Trotting, trolling

/ 9 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące metody połowu którą może niekoniecznie wszyscy znają czy też jej uzywają. Chodzi mi o przepływankę, ale nie tą zwykłą, polska nazwa tej metody brzmi trotting, była nawet o niej wzmianka w jakiejś wędkarskiej gazecie. Ta metoda mnie bardzo pasjonuje, oglądam często filmiki na youtub-ie, i przypatruję sie jak anglicy sie posługują tą metodą. Prosiłbym o doradztwo w tej sprawie np. o technice, sprzęcie, ale przedewszystkim o warunkach jakie mósi spełniać woda żeby mozna był połowić na niej tą metodą. Proszę o szybki kontakt.
dziobak

tutaj we Wloszech widzialem kilku co lowia pstragi na wedki 8-9m z kolowrotkiem... to jest to?

(2010/11/04 16:06)

sium

Był artykuł w listopadowych Wiadomościach Wędkarskich, ale moim zdaniem Bolonka fajniejsza - uniwersalniejsza...Tego typu nowości (na naszym rynku, bo w Anglii to pewnie standard) to dla mnie nagonka producentów na zakup nowego sprzętu, bo po co udziwniać coś co już jest....pewnie dlatego właśnie ta metoda u nas nie jest popularna. (2010/11/05 18:00)

dziobak

a sprzet drogi jak cholera! za wedke 8m (lekka i sztywna) trzeba wylozyc min.500 euro ! (2010/11/05 19:11)

uky

To nie jest żadna nagonka producentów.Poprostu jest to metoda do której można użyć zarówno wędki typu float jak i delikatnej odległościówki. Można rzec , że jest to angielska wersja metody bolońskiej, a pytam się o nią gdyrz startuję na zawodach a taka nowość może się okazać bardzo przydatna. Czy ktoś z kolegów produkuje, albo wie może gdzie kupić spławiki typu avon, stick, wirestick, bądż inne tego rodzaju przeznaczone do tej metody? (2010/11/05 19:13)

uky

Wielkie dzięki za linki kolego mielec, jako jedyny chyba wiedział kolega o co tak naprawdę mi chodzi. Jakby mógł jeszcze kolega przesłać mi zdjecia spławików, ale tych angielskich wzorów, to byłbym naprawdę wdzięczny. Postaram się je skopiować. (2010/11/05 19:26)

uky

Ostatnio jak byłem u swojej dziewczyny do kupiłem sobie oryginalne angielski wzór spławików do trottingu (oryginalne sticki). Wiosną wypróbuje i  możliwe że skrobne coś na ten temat na forum. (2010/12/20 13:34)

J

Powiedz mi jak chcesz tą metodą łowić na zawodach na rzece jak jest ograniczenie sektorowe. (2010/12/22 14:34)

bluehornet

Przyłączam się do pytania Kolegi " j " - co z sektorami ??? Nie wspomnę już o protestach zawodnika łowiącego niżej !!! (2010/12/22 15:32)