Zaloguj się do konta

Trwałość Berkley Nanofil

utworzono: 2015/05/07 22:30
odrofan

Witam . Łowię w Odrze w dość głębokiej i szybko płynącej wodzie i mam problem z utrzymaniem zestawów feederowych w wybranym miejscu rzeki , powodem jest napór wody na żyłkę . Celuję dość duże i silne ryby i zejście ze średnicą poniżej 0,25 raczej odpada . Pomyślałem o plecionce , a że kiedyś już stosowałem i zrezygnowałem przez to że ,,łapała''na siebie śmieci pomyślałem że nanofil Berkleya może zdać egzamin . Mam pytanie do użytkowników tego wynalazku - czy nanofil wytrzyma mi na feederze łowiąc około 30 godzin tygodniowo od maja do października przynajmniej dwa sezony bo tani jak dla mnie to nie jest - produkt jest już trochę na rynku i myślę że ktoś będzie mógł mi coś poradzić [2015-05-07 22:30]

tom413

albo kupiłem podróbkę albo to jakaś kicha.0,15(chyba) zrywa się nawet przy zaczepach na kapelonach (bynajmniej nie na węźle)

nie polecam
[2015-05-07 23:22]

odrofan

Dziękuję Tom . Tylko jeden sklep stacjonarny w mojej okolicy ma nanofila w ofercie , na obiektywną opinię sprzedawcy nie ma co liczyć , boję się że te kilka dostępnych szpulek pochodzi z początku produkcji . Nie sądzę  żeby mało popularny produkt ktoś podrabiał , widać ,,ten typ tak ma'' . Nie mogę znaleźć informacji czy producent wprowadził jakieś ulepszenia w technologii produkcji , bo ogólnie produkt zapowiadał się rewelacyjnie - jak dla mnie . [2015-05-08 08:25]

Grzesiek75

Już kiedyś pisałem na ten temat, jeżeli parę  razy próbujemy odstrzelić na zaczepie, to od tej pory będzie rwała się jak nitka. [2015-05-08 08:53]

endzi63

Używam tej plecionki 0.02 i 0.04 na przepony do bata i jestem bardzo zadowolony. [2015-05-08 09:18]

endzi63

Używam tej plecionki 0.02 i 0.04 na przepony do bata i jestem bardzo zadowolony.

*przypony oczywiście [2015-05-08 09:19]

89krzysztof

Używam tej plecionki 0.02 i 0.04 na przepony do bata i jestem bardzo zadowolony.

To nie jest plecionka. [2015-05-08 11:16]

endzi63

To nie jest plecionka.

Mylisz się kolego. Bliżej  NanoFil do plecionki niż  żyłki .

[2015-05-08 11:34]

Romuald55

Z tego co mi wiadomo NANOFIL jest tylko modyfikacją żyłki a nie plecionką.Są w nim wtopione włókna dyneema.Trwałość jest taka jak żyłka.Trochę jest mocniejszy. [2015-05-08 14:01]

trawkad

Podobno stosując węzły zalecane przez producenta jest wytrzymały. Ja w zeszłym sezonie zakupiłem sobie mała szpulke na próbę na okonki do spinningu i szczerze mówiąc nie narzekam do tej pory. A zaczepów było trochę i ani razu nie zerwałem zestawu.
[2015-05-08 21:24]

notaki

Z tego co mi wiadomo NANOFIL jest tylko modyfikacją żyłki a nie plecionką.Są w nim wtopione włókna dyneema.Trwałość jest taka jak żyłka.Trochę jest mocniejszy.

Wytłumaczcie ciemnemu...
To po co toto kupowac ?

[2015-05-08 21:35]

silstar

Świetnie się tym rzuca, w moim przypadku 20% dalej po zmianie z plecionki.
Nie rozciąga się.
Bardzo słabo tonie, gorzej niż plecionka, przez co do feedera to pewnie słaby pomysł.
Trzeba stosować odpowiednie węzły, bo inaczej rwie się od razu.

[2015-05-08 22:10]

LYSY

Zakupiłem pod okonia i powiem tak - nigdy więcej. Zawiązać trudno, pęka w różnych dziwnych miejscach, a po kilkunastu wyjazdach rwie się w dłoni. Nie wiem czy kupiłem oryginał, czy podróbę, ale nie spróbuję ponownie. Zainwestowałem kupę kasy w plećkę Varivas PE, i mam spokój.
[2015-05-08 22:29]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia