Zaloguj się do konta

Trzecia wędka do markera oraz limity wagowe

utworzono: 2013/02/05 19:03

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

xemit

Absurd z Krakowskiego rejestru 

"Tabelę Szacunkowa waga należy uzupełnić w miarę swoich możliwości". Jak ocenić tą miarę? Czy brak tego wpisu podczas kontroli można tłumaczyć zbieraniem środków na zakup wagi , która aby nosić takie miano musi być legalizowana ,stąd jej cena zmusza do wielomiesięcznego  odkładania środków przez przeciętnego zjadacza chleba.
Zresztą każdy wniosek do sądu podważający przekroczenie limitu wagowego przez podejrzanego wędkarza ,nie podparty świadectwem legalizacji , jest tyle warty co makulatura użyta do jego napisania .
Kończę już z absurdami, i wypada pozazdrościć okręgom które nie obligują swoich członków do prowadzenia tego badziewia , tym bardziej że często sąsiadujący stanowiskiem wędkarz nie ma takowego i mieć nie musi , łowiąc w porozumieniu. Dlatego mity o sprawdzaniu złowionych ryb i presji wędkarskiej na podstawie zdanych rejestrów można wsadzić między bajki , gdyż nikt o zdrowych zmysłach tego nie sprawdza.  [2013-02-08 21:16]

xemit

W linku , który podał kolega MASTINO dotyczącego rejestru krakowskiego jest napisane2.Po godzinie 00:00 w przypadku dokonywania dalszego połowu ryb, nale-ży dokonać wpisu nowej daty połowu
O rybach i innych danych-Cichosza  [2013-02-08 21:23]

adler

W linku , który podał kolega MASTINO dotyczącego rejestru krakowskiego jest napisane2.Po godzinie 00:00 w przypadku dokonywania dalszego połowu ryb, nale-ży dokonać wpisu nowej daty połowu
O rybach i innych danych-Cichosza 

Tak zgadza się. Nie ma na Polskę jednolitego wzoru Rejestru połowów. Na dzień dzisiejszy jednak jest wiele okręgów które mają prawie jednolite rejestry.Jeden okręg wzorował się, na innymi tak powstały w każdym okręgu na poprzedniku i na swój sposób go niby "ulepszając".Niestety my tego teraz nie zmienimy. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie by zgłaszać do Z.O wnioski, poprawki dotyczące rejestrów. Na pewno wychwycą pozytywy co niektórych zgłoszeń. Pozdrawiam Krzysztof.
PS. koledzy , proszę o spokojną i merytoryczną dyskusję. Natomiast u nas rybę wpisujemy zaraz po złowieniu, podajemy jej długość, a wagę można w domu wypisać. Niestety co tyczy się ponad limitu to dziwi mnie że co niektórzy wędkarze potrafią jak się chwalą wiele , a nie potrafią oszacować wagi pełnej siaty np. płotek.   

[2013-02-08 21:44]

adler

Temat wyczerpany widzę . Wobec powyższego zamykam wątek. Proszę ochłonąć .

Wątki które prowadzone nie na temat, i najazdówki zostają skasowane. Resztę dopowiedzcie sobie zgodnie z regulaminem, lecz po koleżeńsku, bez wrogości OK-ey. .

[2013-02-08 22:18]