.

A jeśli chodzi o spinning to tylko jednemu synowi możesz dać wędkować jednocześnie samemu łowiąc.

Jeśli źle to zinterpretowałem opisz trochę dokładniej

Z tym spinningiem to niezupełnie tak jak piszesz. Proponuję zajrzeć do regulaminu, tam wszystko jest w czytelny sposób opisane. [2014-01-13 08:25]

halski021

A na czyjej wodzie wędkowaliście? [2014-01-13 08:41]

Artur z Ketrzyna

Mam dwóch synów 10 i 12 lat. Powiedzcie proszę ile mam wykupić pozwoleń?? Ja ma kartę wędkarską. Do tej pory wykupywałem pozwolenia dla siebie i dla synów. Podczas wakacji w czasie kontroli zapytałem strażnika a on odpowiedział że i tak możemy wspólnie łowić tylko na dwie wędki. To po co mi pozwolenia i składki dla synów?? Jak pytałem mojego szanownego prezesa koła to powiedział że musimy opłacić wszystko ale możemy łowić wszyscy na dwie wędki ?????

Jeśli chodzi o wody PZW. To obowiązuje RAPR, który mówi;

II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w
ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod
opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.
To znaczy jak do tej pory wędkowałeś. Dla dzieciaków opłacałeś Składka okręgowa – uczestnika 20 zl (O. Olsztyński) i Składka członkowska ulgowa 75%. Dzięki temu dzieciaki mogły mieć własne stanowisko i limit...

A jeśli nie chcesz im opłacać składek, to;

6. Młodzież nie zrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.

Wynika z tego że w tej metodzie możesz wędkować z oboma synami, w granicy twego limitu i stanowiska, każdy z was na 1 wędkę, i rybki trzymacie w 1 siatce. A ty odpowiadasz za nich i za to co w siatce.
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.
tu może tylko jeden syn z tobą wędkować w granicy twego limitu i stanowiska, każdy z was na 1 wędkę, i rybki trzymacie w 1 siatce. A ty odpowiadasz za niego i za to co w siatce.

8. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi, posiadającemu kartę
wędkarską, jedną ze swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego
mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka
składki członkowskiej oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód. Powyższe
ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie
wędki.
Tak więc możesz też wędkować ze swoją żoną jak ma kartę wędkarską ale tylko na spławik lub grunt i w granicy twego limitu i stanowiska, każdy z was na 1 wędkę, i rybki trzymacie w 1 siatce. A ty odpowiadasz za nich i za to co w siatce.

Tak więc masz kilka opcji.
Ps. Kiedyś było coś takiego jak zezwolenie rodzinne...

Ja do tej pory brałem swych dzieciaków ze sobą na rybki w ramach mego zezwolenia. Ale już ukończyły 14 lat, i musi wyrobić kartę wędkarską. No i koszt składek to jakieś 120 na dzieciaka. A mi/nam nie zależy na tym by zabierać tyle ryb. Często wypuszczamy wszystkie złowione ryby....

[2014-01-13 09:31]

Jack14

Przecież kolega napisał w pierwszym poście :-(

Ja to rozumiem tak:

dorosły (tatuś) ma kartę wędkarską +opłaty

jeden synek ma wykupine opłaty (zezwolenie)

drugi też

To dlaczego nie może każdy wędkować w ramach własnego limitu pod opieką osoby dorosłej posiadającej KW ( w tym wypadku ojaca)

ps

Podsumowując każdy z was może wędkować niezależnie na dwie wędki w ramach nawet członka uczestnika.

Takie jest może zdanie.

[2014-01-13 17:29]