trupek czy żywiec

/ 14 odpowiedzi
zastanawiam się czy lepszą przynętą na drapierznika jest martwa ukleja czy żywy okoń
leszcz23


chodzi mi głównie o szczupaka (2010/08/06 14:53)

Matys24


No jeżeli szczupły to tylko i wyłącznie żywa przynęta. zdarza się że bierze na trupka ale nie tak często. A co do okonia to z tego co wiem to gdzie niegdzie miewa wymiar więc to sprawdż. Pozdrawiam (2010/08/06 16:14)

pawel75


Zdarza się też tak, że na martwą rybkę weźmie tylko duży szczupak. Tu naprawdę nie ma jakiegoś złotego środka. W wędkarstwie piękne jest to, że zawsze trzeba eksperymentować. Pozdrawiam ! (2010/08/06 18:02)

Esox53


Na szczupaka najlepsza jest żywa rybka najlepiej karaś lub  płotka.Martwe rybki atakuje głównie sandacz i sum. (2010/08/06 18:24)

leszcz23


a na sandacza lepszy trupek czy żywiec (2010/08/07 12:46)

u?ytkownik37642


ESOX 53 mam nadzieje,że Twój login nie wziął sie z niczego,w połowie sie z tobą zgadzam,za chwile zrobi sie tu ciepło,więc nie będe miał pretensji jak nie odpiszesz (2010/08/08 02:11)

Manolo8


Szczupak jest jak kot martwa mysz nie jest tak interesująca, podobnie z rybą. Szczupak może być nażarty a ryba która będzie jemu machać ogonem przed oczami sprowokuje jego do ataku.
Trupek aby był atrakcyjny dla szczupaka musi się  poruszać, wymaga to co chwila pracy wędką. (2010/08/09 12:29)

Esox53


mario 73 napisz o co ci dokładnie chodzi. (2010/08/09 13:20)

Matys24


Manolo 8 bardzo ładne porównanie z tym kotem. Ale jak to praca trupkiem. Chodzi tu o wprowadzenie go w jaki kolwiek ruch czy  może znasz jakieś tajemnice łowienia na trupka? (2010/08/10 15:23)

u?ytkownik27124


WITAM!
Ruszanie trupka to bzdurny pomysł. Drapieżnik od razu wyczuje że coś z tą rybką jest nie tak. Bo albo rybka jest żywa albo martwa, nic pomiędzy. Jako przynętę zastosuj karasia albo płotkę, dobra będzie też ukleja, zaczep w pobliżu płetwy grzbietowej i puść w łowisko na zestawie spławikowym. Próbująca uwolnić się rybka swymi ruchami mocno działa na linie boczną drapieżnika. Jeżeli rybka będzie w rejonach żerowania ryby na pewno się nią zainteresuje. Obserwacja łowiska to podstawa, wszelkie ucieczki oraz spektakularne wyskoki nad wodę drobnicy sugerują, że tuż pod powierzchnią wody żeruje drapieżnik. Jeżeli na wodzie cisza spróbuj łowić w pobliżu dnia. Trupki zostaw sobie na późną jesień kiedy wodni łowcy będą zmęczeni letnimi harcami za drobnicą. Poruszać możesz sobie ale czymś innym......... :D
                                                                                  POZDRAWIAM!!! ;) (2010/08/10 18:01)

Matys24


Większa frajda  z ruszaniem czymś innym haha. Co do tematu to najsilniejszy będzie  chyba karaś. Do dobierania żywca to obserwuj w co bije drapieżnik  i to stosuj ale pamiętaj: WYMIARY OCHRONNE!!! (2010/08/10 21:15)

bolton


witam kolegow mieszkam w angli i powiem wam ze w angli bynajmniej na tych wodach co ja lowie zywiec jest zabroniony i nie zgodze sie z tym ze zywiec jest lepszy poniewaz wiekszy szczupak chetniej pobieze martwa rybke maly szczupak racja woli jak cos smiga w  wodzie ale nie duzy szczupak taki 100cm w zwyz a nauczyli mnie tego angielscy wedkarze tak jak ktos napisal trzeba eksperymentowac ;) (2010/08/12 00:32)

daniel2541


co tu gadac angielskie szczupaki to leniuchy:-) (2010/08/24 15:22)

kolocarp


witam -zgadzam się z kolegą z Angli ja również łowię duże szczupaki na martwą rybkę a szczególnie gdy daję duży grund kiedyś będąc na szczupaku zabrakło mi żywych rybek miałem tylko śnięte założyłem jedną no i po chwili branie a na żywą przesiedziałem pare godzin i nic od tego czasu zaczołem łowic na martwą rybkę no i całkiem - całkiem pozdro. (2010/08/28 16:12)