Zaloguj się do konta

Tripod Jaxon PZ-RPD001

utworzono: 2015/04/17 15:41
Grzelu

Witam chcialby zakupic Tri Pod do 250 zl i jestem zainteresowany kupnem http://allegro.pl/jaxon-stanowisko-karpiowe-tripod-pz-rpd001-i5066466173.html i czy warto to kupic czy polecacie cos innego wybrac do tej sumki ?
[2015-04-17 15:41]

tomek771203

kolego a moze cos takiego


http://www.askari.pl/produkt/sanger-anaconda-xcovery-pod



jest promocja teraz ,lepiej ( jezeli mozesz) dolozyc 50zl i kupic dobry sprzet sa takiego posiadam jest na 4 nogach bardzo stabilny dobrze wykonany mam go juz 3 sezon i jest jak nowy polecam:)
[2015-04-17 16:21]

Grzelu

TO mowi pan ze jest dobry i warto kupic to :) teraz uzytkowałem rodpoda kongera to powiem ze byl taki sbie i teraz szukam czegos wlasnie stabilniejszego i teraz mysle co kupic bo tego jest duzo i nie wiem czy tanszy bedzie dobry czy odrazu kupowac jakiegos z wyszej polki :)
[2015-04-17 17:11]

Najpierw zadaj sobie pytanie czy w ogóle jest Ci potrzebny pod bo jeśli jest możliwość wbicia podpórek i nie potrzebujesz ustawiać wędek ze szczytówkami max. do góry to za tą cenę lepiej kupić porządne podpórki. Co do poda który został za linkowany (Anaconda) ostatnio byłem na rybach i znajomy miał takie coś i stwierdził, że po roku użytkowania nie był za bardzo zadowolony.  [2015-04-17 18:16]

Grzelu

http://allegro.pl/jaxon-stanowisko-karpiowe-tripod-pz-rpd001-i5066466173.html

a ten co jaxon ? dobry moze byc za te cene ? moze ktos cos o nim powiedziec ?
[2015-04-17 18:21]

notaki

Szczera rada ?
Dajcie sobie spokoj Panowie z tymi wszystkimi tripodami, rodpodami etc, chyba że:
a) łowicie w miejscu w ktorym nie ma w żaden sposob jak wbic podporki
b) łowicie świadomie tak duże ryby, że przy braniu zwykłe podpórki się gną
c) chcecie pokazać swiatu jaki to macie sprzęt

Przerabiałem toto i sprzedałem szybcutko bo to tylko cholerny ciężar do dzwigania ( a mało tych ciężarów nie mamy ) i zabawa z rozkładaniem i dostosowaniem do warunkow na brzegu.
Cztery dobrej klasy podporki rozwiązują problem:
- po pierwsze szybciej
- po drugie latwiej ( dostosowanie się do brzegu trwa sekundy )
- po trzecie o niebo mniejszy ciężar dzwigamy

A rzuciłem tym w diabły, gdy kolega zaciągnął mnie na świetne łowisko, tyle że do dojscia na piechot i po krzakach było ponad pół kilometra. Doszedlem spocony i zziajany jak pies, a lapy tak mnie bolały że pół zasiadki miałem z głowy :-)

[2015-04-17 19:05]

tomek771203

Najpierw zadaj sobie pytanie czy w ogóle jest Ci potrzebny pod bo jeśli jest możliwość wbicia podpórek i nie potrzebujesz ustawiać wędek ze szczytówkami max. do góry to za tą cenę lepiej kupić porządne podpórki. Co do poda który został za linkowany (Anaconda) ostatnio byłem na rybach i znajomy miał takie coś i stwierdził, że po roku użytkowania nie był za bardzo zadowolony.



nie zadowolony z czego kolego ?
chyba z łowienia na stojaczku  bo z jesli z poda to chyba nie mieliscie z tym stycznosci bije na glowe wszystkie jaxony itp jakoscia wykonania i stabilnoscia
nie mowie ze jest najlepszy ale za  te pieniadze  mozna sie pokusic
co do tego czy potrzebny ? jeden lubi podporki drugi woli podzik a o gustach sie nie komentuje i tyle w temacie...
powiem tylko tyle jak zasiadam jedna nocke czesto wbijam podporki jak dluzej rozstawiam poda i wcale nie zajmuje to tyle czasu jak to kolega wyzej pisal minutka i podzik zlozony dopasowanie druga minuta i stoi...
takze jezeli ktos chce kupic poda to po co doradzac mu podporki ?


[2015-04-17 19:27]

hudzik

Jedyny minus (rod poda- tri poda) to dodatkowy ciężar przy dojściu na łowisko , jeżeli zakupisz  stojak z wkładanymi "buzbarami" w całości ,do tego szybkozłączki do sygnałków  , to rozłożenie i złożenie zajmuje ok 1 minuty. Wiadomo , że rod pod za nas ryb nie złapie , ale jak ktoś łapie na kamienistych brzegach , betonach , albo w zimie , to jest to duże ułatwienie. Mam takie zdanie , masz braki w sprzęcie wędkarskim uzupełnij je , jak masz wszystko potrzebne , kup rod poda:)
[2015-04-17 21:08]

Grzelu

no wlasnie nie zawsze mam gdzie te podporki wbic no a co tri poda paru znajomych ma i wcale rozkladanie nie trwa tak dlugo :)bo do rod poda no kupilem go za 100 zl kiedys sie troche zrazilem bo przy zacinaniu ryby prawie zawsze sie wywalal ... a czytalem duzo o tych tripodach i ten jexona co chce kupic jest dosyc dobry dla ludzi zaczynajacych z tripodami :)
[2015-04-17 21:59]

Najpierw zadaj sobie pytanie czy w ogóle jest Ci potrzebny pod bo jeśli jest możliwość wbicia podpórek i nie potrzebujesz ustawiać wędek ze szczytówkami max. do góry to za tą cenę lepiej kupić porządne podpórki. Co do poda który został za linkowany (Anaconda) ostatnio byłem na rybach i znajomy miał takie coś i stwierdził, że po roku użytkowania nie był za bardzo zadowolony.



nie zadowolony z czego kolego ?
chyba z łowienia na stojaczku  bo z jesli z poda to chyba nie mieliscie z tym stycznosci bije na glowe wszystkie jaxony itp jakoscia wykonania i stabilnoscia
nie mowie ze jest najlepszy ale za  te pieniadze  mozna sie pokusic
co do tego czy potrzebny ? jeden lubi podporki drugi woli podzik a o gustach sie nie komentuje i tyle w temacie...
powiem tylko tyle jak zasiadam jedna nocke czesto wbijam podporki jak dluzej rozstawiam poda i wcale nie zajmuje to tyle czasu jak to kolega wyzej pisal minutka i podzik zlozony dopasowanie druga minuta i stoi...
takze jezeli ktos chce kupic poda to po co doradzac mu podporki ?

Tak nie mieliśmy z tym styczności szczególnie znajomy który używa go od ok roku czasu, co do samej stabilności nawet daję radę ale plastikowe zatrzaski już średnio się sprawdzają przy intensywnym użytkowaniu. 
Nie porównuje do jaxonów bo nie miałem styczności.
Podpórki czy pod to nie gusta tylko zapotrzebowanie. 
Osobiście mam tri poda i podpórki i w zależności gdzie się wybieram biorę to albo to, jedyne co mogę dodać to żaden aluminiowy tri pod nie dorówna porządnej stalowej konstrukcji. 
Rozkładanie to już zależy od modelu mi to zajmuje kilka minut a doradzam podpórki bo kiedyś też myślałem o jakie fajne mają stojaki itp. a teraz już wiem, że nie jest to konieczne. 



[2015-04-17 23:57]

berthold

ja też walłem tymi tripodami w kąt obrzydło mi to noszenie tych złomów tonami tym bardziej że nocek coraz mniej a raczej rekreacyjnie parę godzinek lub max cały dzień to mija się z celem ,podpórki z pokrowca siup i gotowe
[2015-04-18 09:37]

Blitz

Ja właśnie kupiłem poda i jest już po pierwszych testach, cały pic polega na tym że łowię głównie nocą na pomoście (platforma 10m x 2,5m) i ni jak nie chcę tam nic wbijać. 
Wcześniej całe życie łowiłem na podpórkach, i teraz też jak jadę tam gdzie "można" wbić podpórkę to je zabieram, bo dźwiganie mnie denerwuje, chyba że można podjechać samochodem nad samą wodę, ale to rzadko się zdarza.  [2015-04-18 10:51]

buki77

witam uważam że jak coś to rod pod nie tri pod.ja mam rod poda i jestę zadowolony rodpod zawsze będzie stabilniejszy od tripoda.pozdrawiam.
[2015-04-18 12:45]

tomek771203

Najpierw zadaj sobie pytanie czy w ogóle jest Ci potrzebny pod bo jeśli jest możliwość wbicia podpórek i nie potrzebujesz ustawiać wędek ze szczytówkami max. do góry to za tą cenę lepiej kupić porządne podpórki. Co do poda który został za linkowany (Anaconda) ostatnio byłem na rybach i znajomy miał takie coś i stwierdził, że po roku użytkowania nie był za bardzo zadowolony.



nie zadowolony z czego kolego ?
chyba z łowienia na stojaczku  bo z jesli z poda to chyba nie mieliscie z tym stycznosci bije na glowe wszystkie jaxony itp jakoscia wykonania i stabilnoscia
nie mowie ze jest najlepszy ale za  te pieniadze  mozna sie pokusic
co do tego czy potrzebny ? jeden lubi podporki drugi woli podzik a o gustach sie nie komentuje i tyle w temacie...
powiem tylko tyle jak zasiadam jedna nocke czesto wbijam podporki jak dluzej rozstawiam poda i wcale nie zajmuje to tyle czasu jak to kolega wyzej pisal minutka i podzik zlozony dopasowanie druga minuta i stoi...
takze jezeli ktos chce kupic poda to po co doradzac mu podporki ?

Tak nie mieliśmy z tym styczności szczególnie znajomy który używa go od ok roku czasu, co do samej stabilności nawet daję radę ale plastikowe zatrzaski już średnio się sprawdzają przy intensywnym użytkowaniu. 
Nie porównuje do jaxonów bo nie miałem styczności.
Podpórki czy pod to nie gusta tylko zapotrzebowanie. 
Osobiście mam tri poda i podpórki i w zależności gdzie się wybieram biorę to albo to, jedyne co mogę dodać to żaden aluminiowy tri pod nie dorówna porządnej stalowej konstrukcji. 
Rozkładanie to już zależy od modelu mi to zajmuje kilka minut a doradzam podpórki bo kiedyś też myślałem o jakie fajne mają stojaki itp. a teraz już wiem, że nie jest to konieczne.




widzisz kolego i tu jest pies pogrzebany :) , ze Tobie to nie jest potrzebne to nie znaczy ze masz go odradzac chlopakowi ktory chce go miec :)i pody i podporki maja swoich zwolennikow  nie ma co tu sie o to spierac :)
milego dnia zycze :_)



[2015-04-18 14:49]