Zaloguj się do konta

Trzy dni na Warcie - jak opłacić ?

utworzono: 2012/06/02 01:56
camelot

Mam pytanie ?   Syn wybiera się do Polski na urlop i chciałby przez trzy dni powędkować sobie na Warcie w okolicach miejscowości Pyzdry. Nie jest członkiem PZW i nie posiada Karty wędkarskiej. Czy istnieje możliwość jakiejś opłaty by mógł wędkować legalnie ?  Jeśli tak , to w jaki sposób można to załatwić ?  No i jeśli jest to w ogóle możliwe , to czy procedura wykupu takiego zezwolenia nie będzie trwała dłużej niż urlop ?    [2012-06-02 01:56]

khakiprichi

tak opłaca się pozwolenie u skarbnika koła w najbliższej okolicy jest jeden mankament dniówki w pzw są strasznie drogie w tamtym roku 40zl doba więc nie wiem czy się opłaca :)
na stronie pzw poznań wyczytałem
pozwolenie na 3 dni dla niezrzeszonych i cudzoziemców 70zł
[2012-06-02 09:11]

ayem

Jeżeli syn nie jest cudzoziemcem to powinien posiadać kartę wędkarską .
[2012-06-02 11:25]

jurek

Niestety to będzie trochę kosztować .
[2012-06-02 12:29]

camelot

Tak podejrzewałem, że będzie z tym problem !   Mając paszport polski - nie jest się cudzoziemcem !  Wnioskuję z tego, że musi wyrobić kartę w Urzędzie Gminy ?  - Biorąc pod uwagę urzędniczą opieszałość - może to potrwać trochę i urlop się skończy !    Znając temperament syna, obawiam się, że pojedzie na ryby nielegalnie.   Na pewno ani ja , ani syn tego nie chcemy ! - Czy naprawdę jest to tak trudno umożliwić legalny pobyt nad rzeką z wędką w ręce ?  Ktoś może powiedzieć : - Niech sobie pojedzie na komercję !  - Ale to nie o to chodzi przecież. Równie dobrze można rybę kupić w sklepie rybnym !   Przed emigracją zabierałem syna ze sobą na Wartę. I tamte czasy oboje wspominamy z sentymentem. Teraz syn chce sam odwiedzić te stare kąty. Przecież tak naprawdę nie chodzi tu żadne ryby ! - Niech sobie pływają  i cieszą się dobrym zdrowiem !  [2012-06-02 15:07]

ayem

Pozostaje tylko przed przyjazdem zaznajomić się z regulaminem i niestety iść zdać odpowiedni egzamin , nie jestem pewien ale kartę wyrabiałem chyba jeden dzień , ale pewny nie jestem . No a potem na kolejne urlopy jak znalazł.
[2012-06-02 16:20]

z@mela

Karte  wyrobi od ręki   ale gdyby sie to nie udalo   to  nie ma  co  się podniecać i normalnie wyskoczyc  nad wodę  nawet jak dowalą  mandat to nie bedzie on wysoki  a szansa  ze pojawi  sie  tam kontrol  to jak trafienie  5  w totolotka :) .

Okolice  Pyzdr to najbardziej kłusowniczy   rejon  więc  nie ma  co sie  obawiać     chyba  ze  wędkowanie  bedąc w strachu nie  wchodzi w gre .
[2012-06-02 16:33]

ayem

w sumie prawda , wędkuje od kilku lat ale nigdy nie byłem kontrolowany.
[2012-06-02 16:42]

camelot

Dziękuję za rady !  Namówię syna by pierwsze kroki skierował do U.Gminy.  Na pewno karta przyda się na przyszłość w razie czego.  To prawda że okolice Pyzdr roją się od kłusowników.  Też gdy jeździłem tam przez całe lata , - nigdy nikt mnie nie kontrolował a kłusole z siatami chodzili sobie w biały dzień spokojnie jak na procesji Bożego Ciała !    Nie mniej jednak prawo - to prawo !  I będziemy starali się jakoś załatwić opłatę !   Jest jeszcze jeden problem : - Pleszew to Okręg kaliski   a Pyzdry to Koniński.  Zapewne tradycyjnie nie ma umowy pomiędzy tymi okręgami ?  Więc jeśli mu się uda zapłacić  to i tak nie załatwi sprawy !  Czy w miejscowym Kole w Pleszewie jest  wstanie zapłacić za Konin ?  [2012-06-02 18:14]

z@mela

Niestety  nasz kochany okreg tradycyjnie nie podpisal  wzajemnego porozumienia z koninem a  dodatkowo jeszcze z poznaniem  znaCZY SIE  na poznan jest doplata 55 a na konin    pelnka  skladka roczna na ich okręg.

W Pleszewie nie wykupie  zezwolenia i przez internet tak samo  :/  musi osobiście  udać  się  do siedziby koła w Pyzdrach   tak to nas konin  w tym roku  zalatwil.
[2012-06-02 21:18]

motylanoga

jedzcie poprostu na ryby :) pisza ci tu jakies nonsensy wpada a 3 dni do PL i sie bedzie bujal po urzedach zapomnij pakuj sie i w droge w  tej okolicy kady z miejscowych zakladam ze ie wie co to PZW [2012-06-05 01:02]