Trolling na Zegrzu

/ 4 odpowiedzi

Witam

W tym roku zamierzam trochę trollować na Zegrzu. Zabieram się powoli do zbierania przynęt pod tą metodę, głownie woblery. Proszę o porady wędkarzy którzy na Zegrzu trollują.

W jakie woblery się zaopatrzyć do tej motody na zegrzyńskie sumy?

Chodzi mi o wielkość, kolor, głębokość nurkowania.

Może jakieś konkretne modele, które polecacie?

I jeszcze jedno pytanie, co myslicie o trollowaniu na duże gumy, rippery mann'sa, relaksa tak w granicach 15 cm.

Sprawdziły Wam sie takie gumy przy trollingu?

To będzie moja pierwsza przygoda z trollingiem, a więc wszelkie uwagi będa dla mnie cenne.

Pozdrawiam  

 

jacenty75


Witam,

Spory wybór przynet i ew. poradę dostaniesz w sklepie wędkarskim w Zegrzu. Ja też próbuje/uczę się od dwóch sezonów trollingu na Zegrzu. Wydaje mi się, że przynęta owszem ważna ale najważnieszje jest gdzie i jak ją poprowadzić. Trollingowanie nie polega na zwykłym ciągnięciu woblera za łódką. Co do konkretnych przynęt to chyba mogę polecić Ci legendarne woblery p. Wąchały które zwłascza przy polowaniu na sumy cieszą się dużą popularnością. (jedyną ich wadą jest cena!).

(2010/12/22 08:49)

bodzios51


Witam.Ja uprawiam trolling od siedmiu lat ale wyspecjalizowalem sie w polowie szczupaka.Obecnie zbieram wiesci nt.trollingu sumowego.Dysponuje sonda oraz downriggerem elektrycznym wlasnej roboty.Obecnie bez tego trola sobie nie wyobrazam.Bede sledzil wszystkie wskazowki. (2011/12/29 19:17)

czika100


witam ja też troluje od kilku lat i na większym zbiorniku powiem wam że używam dużych woblerów wielkości od 15cm i gum nawet wielkości 20cm i na tak wielkie przynęty siadają nawet takie maluchy po 50cm ale przewaga jest naprawde dużych okazów szczupłych powyżej metra pozdrawiam (2011/12/29 19:43)

szkarlupnia3


witam ja też troluje od kilku lat i na większym zbiorniku powiem wam że używam dużych woblerów wielkości od 15cm i gum nawet wielkości 20cm i na tak wielkie przynęty siadają nawet takie maluchy po 50cm ale przewaga jest naprawde dużych okazów szczupłych powyżej metra pozdrawiamkrótko i na temat :D
Polecam trolling w wodach Zatoki Gdańskiej! (2011/12/29 20:40)