Zaloguj się do konta

Trolling prędkość łódki ciężar i wielkość przynęty

utworzono: 2011/11/02 21:51
Romuald55

Zwracam się do kolegów ,którzy łowią lub łowili tą metodą o wszelkie informacje n/t tej metody.A więc prędkość łódki,ciężar i wielkość przynęty,głębokość jej prowadzenia,odległość od łódki itd. [2011-11-02 21:51]

greess3

ja na to troche lape ale szybkosc i odleglosc od lodki oceniam na podstawie glebokosci zbiornika ja akurat trollininguje na gumy dragonna :]
[2011-11-02 22:14]

egzekutor

Zwracam się do kolegów ,którzy łowią lub łowili tą metodą o wszelkie informacje n/t tej metody. A więc prędkość łódki,ciężar i wielkość przynęty,głębokość jej prowadzenia,odległość od łódki itd.


łowię ta metodą na jeziorach odleglosć zalezy od głębokości zbiornika. ale nawet jak jest plytko tj. 2 m i trzymasz na 4m od lodzi i tak szczupakom to nie przeszkadza bo uderzaja. im wieksza odległosć tym glębiej idzie. używam woblerów imitacji szczupaka od 16-30 cm jaxona alg 3 i 2(są nieśmiertelne skuteczne) gum dragona nie wiem czy dobrze napisze lunitex jakos tak bardzo długi ogonek-tylko dodatkową kotwiczke dodaję bioało czarna gum relaxa l-4 biało czarne z domieszką czerwonego (tylko guma jest bardzo miekka i po braniu szczupaka często brak jest ogonka) głowki w gumach od 10 g do 25 zalezy gdzie. teraz poczytałem troche na temat mepssa obrotówek na szczupaki toniowe i chce je sprawdzic [2012-01-24 10:36]

Banita

Prędkość łódki przy trolingu zależy od rodzaju przynęty i ryby, jaką chcemy złowić i nie są to wyścigi z rybą. Trudno mi powiedzieć do nie mam szybkościomierza, ale jest to około 5 km na godzinę. Ja robię to na wyczucie i pływam na silniku elektrycznym.

[2012-02-12 18:53]

Mirek1064

fajne wyposażenie log w echu  (Lowrance) umieszczony na stałe na łodzi  jeśli ktoś potrzebuje proszę o kontakt prześlę zdjęcia łodzi  moje GG 9861623używam woblerów i pływam  2,8 - 3,5 km /h  z gumami pływam nieco szybciej 3,8 km/h  pozdrawiam trollingowców MS [2012-10-22 13:02]

Do trolingu używam przeważnie woblerów z płaskim sterem, schodzących do
około 3-4 metrów. Na spokojnej wodzie pływam na drugim biegu,przy większej fali (płynąc
pod wiatr) wrzucam trójkę, lub na zmianę dwójka-trójka.Odległośc woblera od
łódki to około 10 metrów,średnia głębokośc tego jeziora to 3 metry.
[2012-10-22 19:42]

Wybierzsobie

Zwracam się do kolegów ,którzy łowią lub łowili tą metodą o wszelkie informacje n/t tej metody.A więc prędkość łódki,ciężar i wielkość przynęty,głębokość jej prowadzenia,odległość od łódki itd.


Włóż przynęte tuż przy burcie i obserwuj jaka prędkość jest dla nie optymalna
wędka musi mieć sztywną szczytówke i musisz ją o coś zaprzeć lub sztywno trzymać,
inaczej wytłumi Ci drgania przynęty. Teraz sam możesz dobrać prędkość,
dobrym prognostykiem jest też obserwacja szczytówki, po kilku chwilach będziesz umiał
rozpoznać jak pracuje przynęta po jej drganiach.
Jeżeli używasz spaliny to min 10m im  dalej tym lepiej i nie musisz się martwić że przynęta pojdzie zbyt głęboko, wystarczy unieść szczytówke (lub opuścić nad samą wode aby poszła głębiej).
Staraj się aby przynęta szła poza zmieszną przez silnik wodą (plywanie po łukach i zakosami)
ale bez przesady bo najważniejsza jest prędkość i sposób prowadzenia przynęty.
Najlepszy efekt na szczupłego mam wtedy gdy łódka płynie bardzo wolno 2-3km
na sznurku wisi bezsterowiec http://www.salmo.com.pl/jack/
lub rapala Xrap http://www.gofishingshop.co.uk/images/XRSB_S.jpg
a ja go rytmicznie podszarpuje sandacz też fajnie bierze w trolingu (ale oczywiście
na troche inne przynęty).

ZŁAM KIJA :)

[2013-08-14 01:27]

panhenio

Mam woblera Rapala Deep Tail Dancer ,który schodzi do 9 m , tam gdzie trollinguję  głębokość wynosi 3,5 - 5m. Czy mogę nim tam łowić, czy lepiej użyć takiego ,który schodzi płyciej?
[2014-12-30 21:22]

fafka90

woblerem bd czepial o dno i nie bd lapania, zastosuj woblery do danego akwenu,w tym przypadku do 5 m, tail dancer ma dość agresywna prace,stosuje je glownie jjesienia,gdy ryby gromadzą się w lawice na głębszej wodzie,tail dancer jest lakomym kaskiem dla szczupaków,trafiaja się również garbuski:) [2014-12-30 23:01]

panhenio

Nastawić się chcę na suma w Odrze ,dlatego chyba dobrze ,że będzie orał dno. Czy się mylę?
[2014-12-31 00:01]

fafka90

tylko ze bd zwijal non stop syf z dna,a w najgorszym wypadku stracisz przynete:) [2014-12-31 11:50]

Przemas83

Nastawić się chcę na suma w Odrze ,dlatego chyba dobrze ,że będzie orał dno. Czy się mylę?

Wszystko zależy od struktury dna , w miejscach gdzie na dnie jest piasek i kamienie zamiast warstwy mułu to napewno dobrze że wobler będzie miał kontakt z dnem. Wygląda to tak że ster woblera uderza o dno dosć regularnie ale praca woblera pozostaje właściwa i jest bardzo wabiaca szczególnie sandacze.... Jednak do takiego łowienia musisz staranie dobrac wobler i prędkosć trollingu. W miejscach z dnem mulistym labo z płytszch miejscach z dywanem roslinnosci radzę jednak prowadzic w toni wobler lub stare dobre wahadło!
[2015-01-03 11:42]

Nastawić się chcę na suma w Odrze ,dlatego chyba dobrze ,że będzie orał dno. Czy się mylę?

Mylisz się. Suma troluje się nad dnem a nie dziubdziając wobkiem po dnie. Wierz mi, wąs podniesie nawet do połowy grubej parometrowej wody gdy tylko będzie mieć ochotę na atak. Natomiast prowadząc woba po dnie bankowo co rusz będziesz tracić przynęty. Drogie przynęty bo dobre sumowe wobki kosztują sporo.
[2015-01-03 17:40]

cierpliwy1

Ja taką metodą zacząłem łowić  w tym roku i muszę przyznać ,że wyniki były super .Mam woblery ,które schodzą mi do 18 głębokości ale najczęściej brania były 7-14 .Szybkość z jaka się poruszałem była różna ,ale przeciętna 5-6 km na godzinę  [2015-01-03 20:33]

wuran

A możesz napisać jaki wobler schodzi na 18 metrów? Mi trudno znaleźć schodzące na 10 (realnie) bo już próbowałem kilkunastu rówżnych modeli od różnych producentów i przy różnych prędkościach nie chciały schodzić tak nisko. [2015-01-06 08:54]

cierpliwy1

Znajomy ,który produkuje woblery robi takie dla kolegów ale w sklepach ich nie ma ,ponieważ ze sklepami tymi modelami nie handluje . [2015-01-06 14:53]

Misiek22

Witam zbliża się jesień koledzy namawiają mnie na zrezygnowanie z trollingu na rzecz stacjonarnego łowienia. Poodbno juz ryby nie uganiaja się za przynetą.
Ja jednak mam pytanie w jesieni schodzimy z prędkości prowadzenia przynęty czy pozoostawiamy ją bez zmian?
Czy lepiej plynąc wolniej czy szybciej i jakie konskwencje ma wolne płynięcie?


Moje pytanie jest spowodowane tym ,ze oosby z którymi pływam strasznie wolną plyną w trollingu (zwykle 2 bieg bardzo rzadko 3 a moim zdaniem powinien to byc min. 3 bieg od czasu przyspieszenie do 4) .
Zbiornik na którym łowie jest duzy i głębokosci na ktorych łowie i sa ryby oscyluje w granicach 8-30m . [2016-08-15 11:07]

Pawelski13

Jesienią, czym bliżej zimy, proponuję pływać wolniej niż w te dni kiedy woda jest ciepła (pora letnia). Ryby nie są już tak porywcze i nie mają ochoty szybko uganiać się za przynętą. [2016-08-15 12:12]

miecz-gaz

Jaką możecie polecić mi przynętę do trolingu na rzekę [2018-05-15 10:19]