Trolling a dorożka

/ 6 odpowiedzi
mam pytanie czy trolling i dorożka różnią się tylko nazwa czy technika bo słyszałem ze jedni  złapali coś na dorożkarze  a jedni na trolling  


z góry dziękuje karolpolawiacz ;d 
Piwciu82


To jest ta sama technika tylko różnie to nazywają. (2012/08/18 17:52)

mikku


To nie do końca tak, dorożka jest bardzo prostą metodą i trochę różni się od trollingu. Czasem tez nazywa się ją uproszczonym lub prostym trollingiem. Obie jednak metody polegają na tym samym - na obłowieniu jak największej powierzchni wody w bardzo krótkim czasie. Pozdrawiam Mik (2012/08/18 18:40)

towarex


Dorożka jest formą trollingu z użyciem windy (downrigger). Za pomocą windy można przeczesać obszary, głębiny wody, do których żaden wobler głęboko-schodzący nie dotrze. W praktyce jest to od 10 metrów w głąb. Przy użyciu windy głebokość schodzenia woblera dodaje się do głebokości na której prowadzisz kulę, jedocześnie śledząc dno za pomocą echosondy. (2012/08/18 22:39)

mikku


Dorożka jest formą trollingu z użyciem windy (downrigger). Za pomocą windy można przeczesać obszary, głębiny wody, do których żaden wobler głęboko-schodzący nie dotrze. W praktyce jest to od 10 metrów w głąb. Przy użyciu windy głebokość schodzenia woblera dodaje się do głebokości na której prowadzisz kulę, jedocześnie śledząc dno za pomocą echosondy.




No właśnie to też troche nie tak bo downrigger jest montowany przy głębinowym trollingu ( down rigger z ang. opuszczacz mechanizmu/ sprzętu). Łowienie na dorożkę było znane i stosowane już w latach 70-tych i podejrzewam, że nie miało to nic wspólnego z downriggerem. Dorożka charakteryzuje się tym iż przy jej stosowaniu nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt trollingowy. Pozdrawiam (2012/08/18 22:50)

towarex


OK! Zatem spokojnie można stwierdzić , że Dorożka to poprostu Trolling. (2012/08/19 09:12)

karolpolawiacz


dziękuje zawsze mnie to interesowało  teraz wiem i pozdrawiam (2012/08/26 21:47)