Troć w Dunajcu

/ 31 odpowiedzi
WeDkOmAn

Nie będe już wracał do tematu, powiem tylko tylę że koledzy piszący że Troć Wędrowna jest w stanie się przerdzić w Jeziorową i na odwrót. Nie jest to żadną tajemnicą, dla tych co uważają inaczej radze zanim coś napiszą - niech zapoznają się z jakąś FACHOWĄ literaturą ;) 

Co do Trotki w Dunajcu to JEST !!! to wielkie szczeście trafić na tą rybkę, mówił bym tu o przypadku raczej. Mojemu najlepszemu przyjacielowi się trafiła raz czy 2 razy opowiadał mi o jednym takim spotkaniu z tą Cudowną rybą. Były to 'zarybieniówki' ta 1 miała nawet taki odznacznik! Wspaniale było by mieć tą Cudowną rybe na Miejscu w Dunajcu :) Ale pzw ma w D**** to że my płacimy i coś jednak za to wymagamy... pieniążki idą przez klejące rączki i "giną"... :/ To jest troszke kasy, której nie Widać! a którą można by wspaniale spożytkowac no ale... i nie zainwestuje jej w jakieś konkretne zarybienia... jakimś gatunkiem który miał by sznse w naszym pięknym Dunajcu, i poźniej nie zadba o dobry byt tej ryby. 

Jeśli chodzi o przepławkę to w Rożnowie Wiem jest (widziałem)

Jak działa, na ile się sprawdza ?  -  Nie wiem Drodzy koledzy.

POZDRAWIAM WeDkOmAn ;)

(2011/02/27 01:52)

mlody1126

kolega złowił troć niżej Zakliczyna a dokładniej w miej  szczepanowice lecz po drugiej stronie (Zakliczyna) oraz zerwał głowacice łowiąc na kleniowe woblerki w tym samum praktycznie miejscu  troc wycholował lecz głowacicy niestety nie:) z tego co mi wiadomo zarybiali głowacicą dunajec a dokładnie pomiedzy Ukanowice,Błonie(obok pompowni) jest tam spowolnienie Dunajca garb od brzegu do brzegu bardzo  silny prad za gargem i  bardzo głeboko  a co do brzan bardzo duzo na rym odcinku jest:) (2011/12/15 21:05)

macko

o przepławkę pytałem w Włocławku, w Rożnowie wiem gdzie jest, a kiedyś pod zaporą w czchowie podchodząc pstrągi (których nie było) widząc krzaki rosnące na kamiennej łasze ( zadziwiła mnie ta ciekawostka botaniczna :D) nakryłem parę napalonych kochanków :) jakieś 300 może 350m od zapory to było :) tak wiec panowie wieczorami uwaga na to miejsce !! (2011/12/27 18:19)

mlody1126

Kolego moge się pochwalić bo też złowilem tydzień temu troć 46 cm pieknie walczy coś pieknego:)odcinek Szcepanowice Błonie (2012/08/15 15:38)

pharmaceuta

No, gratuluję.

Parę lat temu w październiku w Lusławicach trafiłem na moment, że trocie żerowały na owadach. I na lekkiej muchówce wyciągnąłem troć 50 cm. To było coś!

Ale to było jakoś 2007 czy 2008. Poza tą 1 dużą złowiłem taką ok. 35 cm a poza tym tylko mniejsze, tak 22-25 cm. I był to okres że łowiło się je od wiosny do jesieni na wszystko prawie (spinning, mucha, przepływanka), od Lusławic aż po Ostrów k. Tarnowa.

Natomiast potem chyba przestali zarybiać, bo się po prostu nie łowiły.

(2012/08/27 10:49)

pharmaceuta

Sprawdziłem - to była koncówka października 2008. Słaba fota, z komórki. (2012/08/28 17:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.