Stojak wędkarski - stanowisko karpiowe

/ 48 odpowiedzi / 2 zdjęć
Panowie mam problem w wyborze TRI-PODA ... na stanowisko mogę przeznaczyć do 200 zł....proszę o jakieś dobre i przemyślane propozycje..
użytkownik42354

Za 200 zet przyjacielu możesz kupić coś z Jaxona, ale raczej będziesz musiał dołożyć. No chyba że na Allegro jakąś używkę trafisz. Tak tylko piszę, bo sam uważam takie instalacje za zawalidrogi na stanowisku. Podnosząc wędkę z tradycyjnych podpórek zyskuję miejsce do tańczenia z kijem, a w przypadku stosowania tego  "czegoś" trzeba mieć plac jak boisko żeby sobie kopyt nie połamać jak jest mało miejsca. No ale Ty pewnie idziesz w karpiarstwo, więc chcesz mieć taki szpandynx .... Pomijając ten fakt ... 200 to trochu cienko. (2011/02/13 10:28)

użytkownik42354

PS: Unikaj podów z napisem "Karpiowy, Carp, ProCarp" itd.... bo jak pisze że to karpiowy dynx, trza będzie zań zabulić 50 % więcej - hehe. (2011/02/13 10:31)

użytkownik57785

Przykładowa oferta z Allegro:

http://allegro.pl/nowosc-2011-tripod-jaxon-pz-rpd001-wysylka-gratis-i1445399730.html

(2011/02/13 10:44)

użytkownik61065

Nie lepiej kupić 2 buzz bary dobrej firmy niz poda z gorszej

Ps.z buzz barami wyjdzie ci taniej i kupisz naprawde dobre

(2011/02/13 11:06)

lech7poznan

koledzy macie jakiś namiar na osobę która robi tri pody z nierdzewki? (2011/02/13 12:17)

JKarp

Cześć
GHOSTMIR idąc Twoim tokiem myślenia nie powinno się kupować żadnego sprzetu na ryby bo albo "Carp" w nazwie a jak nie to "Spin, Feede,r Match, Ultralightspin, Picker, Sea" :-))))))))))
A wystarczy kupić poda do wklejki okoniowej i już FOX Ranger Pod będzie kosztował 99,99zł.
A na poważnie wszelkie pody za 200zł to zły wybór ( zaraz zostanę zlinczowany ). Kup cztery dobre podpórki - chyba, że łowisz w takim miejscu jak np pomost, jakiś mur itp.
Janusz JKarp (2011/02/13 12:29)

użytkownik26223

benek jeżeli to ma być tri do 200 to poszukaj statyw firmy Rumpol ,tylko nie spodziewaj sie że to jakieś "niewiadomoco,cud,miód,ultramaryna" ale jak za tą kase jest całkiem,całkiem.
no chyba że chcesz coś "super,hiper " z nierdzewki i na lata to spytaj na BigCarp. tam gościa złapiesz ale szykuj sie na wydatek 3-5 x wyższy (2011/02/13 12:40)

Artus

benek jeżeli to ma być tri do 200 to poszukaj statyw firmy Rumpol ,tylko nie spodziewaj sie że to jakieś "niewiadomoco,cud,miód,ultramaryna" ale jak za tą kase jest całkiem,całkiem.

Powiedziałbym, że dość solidny jak za te pieniądze.
(2011/02/15 21:57)

iro

Cześć. Kolego za 200 zł nie kupisz poda czyba że z plastiku a na tokowych nie da się łowić bo siewszystko rusza i przewraca. Jak masz tylko 200 zł to kup sobie mocne podpórki i też bedzie o.k. Do nich też wkręcisz sygnalizator i sweengera czy honkera. Co do podów z nierdzewki to mam mam namiary na osobę która je robi na zamówienie. Oglądałem takiego jest bardzo prosty i mocny słowem na lata. (2011/02/16 12:02)

nynek83

Cześć,czy orientujesz się ile kosztuje taki tripod na zamówienie? mogę prosić o kontakt? z góry dziękuję (2011/02/16 20:28)

Hunter1982

Witajcie panowie..
Muszę coś powiedzieć na temat statywu Rumpola... W żadnym wypadku nie kupujcie tego szmelcu chyba że chcecie na tym suszyć pranie!!
Mój kolega kupił ten badziew ... Masakra ... Małe, niestabilne, no nie da się tego opisać!!!!!
Jak chcecie stracić pieniądze to nie ma sprawy ale poważnie to dramat jakich mało..
Lepiej już kupić jak koledzy pisali zwykłe dobre podpórki !!! (2011/02/18 08:40)

ombre1973

Potwierdzam! mój pierwszy rod pod był Rumpola i muszę powiedzieć, że zraziłem się niesamowicie. Generalnie rozleciał się na pierwszej zasiadce. Następnie kupiłem trochę droższy(nie pamietam jakiej firmy) za jakieś 200zł i uzyłem go tylko raz, bo był niestabilny. Teraz uzywam podpórek, a tego rodpoda trzymam w szafie jako rezerwę na wypadek wędkowania z jakiś pomostów, czy betonowych brzegów. (2011/02/18 10:23)

kolocarp

Witam ja posiadam takowe namiary robi to mój kolega z Rybnika cały z nierdzewki ale cena też taka sobie około 1200 żł trzeba dac ale super i na długie lata ja mam juz 5 lat i nic sie nie dzieje pozdro. (2011/02/18 10:37)

użytkownik26223

Hunter1982 ale ja mam tego tripoda (co prawda nie długo bo jakieś pół roku)  i pare razy był już nad wodą ,jest on stabilny i nie wywraca sie a kołowrotki mam dość ciężkie ,Wykonanie też jak na te pieniądze jest niezłe .
Jasne że  są tripody lepsze ,stabilniejsze ale i droższe.Gdy ktoś nie ma kasy na Amiaunda to ten tripod może być sensownym rozwiązaniem.
Też jestem cwolennikiem podpórek ale są sytuacje gdzie statyw jest lepszy a w pomost czy beton nawet najlepszej podpórki nie wbijesz. (2011/02/18 11:13)

jawor111

Witam ja posiadam takowe namiary robi to mój kolega z Rybnika cały z nierdzewki ale cena też taka sobie około 1200 żł trzeba dac ale super i na długie lata ja mam juz 5 lat i nic sie nie dzieje pozdro.

to może pokaz jakieś fotki tego stojaczka (2011/02/18 11:33)

jawor111

sprzedam foxa eclipse za 300 zl uzywany jeden sezon (2011/02/26 13:59)

mateusz123

Witam, według mnie za 200 zł nie kupi się porządnego tri poda, ewentualnie coś używanego.
Ja posiadam tri poda larusa, identyczny jak tri pod anacondy, ultimate i kilku innych firm.
Kosztował mnie on 250 zł ale spełnia moje wszystkie wymagania, jest stabilny, nawet przy bardzo silnym wietrze, zapakowany w dobry pokrowiec, waży trochę ponad 4 kg.
Jeżeli miałbym kupować stojak za wyżej wymienioną kwotę to tylko rod pod, np w raven fishing są ciekawe stojaki firmy X2 za 150 zł chyba. (2011/03/06 21:07)

tomas-z

Ja kupilem QUICK POD ANACONDA za 200 zł. Nowy, tylko bez pokrowca.
Tzn kupiony jako nowy, a jeżeli był używany to nie ma zadnych śladów, więc i tak by mi to nie przeszkadzało.
Jezeli ktos ma taki poktowiec to chętnie bym odkupil... Nie wiem czy pasuje od innej ANACONDY ale jezeli tak to też może byc.

Pozdrawiam (2011/03/07 10:37)

Artus

Witajcie panowie..
Muszę coś powiedzieć na temat statywu Rumpola... W żadnym wypadku nie kupujcie tego szmelcu chyba że chcecie na tym suszyć pranie!!
Mój kolega kupił ten badziew ... Masakra ... Małe, niestabilne, no nie da się tego opisać!!!!!
Jak chcecie stracić pieniądze to nie ma sprawy ale poważnie to dramat jakich mało..
Lepiej już kupić jak koledzy pisali zwykłe dobre podpórki !!!

Ale napisz jaki model krytykujesz... pewnie ten za 50 zł (2011/04/01 22:02)

Artus

Hunter1982 ale ja mam tego tripoda (co prawda nie długo bo jakieś pół roku)  i pare razy był już nad wodą ,jest on stabilny i nie wywraca sie a kołowrotki mam dość ciężkie ,Wykonanie też jak na te pieniądze jest niezłe .
Jasne że  są tripody lepsze ,stabilniejsze ale i droższe.Gdy ktoś nie ma kasy na Amiaunda to ten tripod może być sensownym rozwiązaniem.
Też jestem cwolennikiem podpórek ale są sytuacje gdzie statyw jest lepszy a w pomost czy beton nawet najlepszej podpórki nie wbijesz.

Wiesz... piszą o tripodzie, kupili gówno za 50 zł. W ofercie jest kilka modeli, identyczne posiadają w ofercie inne firmy np. Jaxon. Fabryka ta sama, cena wyższa bo inne logo. Podobnie parasole i inne rzeczy.Ten tripod, który posiadasz można kupić za 215 zł już z wysyłką. Za taką kasę nie ma najmniejszych szans na kupienie jakiegokolwiek konkurencyjnego.
Tak więc jak się coś ocenia to warto pisać który model albo chociaż ile się zapłaciło (2011/04/01 22:08)

Artus

Potwierdzam! mój pierwszy rod pod był Rumpola i muszę powiedzieć, że zraziłem się niesamowicie. Generalnie rozleciał się na pierwszej zasiadce. Następnie kupiłem trochę droższy(nie pamietam jakiej firmy) za jakieś 200zł i uzyłem go tylko raz, bo był niestabilny. Teraz uzywam podpórek, a tego rodpoda trzymam w szafie jako rezerwę na wypadek wędkowania z jakiś pomostów, czy betonowych brzegów.

Czy to taki kupiłeś Rumpola? (2011/04/01 22:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mar83

Coś Panowie Wam napiszę, miałem i ja te wynalazki. Po doświadczeniach, zostały przerobione na jakieś potrzebne podpórki w domu, Wiecie czego używam dziś,tylko nie wybuchnijcie śmiechem. W Castoramie kupiłem zwykłą rurę hydrauliczną 50 z kołnierzem dł 150.   Dałem za nią całe 5 zł . W domu końcowkę flexem zyg zyg pod kątem 45 stopni. I koniec roboty. Służą mi do dziś,są w miarę stabilne i wcale mi nie przeszkadza,że kij sterczy pionowo nie poziomo. Pozdrawiam
  (2011/04/02 18:08)

kamil11269

Witam. Mam do Was pytanie, czy opłaca się kupić, któryś z tych stojaków:http://allegro.pl/stanowisko-karpiowe-tripod-na-3-wedki-plus-gratis-i4553111580.html
http://allegro.pl/tri-pod-rod-pod-jaxon-pz-rpd001-gratisy-i4513474831.html
http://allegro.pl/mocne-stanowisko-karpiowe-tri-pod-powystawowe-i4577152936.html
http://allegro.pl/wyprzedaz-rod-pod-zielony-shark-mega-okazja-i4581498221.html
?
Jeśli możecie to polećcie również inne modele, które Wam się sprawdzają lub uważacie, że są dobrej jakości.
Cena jaką mogę zainwestować to około 200 zł

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :) (2014/09/15 21:24)

Bernard51

Kamil jeżeli bym się decydowal na zakup to na pewno wybrał bym ten trzeci tj. rod-pod.
Co prawda nie ma regulacji nóg ale wygląda najsolidniej. (2014/09/16 08:27)

berthold

a ja bym wolał tego
http://allegro.pl/tri-pod-rod-pod-jaxon-pz-rpd001-gratisy-i4513474831.html

zawsze idzie regulować góra dół bo różne łowiska są czasem skarpa czasem jakieś inne przeszkody a druga strona czy zawsze to bedziesz zabierał ja mam dwie szt tripodów i od paru lat ich nie zabieram ,kiedyś człek się napalał a teraz wygodnictwo wzięło górę no i nie chce się targać dodatkowych ciężarów (2014/09/16 08:36)