Zaloguj się do konta

Tri pod pod feedery na Wisłę

utworzono: 2012/03/25 18:54
LABEO

Witam,zamierzam zakupić tri-pod pod feedery na Wisłę http://allegro.pl/super-stojak-plazowy-rzeczny-trojnog-york-i2209208454.html i tak się zastanawiam czy taka forma podpórki sprawdzi się nad Wisłą,obawiam się głównie o bliskość wędzisk a co za tym idzie plątanie się zestawów podczas zarzucania i holu,co o tym myślicie-warto czy lepiej pozostać przy tradycyjnych podpórkach?A może inne propozycje? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
[2012-03-25 18:54]

ryukon1975

Też się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem.
Niestety rzeka to nie komercja z równo przyciętym trawnikiem i jak zobaczyłem swoje stanowiska wiosną i pomyślałem o rozkładaniu na dzikim łowisku tri poda,każdorazowym czyszczeniu tego stwierdziłem niech on zostanie  w użyciu gdzie indziej najlepiej w Chinach.:)
Ten plażowy jest znacznie prostszy ale nie do przyjęcia tak jak w tri podzie jest to że dwa kije są od siebie "zależne" w czasie brania na jeden z nich.
Oczywiście nie do przyjęcia dla mnie bo może komuś to nie przeszkadza.
Latem na czystym,suchym stanowisku byłby dobry.
[2012-03-25 19:17]

macros111

Niestety rzeka to nie komercja z równo przyciętym trawnikiem i jak zobaczyłem swoje stanowiska wiosną i pomyślałem o rozkładaniu na dzikim łowisku tri poda,każdorazowym czyszczeniu tego stwierdziłem niech on zostanie  w użyciu gdzie indziej najlepiej w Chinach.:)
Ten plażowy jest znacznie prostszy ale nie do przyjęcia tak jak w tri podzie jest to że dwa kije są od siebie "zależne" w czasie brania na jeden z nich.

Witam !!!

Ja rowniez po glebokim namysle zrezygnowalem z zakupu tri-poda na rzecz porzadnych podporek teleskopowych z wkrecanymi szerokimi nakladkami i wcale nie zaluje takiego rozwiazania.

Za 300-400zl moglbym zakupic kilka takich i podporek i sporo by jeszcze zostalo na bardziej przydatne wedkarskie akcesoria czy wyposazenie.

Nie jest to narzedzie niezbedne dla rzecznego feederowca na Odrze.

Pozdrawiam.

[2012-03-26 15:04]

stary

Hmn... hefeed8 myślałem, że odpowiedniego tripoda już zakupiłeś, ale widzę, że Ty jednak zmieniłeś zdanie....co do rozkładnia tripoda i jego czyszczeniu to jesteś w błędzie, ja swojego rozkładam w 2 minuty,jego konstrukcja pozwala na dostosowanie się do przeróżnych warunków na łowisko, jest stabilny i nie przenosi brania z jednej wędki na drugą, ale o tym już pisałem w innych postach, może dla Ciebie rozwiązanie jest takie: zainwestuj tyle ile dałeś za np. wędkę coś około 500 pln i wtedy na pewno kupisz przyzwoitego tripoda.

[2012-03-26 16:49]

ryukon1975

Póki co się wstrzymałem z zakupem ,ale to nie wyrok.:)
Za miesiąc może mi się zmienić i jakiś mogę kupić.
[2012-03-26 16:55]

LABEO

Panowie dzięki za wasze spostrzeżenia i podpowiedzi ale jednak przemyślałem temat dość dogłębnie i stwierdzam że mi jednak ten tri-pod wędkowania nie ułatwi a wręcz przeciwnie,będzie kolejnym klamotem w i tak zapchanym garażu a dodatkowym balastem podczas wypraw,chyba jednak zostanę przy tradycyjnych podpórkach lub zastosuję podpórki pomysłu Krzyśka -masywne,drewniane,tradycyjne i ekologiczne.Jeszcze raz dzięki za rozjaśnienie umysłu w tej kwestii ,pozdrawiam :-)))
[2012-03-26 20:20]

ryukon1975

Łukasz powiem Ci w tajemnicy że podpórka pod feeder musi być masywna i w stu procentach stabilna.Niezależnie od typu.
Czy to będzie tri pod,rod pod czy zwykła podpórka nie ma prawa drgnąć w czasie brania ryby.

Cała siła jaką ryba włoży w branie ma być przeniesiona na kij,niezależnie czy to płoć zegnie 15 cm szczytówki sygnalizacyjnej czy też medalowy kleń lub brzana uderzy zginając wędzisko w pałąk.Podpórka ma stać nieruchomo,bo podpórka to opoka dla wędkarskiego sukcesu a na czymś trzeba go zbudować.

To jedna z pierwszych zasad łowienia na feedery jakiej się nauczyłem i do dziś niezmiennie przestrzegam.
[2012-03-26 21:00]

LABEO

Łukasz powiem Ci w tajemnicy że podpórka pod feeder musi być masywna i w stu procentach stabilna.Niezależnie od typu.
Czy to będzie tri pod,rod pod czy zwykła podpórka nie ma prawa drgnąć w czasie brania ryby.

Cała siła jaką ryba włoży w branie ma być przeniesiona na kij,niezależnie czy to płoć zegnie 15 cm szczytówki sygnalizacyjnej czy też medalowy kleń lub brzana uderzy zginając wędzisko w pałąk.Podpórka ma stać nieruchomo,bo podpórka to opoka dla wędkarskiego sukcesu a na czymś trzeba go zbudować.

To jedna z pierwszych zasad łowienia na feedery jakiej się nauczyłem i do dziś niezmiennie przestrzegam.

Krzysztof,święta racja co napisałeś ,feeder i bardzo stabilna podpórka to połowa sukcesu w tej metodzie,jeszcze raz dzięki.

[2012-03-27 19:22]

robert783

witam ja kupiłem ostatnio tripod jaxon naprawde solidny wyrób polecam weidz na strone jaxon trójnóg ma kolor oliwkowy jedyny taki z jaxona pozdrawiam  [2012-04-16 21:44]

Romuald55

Mam takiego plażowego tripoda.Niedawno kupiłem i jeszcze nie używałem ale wydaje mi się że to dobra podpórka do federów zwłaszcza na rzekę.Ja wędki ustawiam pionowo i a nie zawsze można wbić podpórkę.Ten tripod załatwia tą sprawę.Można go ustawić wszędzie.O jaką zależność chodzi Kolego hefeed? [2012-04-16 21:59]

ryukon1975

Mam takiego plażowego tripoda.Niedawno kupiłem i jeszcze nie używałem ale wydaje mi się że to dobra podpórka do federów zwłaszcza na rzekę.Ja wędki ustawiam pionowo i a nie zawsze można wbić podpórkę.Ten tripod załatwia tą sprawę.Można go ustawić wszędzie.O jaką zależność chodzi Kolego hefeed?

O zależność o której tu wielu pisało,czyli o tym że praca jednego wędziska w czasie brania przenosi się na drugie wędzisko.To raczej pewne.

Druga zależność to że jak na żyłce jednego z kijów w takim okresie jak teraz wieszają się płynące zeszłoroczne liście to również obydwa kije będą to sygnalizować a to nie do uniknięcia w rzece bo przy każdym przyborze coś płynie.

Trzecia i chyba ostatnia to że kije muszą być zawsze blisko i na jednym poziomie.Pole manewru np.zarzucenie i ułożenie jednego kija nisko przy swoim brzegu (z trupkiem i wolnym biegiem) a drugiego wysoko w nurcie ( na rosówkę) jest trudne lub czasem ze względu na "dzikie" warunki brzegowe wręcz niemożliwe.
[2012-04-16 22:19]

Romuald55

Sprawia wrażenie stabilnego.Jak każdy tripod powinien być obciążony,wtedy jest stabilniejszy.Przy braniu druga wędka raczej nie powinna się poruszać.Przy obciążeniu przez liście czy inne śmieci ,być może.To że dwie wędki w pobliżu to chyba raczej zaleta,bynajmniej dla mnie.Na kamiennych główkach to chyba jedyna możliwość łowienia bo nie ma najczęściej możliwości wbicia żadnej podpórki nawet przy lużno ułożonych kamieniach. [2012-04-16 22:32]

ryukon1975

Dwie wędki blisko jak najbardziej tak,też lubię mieć obie wędki w zasięgu ręki.
Jednak lubię jedna czasem poziomo przy swoi brzegu w dołek na trupka a drugą pionowo w nurt.
Co do stabilności to na pewno bez obciążenia się nie da przynajmniej u mnie i spore by musiało być lub wiązanie do jakiegoś śledzia.
[2012-04-16 22:42]

Romuald55

Niestety nie ma idealnej podpórki.Dopiero jak wypróbuję to ewentualnie coś powiem.Moja ocena jest na podstawie tej że miałem ją w ręku,rozkładałem i sprawdzałem stabilność ręką. [2012-04-16 22:50]

byłem posiadaczem tri poda z firmy anaconda i po trzech miesiącach męczarni udało mi sie go odsprzedać nic nie tracąc na kasie dodam że używalem go około 20 razy na Odrze i zawsze krew mnie zalewala bo albo fałszywe brania na drugim kiju albo zepsute zacięcia przez to kompozytowe usrojstwo.Znajomy karpiarz który odkupił odemnie jest zadowolony,ale nie łowi na feedery i nie w rzece.Tak że jeżeli chodzi o mnie i moje feederowanie to tylko na tradycyjnych widełkach i nigdy więcej tripodów rodpodów i innego usrojstwa [2012-04-17 16:53]

endzi63

z cała odpowiedzialnością polecam Ci tri pod anaconda magic pod, kupiłem go z myślą o Wiśle , i jak do tej pory mnie nie zawiódł , feederki bardzo szybko w razie potrzeby ustawisz, zmieniając kat jak i położenie boczne, konstrukcja stabilna, jak do tej pory żadna ryba czy wiatr go nie przewróciły.
[2012-04-17 17:22]

endzi63

[2012-04-17 17:35]

endzi63

[2012-04-17 17:36]

endzi63

[2012-04-17 17:37]

endzi63

[2012-04-17 17:37]

Romuald55

Takie urządzenia trzeba umiejętnie wykorzystywać.Rodpoda używam do drgającej szczytówki na wodzie stojącej i jestem zadowolony.Tripoda do karpiówek i federów. Tez super urządzenie.Ostatnio kupiony tripod plażowy będzie dobrym rozwiązaniem do federów na rzekę. [2012-04-17 18:31]

stary

Tak się zachowuje na wodach stojących.

https://www.youtube.com/watch?v=m73vBBJcjC8&feature=relmfu

[2012-05-25 19:49]

adamek19969

Ja tam TRI PODA nie potrzebuje. Mam robione podpórki i mi to wystarcza. Sam wyznaczam wysokość itp i też jestem zadowolony.  [2012-05-25 20:28]

Korzon95

A ja mam takie pytanko do panów (żeby nie zakładać nowego postu) Czy taki tańszy tri-pod będzie dobry do połowu (na jeziorkach) karp (włos) grunt czy na żywca lub na spławik zamiast zwykłych podpórek (tri-pod zastąpi mi wszystkie możliwości chyba na każdy sposób połowu mogę go użyć) ten tri-pod kolegi LABEO by był w fajnej cenie ale nie wiem czy dobrze rozumiem że nie było tam pozycji poziomej co bym chciał żeby też było:)
Proszę o konkretne modele jeżeli można
Pozdrawiam:)
[2012-05-25 21:33]

endzi63

Korzon95

na pewno się nada, widziałem kila tri podów tańszym np. jaxon , ja bym takiego nie kupił, koledzy mają i zachwalają, chodź różnica jest wielka.
[2012-05-25 22:17]

Korzon95

A jeszcze takie pytanko czy rod-poda można ustawiać w różnych płaszczyznach (tj. np. pod ukosem itp.)?
Co będzie lepsze z tych tańszych rod czy tri-pod?

Pozdrawiam
[2012-05-27 19:39]