Traper Gold Series na płoć i leszcza

/ 7 odpowiedzi
Witam forumowiczów.
Za niecałe 2 tyg mam zawody na stawach i chciałbym skomponować sobie zanętę w którą wejdą płocie, leszcze i okazyjnie mogą się trafić karpie bo tydzień temu właśnie nim zarybili co nie zmienia faktu, że o płocie i leszcze jest łatwiej. Woda ma około 1,3 - 1,6m głębokości a dno dosyć ciemne. Jest największa populacja płoci, a po niej na równi leszcza, karasia i karpia. Zależy mi żeby zanęta była koniecznie z Trapera Gold Series. (po prostu chcę przetestować). Nie chce mieć mieszanki typowo płociowej mocno kolędrowej i słonej bowiem wtedy je wyselekcjonuje, a leszcze karasie i karpie wolą słodkość więc proszę o podanie fajnej mieszanki na bazie Traperka. Mam pomysł na takie coś:
-2kg traper gold series grand prix czerwona,
-150g coco belge,
-150g epiceine,
-150g konopie prażone,
-100g biszkopta czekoladowego (lorpio),
-melasa waniliowa boland,
-i nie wiem jaki atraktor dodać... może żadnego... proszę o radę.
-do tego 1kg mieszanki klubowej górka (czyli 85% ziemia bełchatowska, 10% minerał płociowy i 5% bentonit)
-do tego duuużo topionej pinki i troche żywej.
Zawody trwają od 9-13. Może dodać tylko 1kg zanęty a dodatki zostawić bez zmian lub 1,5kg zanęty? Nie chcę dodawać więcej ziemi/gliny bo z doświadczenia już wiem że na moim łowisku nie za dobrze to działa...
Z góry dzięki za odpowiedzi.
patryk-kociemba


witaj,
powiem ci proste słowa które chyba wszyscy przynajmniej raz słyszeli.
Zamiast kąbinować, leć na trning i sprawdź czy twoja mieszkanka zadziała.
Prawda jest taka, że testowanie zanęty na zawodach to troszkę nietypowy pomysł, ale to twój wybór.
pozdrawiam (2014/04/15 20:03)

nikodem977


Mam 16 lat. I nie zarabiam kasy tylko kieszonkowe... Jakbym miał pieniędzy tyle to bym sprawdził :p Ale co tam, ten sezon na zawodach potestuje a za rok już jakiś wgląd będzie. Nie zależy mi na wygrywaniu na razie tylko po prostu żeby nie wyjść z pustą siatką. (2014/04/15 20:12)

halski021


Ja na zawodach spławikowych do zanęt trapera ,, Gold series" dodawałem tylko pinki lub białe robaki .Wyniki bardziej wg mnie zależą od wylosowanego stanowiska , niż od zanęty , której nie sprawdziliśmy na treningach. (2014/04/15 22:42)

Zielan


Po co tyle dodatków? Nie szkoda Ci pieniędzy? Wylecz się z tego. W zanętę płociową mogą wejść leszcze a w leszczową płocie. Jak nie sprawdzisz nie dowiesz się. Nie ma cudów, nie ma mieszanek na wszystkie ryby. Nie ma i nie będzie.  (2014/04/16 22:11)

nikodem977


zrezygnuje z konopii i biszkopta, a reszte dodatków i tak mam z ostatnich połowów wiec kasy nie wydam (2014/04/17 14:44)

paszczakd


Witam. Kolego może kup tylko zwykłą zanęte z trapera na płoć ( jak się już tak upirrasz) dodaj konopi zwykłej mielonej (kupisz w ogrodniczym na kg i sam zmiel cena za kg może 6 PLN) i biszkopta zmiel, melasa zwykla bez jakiś amoratów oraz glina. Pzez sito pinka jokers i powinno być dobrze. (2014/04/17 20:37)

duch czasu


Drogi kolego przede wszystkim masz za dużo spożywki i ryby faktycznie jak Ci wejdą tobędą miały uczte kinomana i będą miały gdzieś to co jest na haczyku Więcej informacji na priw pozdrawiam (2014/04/21 09:15)