Zaloguj się do konta

Trzecia wędka do markera oraz limity wagowe

utworzono: 2013/02/05 19:03

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

rad13

Witam wszystkich.mam problem z dwoma zagadnieniami.1.jeśli łowie na dwie wędki czy mogę postawić trzecią z markerem + backled do zaznaczenia miejsca łowienia.2.Jeśli łowię przykładowo płotki i przekroczę limit wagowy podczas łowienie i będę miał w siatce np  6 kg tej ryby,to podczas kontroli będę ukarany za ,,za za dużą skuteczność w łowieniu ?''Prosił bym o wypowiedzi na te tematy. [2013-02-05 19:03]

luzy

Co do markera to możesz mieć bo to nie zestaw wędkarski ( nie ma zakończenia haczykiem lub kotwicą) a co do wagi drobnicy to chyba poławiając taki gatunek ryb musisz być wyposażony w wagę tak jak w miarkę (metr)
[2013-02-05 19:12]

adam-konopnicki

Zostaniesz ukarany, za przekroczenie limitu. Czy ja posiadając w torbie 5 szczupaków też będę ukarany za skuteczność ? Limit to limit. [2013-02-05 19:21]

halski021

Rybki w siatce ponad limit,to nie skuteczność lecz pazerność.
[2013-02-05 19:56]

MASTINO

1) Możesz, ale musisz liczyć się z tym, że strażnik może poprosić Cię o ściągnięcie markera w celu udowodnienia kontrolującym, że to rzeczywiście marker, a nie trzeci zestaw.

2) Możesz i powinieneś zostać ukarany za przekroczenie limitu wagowego, to oczywiste przecież. 

[2013-02-05 20:06]

MASTINO

Rybki w siatce ponad limit,to nie skuteczność lecz pazerność.



Brawo, popieram. Limit 5-ciu kilogramów to i tak fura mięcha.



[2013-02-05 20:08]

luzy

Rybki w siatce ponad limit,to nie skuteczność lecz pazerność.



Brawo, popieram. Limit 5-ciu kilogramów to i tak fura mięcha.

Gościowi chodzi pewnie nie o pazerność tylko o to co się stanie jak będzie miał przeważony połów. Mnie kiedyś kontrolował strażnik PSR i doczepił się że w siatce mam 5 uklejek które właśnie złapałem sobie w tej chwili aby ich użyć jako żywą przynętę. Chciał mi mandat wypisać za brak ryb wpisanych w rejestr połowu. Ja do niego " co Pan oszalał od kiedy to się ulklejkę wpisuje w rejestr". A on do mnie od zawsze ( Bielsko-B numer 012) ja w dziw i do gościa mówię ja ich łapię ok. 50 sztuk ( bo mrożę trupki)i co mam co 15 sekund wyciągać rejestr i wpisywać każdą  a on do mnie to sobie Pan wpisz z góry więcej. A z czego się dowiedziałem to drobnice się wpisuję na koniec połowu a tu mi strażnik PSR chce mandat wlepić. Na szczęście go zbajerowałem i skończyło się na pouczeniu.




[2013-02-05 20:53]

MASTINO

Gościowi chodzi pewnie nie o pazerność tylko o to co się stanie jak będzie miał przeważony połów. Mnie kiedyś kontrolował strażnik PSR i doczepił się że w siatce mam 5 uklejek które właśnie złapałem sobie w tej chwili aby ich użyć jako żywą przynętę. Chciał mi mandat wypisać za brak ryb wpisanych w rejestr połowu. Ja do niego " co Pan oszalał od kiedy to się ulklejkę wpisuje w rejestr". A on do mnie od zawsze ( Bielsko-B numer 012) ja w dziw i do gościa mówię ja ich łapię ok. 50 sztuk ( bo mrożę trupki)i co mam co 15 sekund wyciągać rejestr i wpisywać każdą  a on do mnie to sobie Pan wpisz z góry więcej. A z czego się dowiedziałem to drobnice się wpisuję na koniec połowu a tu mi strażnik PSR chce mandat wlepić. Na szczęście go zbajerowałem i skończyło się na pouczeniu.



A przeważony połów o czym może świadczyć? Należy wobec tego pilnować, żeby limit 5-ciu kilogramów nie został przekroczony. Bo po coś jest ta granica wagowa ustalona. A właśnie wrzucając do siaty bez opamiętania każdej sztuki "bo dobrze biorą", może zmylić i kłopoty gotowe.






[2013-02-05 21:24]

luzy

 a co do wagi drobnicy to chyba poławiając taki gatunek ryb musisz być wyposażony w wagę tak jak w miarkę (metr)
Jeśli regulamin przewiduje limit wagowy to trzeba posiadać podręczną wagę aby móc określić limit połowu . To tak jak chcę zabrać (przykładowo) szczupaka to muszę posiadać miarkę aby móc stwierdzić jego wymiarowość. Tyle na temat. I chyba wszystko jest jasne
PS. Po co komu 5 kg płotki???


[2013-02-05 21:35]

molwa

A jeżeli łapiąc na feedera na dwie wędki i mając na brzegu uzbrojone dwie spławikówki , spinning oparty o drzewo też podlegam karze bo są uzbrojone w haczyki ?
[2013-02-05 21:56]

MASTINO

A jeżeli łapiąc na feedera na dwie wędki i mając na brzegu uzbrojone dwie spławikówki , spinning oparty o drzewo też podlegam karze bo są uzbrojone w haczyki ?



Nie zarzuconych wędek, leżących na stanowisku, uzbrojonych w zestawy nawet z przynętami, to możesz mieć pięćset.



[2013-02-05 22:08]

A jeżeli łapiąc na feedera na dwie wędki i mając na brzegu uzbrojone dwie spławikówki , spinning oparty o drzewo też podlegam karze bo są uzbrojone w haczyki ?



Nie zarzuconych wędek, leżących na stanowisku, uzbrojonych w zestawy nawet z przynętami, to możesz mieć pięćset.




dokładnie :)
[2013-02-05 22:21]

Wachta

Gościowi chodzi pewnie nie o pazerność tylko o to co się stanie jak będzie miał przeważony połów. Mnie kiedyś kontrolował strażnik PSR i doczepił się że w siatce mam 5 uklejek które właśnie złapałem sobie w tej chwili aby ich użyć jako żywą przynętę. Chciał mi mandat wypisać za brak ryb wpisanych w rejestr połowu. Ja do niego " co Pan oszalał od kiedy to się ulklejkę wpisuje w rejestr". A on do mnie od zawsze ( Bielsko-B numer 012) ja w dziw i do gościa mówię ja ich łapię ok. 50 sztuk ( bo mrożę trupki)i co mam co 15 sekund wyciągać rejestr i wpisywać każdą  a on do mnie to sobie Pan wpisz z góry więcej. A z czego się dowiedziałem to drobnice się wpisuję na koniec połowu a tu mi strażnik PSR chce mandat wlepić. Na szczęście go zbajerowałem i skończyło się na pouczeniu.



A przeważony połów o czym może świadczyć? Należy wobec tego pilnować, żeby limit 5-ciu kilogramów nie został przekroczony. Bo po coś jest ta granica wagowa ustalona. A właśnie wrzucając do siaty bez opamiętania każdej sztuki "bo dobrze biorą", może zmylić i kłopoty gotowe.


Ciekawe czy jesteś tak również rygorystyczny wobec kodeksu pracy i zadaj sobie to pytanie jutro rano przed lustrem, jak się będziesz golił.

Proszę nie komentować mojego posta, ponieważ nie będę brał udziału w dalszej polemice.






[2013-02-05 22:23]

molwa

Zadałem pytanie bo łapiąc w lecie na Wieprzu , płynący kajakiem pajac zarzucił mi że łapiąc na dwie wędki powinienem złożyć będące na brzegu uzbrojone wędziska . Rozmowa była  dosyć burzliwa , bo na moją odpowiedź , że na zawodach wędkarskich  uzbrojonych wędek mają dosłownie 500 , odpowiedział że to reguluje regulamin zawodów .
Chciałem się dowiedzieć w tym temacie na forum i dowiedziałem . Tyle wt ym temacie . Pozdrawiam
[2013-02-05 22:39]

MASTINO

Zadałem pytanie bo łapiąc w lecie na Wieprzu , płynący kajakiem pajac zarzucił mi że łapiąc na dwie wędki powinienem złożyć będące na brzegu uzbrojone wędziska . Rozmowa była  dosyć burzliwa , bo na moją odpowiedź , że na zawodach wędkarskich  uzbrojonych wędek mają dosłownie 500 , odpowiedział że to reguluje regulamin zawodów .

Chciałem się dowiedzieć w tym temacie na forum i dowiedziałem . Tyle wt ym temacie . Pozdrawiam


Nie, takim jak to nazwałeś, "pajacem" przejmować się nie musisz. W tej kwesti regulamin zawodów ma się identycznie jak RAPR. Nikt nikomu nie zabroni mieć całego lasu rozłożonych wędek na brzegu, a nie będących zarzuconymi. 



[2013-02-05 22:46]

MASTINO


Ciekawe czy jesteś tak również rygorystyczny wobec kodeksu pracy i zadaj sobie to pytanie jutro rano przed lustrem, jak się będziesz golił.

Proszę nie komentować mojego posta, ponieważ nie będę brał udziału w dalszej polemice.


Każdy tu komentuje co zechce. Tak, jestem rygorystyczny i tego też wymagam od innych w pracy. Nie golę się, noszę brodę. Na rybach/patrolu jestem jeszcze bardziej rygorystyczny jak widzę łamiących prawo. Wnioskuję, że jesteś jednym z nich i być może już nawet byłeś przez strażników karany :))))))









[2013-02-05 22:51]

Każdy tu komentuje co zechce. Tak, jestem rygorystyczny i tego też wymagam od innych w pracy. Nie golę się, noszę brodę. Na rybach/patrolu jestem jeszcze bardziej rygorystyczny jak widzę łamiących prawo. Wnioskuję, że jesteś jednym z nich i być może już nawet byłeś przez strażników karany :))))))
    Cały mastino, ktoś mu nadepnie na odcisk to zaraz musi byc najgorszy kłusownik i Bóg wie co jeszcze. [2013-02-06 09:50]

halski021

Z tymi wędkami uzbrojonymi na brzegu to bywa różnie.Osobiście nigdy nie mam rozwiniętych więcej jak dwie , a jeżeli łowię na spinning to jedna.Robię tak bo nie mam zamiaru kłócić się z tymi którzy kontrolują.Regulamin nie przedstawia tej kwestii jednoznacznie i słyszałem od kolegów , że niejednokrotnie mieli problemy ze strażnikami , którzy interpretują tą kwestię inaczej.
[2013-02-06 10:23]

Bernard51

Z tymi wędkami uzbrojonymi na brzegu to bywa różnie.Osobiście nigdy nie mam rozwiniętych więcej jak dwie , a jeżeli łowię na spinning to jedna.Robię tak bo nie mam zamiaru kłócić się z tymi którzy kontrolują.Regulamin nie przedstawia tej kwestii jednoznacznie i słyszałem od kolegów , że niejednokrotnie mieli problemy ze strażnikami , którzy interpretują tą kwestię inaczej.

KOl. Januszu nie ma innej interpretacji od tego jak podali przedmówcy na brzegu możesz mieć i 500-set wędek ale w wodzie zarzucone tylko DWIE.A na zasadzie kolega mi powiedział,ze mial problemy ze strażnikami to nie jest temat na forum ,ponieważ czytają też młodzi adepci wędkarstwa, piszmy co obowiązuje na dzien dzisiejszy ( od 1993r) mozna posiadać rozwinięte i uzbrojone wędki przy sobie, łacznie z przynętą na haku. Jeżeli powołuje się kol. że mial problemy z strażnikami ( w co bardzo wątpię) to złe świadectwo wystawia tym ostatnim?
[2013-02-06 10:54]

rad13

co do tej pazerności ,to kto powiedział że co do jednej ryby wezmę i jak by mi się chciało to wszystko obierać i co 6 kg płotki miał bym jeść cały tydzień no weś i nie przesadzaj.i na następny raz pomyśl co piszesz.
wszystkie wymiarowe wrzucam tylko po to żeby przeliczyć i zważyć do mojego dziennika.
Dla mnie większą pazernością lub nawet eksterminacją ryb jest powrót podrywki do łask i łapanie małego narybka płotki  i mielenia go na kotlety przez psełdo wędkarzy [2013-02-06 11:47]

Bernard51

To nie ważne czy chcesz je zjeść lub zabrać obowiązuje limit 5 kg bialej ryby i w siatce ,uśmiercone w worku, reklamówce nie możesz przekroczyć wagi!!
Nikogo nie interesuje czy ty po skończonym wedkowaniu wszystkie wypuścisz do wody, nie możesz przekroczyć limitu ( w czasie kontroli) który obowiązuje wg. RAPR, koniec kropka.
[2013-02-06 11:56]

MASTINO

Z tymi wędkami uzbrojonymi na brzegu to bywa różnie.Osobiście nigdy nie mam rozwiniętych więcej jak dwie , a jeżeli łowię na spinning to jedna.Robię tak bo nie mam zamiaru kłócić się z tymi którzy kontrolują.Regulamin nie przedstawia tej kwestii jednoznacznie i słyszałem od kolegów , że niejednokrotnie mieli problemy ze strażnikami , którzy interpretują tą kwestię inaczej.



Nie Janusz. Z pełną odpowiedzialnością Cię informuję, że żadne prawo nie zabrania mieć rozłożonych i uzbrojonych wędek na stanowisku. Oby nie były zarzucone. Regulaminy nie są od pozwalania, ale od informowania i zakazywania. Regulamin, ustawy nie zabraniają tego w żadnym swoim artykule, paragrafie, punkcie i podpunkcie. Takiego kontrolującego, który miałby zamiar cokolwiek Ci na ten temat mówić, że nie wolno, poproś natychmiast o wzmiankę o ZAKAZIE tego w jakimkolwiek Regulaminie, czy ustawie. Nie ma.



[2013-02-06 12:04]

jurek

Witam , kolega #MASTINO napisał wyraźnie i wyczerpująco na temat , a nawet więcej .

                Proszę zatem trzymać się wątku ----- Moderator Grupy .
[2013-02-06 13:31]

co do tej pazerności ,to kto powiedział że co do jednej ryby wezmę i jak by mi się chciało to wszystko obierać i co 6 kg płotki miał bym jeść cały tydzień no weś i nie przesadzaj.i na następny raz pomyśl co piszesz.
wszystkie wymiarowe wrzucam tylko po to żeby przeliczyć i zważyć do mojego dziennika.
Dla mnie większą pazernością lub nawet eksterminacją ryb jest powrót podrywki do łask i łapanie małego narybka płotki  i mielenia go na kotlety przez psełdo wędkarzy

A nie wpadłeś na pomysł żeby sobie tak co jakiś czas przeliczyć zważyć zanotować i wypuścić, a nie tak męczysz te płotki do samego końca.  [2013-02-06 13:50]

halski021

rad13 - prosiłeś o komentarz do tego co napisałeś,to skomentowałem.Nie wiem dlaczego się bulwersujesz, jeżeli ktoś napisze co innego niż się spodziewałeś.Pisząc o czymś , musisz się liczyć z tym , że nie wszyscy widzą dany temat tak samo i różne będą odpowiedzi.
[2013-02-06 18:07]

xemit

Co do markera to możesz mieć bo to nie zestaw wędkarski ( nie ma zakończenia haczykiem lub kotwicą) a co do wagi drobnicy to chyba poławiając taki gatunek ryb musisz być wyposażony w wagę tak jak w miarkę (metr)

Rejestr połowów wyraznie określa że ryba ma być zmierzona na łowisku i pozwolę sobie zacytować co sugeruje wpis w rejestrze odnośnie wagi "rubryka "waga"(łączna waga dla danego gatunku  z dokładnością do 0,1 kg) możemy uzupełnić po zważeniu w domu"Czyli obowiązek posiadania wagi jest dyskusyjny

[2013-02-06 20:52]