Tresna

/ 5 odpowiedzi
Witam.Wybieramy się z kolegami do Żywcana początku kwietnia.Czy ktos z kolegów wędkarzy mógłby doradzić nam gdzie jest jakaś "miejscówka" żeby powędkować? Wiem ,że każdy ma jakieś miejsce którego nie chce zdradzać ale jadę tam pierwszy raz i zabardzo nie iem na co się nastawić i gdzie łowić.Dodam ,że łowimy na spławik więc może jakieś wskazówki.Proszę o pomoc.DZIĘKUJĘ.
u?ytkownik4668


Witam. Proponuję wejść na strony PZW Bielsko-Biała. Tam Kolega znajdzie na forum informacje od wędkarzy z regionu. Również mapa zbiornika. http://www.pzwbielsko.pl/ http://www.pzwbielsko.pl/tresna_plan.pdf Pozdro (2009/03/24 21:40)

u?ytkownik8975


Tresna Kolego to przedewszystkim boleń,szczupak i karp bo to tu łowiłem.Jestem aż z Łodzi a w Tresnei startowałem kilkanaście razy w regatach żeglarskich.
Oczywiście gdy byłó to możliwe nie obyło się bez wędkowania.Bolki łówiłem wyłącznie na spining, na obrotówki i paorochy.Paru miejscowych---nikogo nie chcę obrazić---byłó zdziwieni że tak można.pozdrawiam i życze powodzenia w Tresnei którą bardzo mile wspominam. (2009/03/25 21:57)

wedrowiec


Tresne znam tylko z zawodów Harnaś Cup.Na spinning mozna połowić piękne okonie i szczupaki.Z tego co widziałem to miejscowi łowia przedewszystkim metodą gruntową.Okonie są przepiękne nawet do 40 cm. (2009/03/26 08:13)

u?ytkownik4668


Witam kolegę Jarfish. Kiedy kolega ostatnio łowił na Żywieckim? Za zeszły sezon słyszałem tylko narzekania wędkarzy z regionu. Wystarczy poczytać forum PZW bielsko. To akwen o jednej z największych presji wędkarskich w kraju. W sezonie szczególnie w weekendy nie sposób zaparkować wokół jeziora i znaleźć miejscówkę. W zeszłym roku byłem 3 razy w zasadzie o kiju, jeżeli nie liczyć nie wymiarowych linów i małych okonków. Podczas jednej mojej zasiadki odbywały się zawody spiningowe. Jeden uczestnik zawodów złapał jednego wymiarowego szczupaka. Jezioro jest okupowane przez zawodowych tzw "mięsiarzy", którzy posiadają gęsto rozlokowane wokół jeziora domki i kempingi. Oczywiscie sytuacja jest spowodowana brakiem atrakcyjnych akwenów typu jeziornego w regionie Bielskiego PZW. Nie zniechęcam, bo przy okazji można oczy nacieszyć pięknymi widokami gór. Pozdro (2009/03/26 22:25)

kangoni


Dziękuję wszystkim ,którzy znalezli chwilkę żeby udzielić kilku pisemnych rad dotyczących Tresnej.Mam nadzieje,że pogoda dopiszę i ja też będę mógł mile powspominać ten zbiornik jako godny uwagi i tych kilkudziesięciu kilometrów drogi.Pozdrawiam i dziękuję. (2009/03/27 17:52)